Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FIFA 09

FIFA Soccer 09

69
74 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > fotbal *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
03.10.2008 PCPS2PS3X360
Vývojáři:
EA Canada
Další díl fotbalového simulátoru FIFA pro rok 2009 doznal opět řadu vylepšení. Jsou tu nové grafické modely, animace, chytřejší AI a celkově je chování celé hry více podobné realitě.

Hra obsahuje nový systém soubojů o míč, při kterých hráči reagují přirozeněji než dříve, což se týká zvláště jejich reakcí na přihrávky či kličky. Oproti minulým verzím jsme se dočkali podařenějšího českého komentáře. Novinkou je i vytváření podrobné vlastní taktiky, autoři dále zapracovali na soubojích jeden na jednoho, takže můžete provést až 32 druhů kliček, při kterých lze za pomoci nového ovládání používat i myš.

FIFA 09 obsahuje 500 licencovaných týmů, 30 licencovaných ligových soutěží a více než 10 000 reálných hráčů.


Poslední diskuzní příspěvek

Komiksumec (komentář): FIFA 09 byla prvni po serii trech dilu od 06-08, ktere byly jako pres kopirak (zejmena 07 a 08). Vubec PC verze byly…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Zde započala moje láska k FIFĚ, sice jsem měl už v minulosti několik pirátských ročníků ale tento jsem měl první legálně a miloval jsem to.

Velká výhoda je že ještě tu byla česká liga včetně českého komentáře což kdysi bylo velké zpestření. Nejvíce času jsem strávil v režimu kariéry trenéra a dodnes je to jeden z nejlepších ročníků v tomto režimu, dříve tam lépe fungovali finance a další věci okolo.

Hratelnost byla tehdy velmi dobrá ale umělá inteligence byla hloupá, ani ne jako protihráč, spíš hlavně jako rozhodčí jelikož často nastávají vtipné situace jako červená karta hráči který jen tak v běží, nesmyslné ofsajdy, prazvláštní penalty a další podobné věci. Svým způsobem proto mě to bavilo hrát, bylo naprosto nepředvídatelné co se stane.

Z dnešního pohledu je to už zastaralý ročník (koho 10 let je dlouhá doba pro takovou hru) ale šlo o jeden z nejlepších.

Pro: Výborné detaily v módu kariéry, česká liga

Proti: Zvláštní umělá inteligence

+11
  • PC 75
Jelikož byla FIFA ten první fotbal co se mi dostal do rukou tako to má u mne dobre ale věřím že dost lidí nemůže FIFu ani vidět. Tento ročník mne docela mile překvapil svým novým (a podle mne docela dobrým) grafickým zpracováním. Loga na dresech už nejsou jen patlaniny ale dost dobře čitelné nápisy. Hratelnost se ale moc nepohnula to je škoda a u EA sports docela běžná věc. Myslim si že největší přednost už delší dobu jsou licence na ligy, to jsou možná věci, které drží FIFu nad "vodou".

Pro: Grafika

Proti: Hratelnost

+4 +5 −1