Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Psal se rok 1987 a já tenkrát na základce vstoupil do elektronického kroužku. Chvíli jsme nepracovali s ničím lepším, než jsou kalkulačky, pak jsme ale začali chodit do vedlejšího gymnázia, kde jsem se poprvé potkal s počítačem - byly to masívní IQ s malými černobílými televizory. Hry jako Hvězda nebo Lupič byly tenkrát vesměs založeny na požírání teček kurzorem, ale přesto mě nadchly.
Na přelomu 80. a 90. let jsem se málem dostal k Atari, ke kterému jsem vehementně přemlouval rodiče, ale tehdy to byla podpultovka a nezdařilo se. Mnoho let jsem tak o PC jen snil na stránkách Score, které čtu dodnes. K vlastnímu počítači jsem se dostal až o 15 let později - koupil jsem si ho za vlastní, stál 50 tisíc, měl už GeForce 2 a procesor makající na 950 MHz.
Dnes mám tři počítače a desítky her, ale stejně toho moc nenahraji. Zatímco na střední a vysoké škole byla spousta času, ale chyběl počítač, dnes je co a na čem hrát, ale chybí ten čas, kór když mám ještě ve zvyku mít toho rozehráno spoustu (stejně jako rozečtených knížek). Holt, tak to chodí. Proto pečlivě vybírám, do čeho se pustit.
Vzhledem k tomu, že nemám na kontě tolik odehraných her, těžko říct, co preferuji. Nicméně vždy jsem tíhnul spíše k RPG a sportovním hrám, byť se nevyhýbám ničemu. Mimochodem, mít tři počítače s Win98, WinXP a Win7 je zárukou, že každou starší hru rozběhnete alespoň na jednom z nich...:)

Takže co mám rozehráno:

STARÝ POČÍTAČ
- Albion
- Baldur's Gate
- The Thing
- FIFA 2000
- Heroes of Might & Magic II
- Heroes of Might & Magic III
- Tennis Masters Series III
- Drakan
- Planescape: Torment

NOVĚJŠÍ POČÍTAČ
- NHL 2007
- Zaklínač
- Bioshock
- FIFA 2009
- Civilization IV
- Virtua Tennis 3
- Footbal Manager 2010
- Dungeon Siege 2
- Shogun 2: Total War
- Desparados - Wanted Death or Alive

LAPTOP
- Pathologic