Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

XCOM 2: War of the Chosen

87
20 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
29.08.2017 PC
12.09.2017 PS4XOne
29.05.2020 Switch
Vývojáři:
Firaxis Games
Oficiální stránky:
https://xcom.com/war-of-the-chosen
Datadisk pro strategickou hru XCOM 2, který původní koncept rozšiřuje a prohlubuje o řadu nových jednotek a mechanik. Na scénu přichází sourozenecká trojice "The Chosen", kteří byli stvořeni k dokonalosti. Ti se pak mohou na vašich misích náhodně objevit a škodit vašemu snažení. Je třeba mít na paměti, že jejich primárním cílem není zabít všechny vaše vojáky, ale získat o vaší skupině všechny informace a zajmout velitele (vás). Vaše vojáky mohou tedy během boje vyslýchat, případně unést a ve vašem zájmu je jim v tom zabránit. Pokud totiž získají dostatek informací, napadnou váš Avenger.

Na "The Chosen" však nenarazíte jen v samotných misích, ale každý z nich dostane na Zemi přidělené území, kde bude vašemu odboji na strategické mapě škodit a zpomalovat váš postup. Jedinou možností, jak se těchto zákeřných protivníků zbavit, je najít a napadnout jejich úkryty, kde už vám neutečou. Jednejte ale raději rychle: "The Chosen" totiž levelují spolu s vámi. V průběhu hry však nezískávají jen nové schopnosti, ale také slabosti, které můžete využít ve váš prospěch.

Kromě "The Chosen" do hry přibudou ještě nové jednotky Adventu a zombiím podobní "The Lost", kteří se téměř vždy vyskytují ve velkých hordách. Proti všem těmto hrozbám však nebudete sami. Na pomoc přichází tři zcela nové frakce odboje, každá trochu jiná s různými bonusy, které vám kromě spolupráce na některých misí, mohou nabídnout také 3 hrdinské jednotky. Ti jsou silnější a schopnější než vaši obyčejní vojáci, a měli by poskytnout dostatečnou výhodu proti mimozemšťanům, nebude však snadné je získat.

Do hry se také vrací tajné operace známé z XCOM: Enemy Within, kde budete týmy posílat na speciální mise. Dále si vaši vojáci mohou mezi sebou tvořit pouta, díky kterým mohou získat nové schopnosti.


Poslední diskuzní příspěvek

SilentWolf: Moje (nejvíc cool) gunslingerka zase umí tohle. (Btw, u garážových vrat si můžeš všimnout Jane Kelly v typické kšiltovce.)

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.