Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grand Prix 3

Geoff Crammond's Grand Prix 3

2000
84
26 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Grand Prix 3 se pod taktovkou Geoffa Crammonda řadí mezi kvalitní simulátory formulí. Hra vyšla v roce 2000 jako třetí kousek v dosud čtyřdílné sérii, a to s licencí na sezonu z roku 1998.

Vývojáři si v GP3 dali za cíl bavit jak zkušené hráče, tak i začátečníky. Hra proto obsahuje několik stupňů obtížnosti a rovněž sadu vypínatelných eletronických pomocníků.

Nabídka GP3 je klasická, můžete objet celou sezonu, ale také třeba jen jeden rychlý závod. Každý závodní víkend obsahuje dva volné tréninky, kvalifikaci a samotný závod.

Grand Prix 3 se vyznačuje pedantským přístupem k simulaci jízdy ve formuli a obsahuje přehršel možností nastavení vozu. Stejně bohaté jsou i možnosti audiovizuálního nastavení, ovšem po technické stránce Grand Prix 3 na tehdejší špičku trochu ztrácela. Výtky hráčů směřovaly například k tomu, že všechny formule včetně volantů byly identické a lišily se pouze týmovými barvami.

Velice významným faktorem ovlivňující znovuhratelnost GP3 je obrovská podpora fandovské komunity, která během pár let vydala nespočet patchů a doplňkového materiálu včetně kompletních sezonních balíčků, a tak to ve světě Grand Prix 3 i léta po vydání stále žilo.


Poslední diskuzní příspěvek

@Atreides (17.04.2024 14:22): RBR je skutečně někde jinde než zbytek konkurence, ale to mi nevadí abych si užil Dirt Rally 1/2, nebo "akrádovější" WRC10. :) Pro mě jsou to stále rally simulátory. S ostatním souhlasím.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Simulátory Formule 1 jsem hrál zatím jen tři, a to Formula One Grand Prix, F1 2002 a právě komentovanou hru Grand Prix 3 a možná i díky tomu mi každý z těchto simulátorů utkvěl v paměti, ze které nejspíše nikdy nezmizí.

Grand Prix 3 začala skvělým intrem s nezapomenutelnou hudbou, po kterém následovala legendární znělka FIA F1, jenž bohužel byla nahrazena novější verzí, která již nemá takové kouzlo a tolik se mi nelíbí.

Po tomto audiovizuálním zážitku jsem se v kůži mého nejoblíbenějšího jezdce Michaela Schumachera usadil do kokpitu Ferrari a začal boj o každý bod na reálných tratích, s reálnými vozy a reálnými jezdci (jen Jacques Villeneuve byl z neznámého důvodu nahrazen Johnem Newhousem).

Jako optimální volba obtížnosti mi přišla nejrozumnější zlatá střední cesta, což se posléze ukázalo jako správné řešení. Jelikož moc nerozumím nastavení vozu a zde se naskýtá opravdu spousta možností, na nic jsem nešahal, čímž jsem nic nezkazil, protože monopost se choval tak, jak měl.

Pár chybek se tu také najde, ale fakt, že monoposty se liší jen barvou a licence je oproti datu vydání dva roky stará, převažuje značné množství kladů, které dělalo z Grand Prix 3 nejlepší simulátor Formule 1 své doby.

Pro: intro, znělka, licence, John Newhouse, spousta možností nastavení vozu, hudba

Proti: monoposty se liší jen barvou, licence je dva roky stará

+12
  • PC 85
U této hry jsem strávil po Need for Speed: Porsche 2000 nejvíce času. Doteď ji beru jako skvělý simulátor F1, který si i v dnešní době moc rád zahraji.

Hra má vzhledově povedené a přehledné menu, vše se dá krásně najít. Licenci má na sezonu 1998, kdy v F1 vládly stáje McLaren a Ferrari a hlavně jejich stájové jedničky Hakkinen a M.Schumacher. I v této hře tyto dvě stáje pravidelně bojují o vítězství v závodech. Na stupních vítězů často nezbývá pro ostatní týmy místo.

Soupeři zde jsou velice inteligentní a často mezi nimi dochází ke kolizím (doteď si pamatuji, jak mi na Nurburgringu jednou spadlo vítězství do klína po kolizi dvou jezdců na čele, měl jsem z toho tenkrát obrovskou radost). Jízdní vlastnosti monopostů mi velmi vyhovovaly, na klávesnici tento simulátor ale rozhodně nedoporučuji hrát, jedině s volantem.

Grafika byla na tu dobu výborná, ani teď rozhodně neurazí. Monoposty a tratě se svým reálným předlohám věrně podobají. Šířka tratí je taková optimální, po trávě jsem jezdil minimálně. Okolí tratí je výborně zpracováno, poškození vozů je taktéž povedené. Zastávky v boxech už tak povedené nejsou, hlavně díky plochým mechanikům. Při jízdě jsem si všiml také plochých stromů a plochých traťových komisařů.

Ve hře se daly nastavit také různé mechanické poruchy, které vyřazují ze závodů i počítačové soupeře. Já je měl vždy všechny zaplé, díky tomu jsem si nebyl nikdy jist zda dojedu do cíle. Do závodů to vtáhne pořádné napětí až do konce.

Na závěr bych chtěl říct, že zábavnější simulátor F1 jsem nikdy nehrál.

Pro: zábavnost, HW požadavky, jízdní vlastnosti monopostů, optimální množství nastavení vozů, zvuky, inteligentní soupeři

Proti: ploché stromy a mechanici, dva roky stará licence

+11
  • PC 70
pohodovka, co do formulí asi předčí vše deset let napřed. hrát u toho ale šamionát musí jen uplnej magor, protože i tři kola jsou celkem dost na hlavu.

z nouze cnost, která vypadá a dá se na ni dívat jen z video záznamu, protože jinak je to naprosto nehratelný, nudný a ta grafika okolí je něco tak hnusnýho, že jsem nic podobnnýho ještě neviděl - tohle že je rok 2000? tipoval bych to na hru roku 1995, pak bych byl asi spokojenej, nicméně ono se to za deště ještě seká a nedá se jet v tý alespon trochu nablejskaný grafice, kde není moc daleko vidět... fyzika by šla, ale v podstatě jde jen o to jít včas na brzdu, formule zatáčí sama i když si vypnete všechny pomocníky, kde si mužete nastavit i tohlo. za zmínku snad stojí pokročilý model poškození, kde vám každou chvíli ulítne křídlo, a pak to nezatáčí vubec, tak si alespon na něj dáváte pak pozor!

Proti: jedna z nejhnusnějších a nejodfláknutějších her s potenciálem se stát svým opakem!

-8 +1 −9