Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Jestli by jste chtěli s námi hrát Minecraft
Je nutné stáhnout launcher zde: a poté v launchery vyhledat modpack MBM 2020, před spustěním je nutné si nastavit v nastavení použití aspoň 5GB RAM (tři kliky obr zde:) a je nutné mít nainstalovanou Javu 64bit
Něco málo o mně:
Jsem vášnivý hráč střední generace, kde můj zájem o hry se z hlediska hraní přesunul kousek dál na stranu modelářů a vždy když natrefím na novou hru první co mně zajímá je to, jestli vývojáři jsou přátelský k mod komunitě. Znám hodně her aj jejich modifikací, jestli máte nějaký dotaz na který vám ani google neví odpovědět, tak zkuste se zeptat mně : )

Čeho si u her cením
Obecně si u her cením originality, toho, čím se vymykají běžné produkci, ať už v rovině vyprávění, atmosféry, hratelnosti či výtvarného pojetí.

Nejraději mám hry, které umožňují rozdílný postup: volím z více možností, v čehož důsledku se některé další možnosti otevírají a jiné uzavírají. Mám rád, když hra na mé jednání reaguje a dává mi pocítit jeho tíži. Hráč vůbec nemusí být pánem hry, nemusí se kolem něj točit; Vazby mezi činy a jejich důsledky mají být v souladu se zdravým rozumem, nemusejí však být jednoduše předvídatelné a nemají být hráči do všech podrobností viditelné (zobrazování bodů vlivu u družiníků v Neverwinter Nigts 2 či potřebné hodnoty vlastnosti ve Fallout: New Vegas). Je mi např. sympatické, když nemohu přijmout do družiny postavu, kterou jsem již dříve odmítl, a události s ní spojené mi zůstanou uzamknuty, co vede k znovu hratelnosti a to je znak, že takhle se to má dělat!

Priority u stavby PC:
Ticho, Cena/Výkon/Spotřeba
Oblibuji bazarové komponenty, "neokoukané".
Modifikace komponent, podtaktování a remeselné tunění mi není cizí.
Pasivní chlazení a minimalistické rozměry hrají hlavní úlohu. Nejdůležitější komponenta je monitor.
Rád používám tekutý kov aj tam kde by se neměl. Kdyby někdo hledal radu, rád zodpovím...

Oblíbené herní studia:
Tomorrow Corporation
ChuckleFish Games
Blue Byte Software
Black Isle Studios

Software:
* Oblíbený: *
Total Commander
uTorrent
CPU - Z
GPU - Z
AIDA
VPN Radmin
F.Lux

* Nenáviděný: *
Discord
TeamSpeak
Teamviewer
Edge
InternetExplorer
Windows 10


Aktualizace 15.03.2020
Přežil jsem už několikrát vlastní smrt a stále bojuji a v tomhle boji mi pomáhají hry...

Moje hra o život bez možnosti "save"
Od 25.3.2019 jsem nic nehrál a bohu žel mé zdravý mi už ani nedovoluje si něco nové rozehrát, proto se chci se všemi hráči rozloučit. Děkuji tyhle komunitě za všechny rady, správy aj společné hry, které jsem tady s vámi hrál, taky děkuji za youutuuberi, který mi ukázali pár novinek a také jiný styl hraní jak jsem měl já sám. Obohatil jsem tyhle webovky o 50 komentářů k některým hrám, vím že ne všechny jsou kvalitou dobré, ale myslím že podstatu jsem vystihl.

Teď se odeberu do pustiny, jak na mé profilové fotce, kde mně čeká ještě poslední boj, teď musím bojovat v reální světě o svůj život a jako vášnivý hráč Fallout 1 a 2 mám aj teď přesnou šanci na zásah nepřítele. 25.3.2019 to bylo přesně 2%, dnes po několika zákroků doktorů je to možno 1% anebo 0.5% co není moc a nemůžu použít ani "save/load" a k tomu všemu mám nastavenou hardcore obtížnost s dodatkem "IRONMAN" (typ hraní kde jedna chyba je celkový konec). Vzhledem ke všem skutečnostem je možné, že tuhle výzvu nedám a právě proto jsem se velice dlouho hlavně v nemocnici zamýšlel nad svým dosavadním životem a chci říct, že nelituji ani jednu minutu kterou jsem věnoval hrám a hraní s kamarády. Byl to můj život a povedlo se mi spojit aj další starosti a radosti života s touhle závislostí.

I když jsem navštívil vela herních světů a vtělil jsem se do vela všemožných herních postav, ten nejlepší životní zážitek mně potkal když jsem narazil na mojí přítelkyni Jiřinku, ona stále povídá, že začátky byli těžký a asi má aj pravdu, ale já to tak nevidím, já jsem byl na tuhle "obtížnost" našeho začínajícího vztahu připraven a přišlo mi to normální. Jsme spolu 7 let, co je hodně času a jsem velmi vděčný osudu, že jsem tyhle léta přežil právě s ní. Je to taký malý andílek, který zachraňuje všechny zvířátka a má to nejlepší srdíčko na světě. Je to tak "rare" bytost, že se divým, že se v dnešním světě vůbec vyskytuje. Nechci nikomu nakecat, že celých 7 let je náš vztah idylický, ale nelituji ani jednu sekundu, kterou jsem s ní strávil. Vždy jsem balancoval na tenkém ledu jestli věnovat více času jí anebo hrám a vždy to bylo těžké rozhodování a teď, když se dívám spět, tak jí neskutečně moc děkuji, že celou tu dobu při mně stála a hlavně v tyhle těžký době, která mně zasáhla. Neváhala ani sekundu a hned se připojila do mého "multiplayeru" a pomáhá mi porazit nemoc která se mně snaží zabít, dokonce musím povědět, že mně překvapuje její síla a odhodlání a musím neradostně přiznat, že kdyby mně nesupportí, tak už bych nežil. Proto jí z celého srdce DĚKUJI za to, že si mně vybrala jako partnera a DĚKUJI za každou sekundu, kterou se mnou prožila. Jiřinka si moje sluníčko a jestli tohle budeš náhodou někdy číst, tak pamatuj na to, že ne všechny hry jsou pro všechny hráče a někdy musíš pokračovat dál sama a jestli já v mé výzvě neobstojím, tak mé poslední přání je aby si byla šťastná a aby si si dopřála všechny životní radosti, které si se mnou nezažila.

Moje skill-y které jsem sbíral 32 let a o které se chci podělit:
Můj život byl něco jako kdyby hraji poker a celou dobu dostávám špatný karty a právě proto, můj život nebyl vůbec lehký a i na vzdor špatným kartám, jsem dokázal "zahrát" celkem slušnou partii a jsem za to na sebe velmi hrdý proto bych se chtěl podělit o mé životné zkušenosti s vámi.

1) Jestli vám je 13 anebo 30 anebo 50 věnujte čas tomu co vás dělá šťastným, když rádi hrajete, tak to dělejte tak, jako kdyby nebylo zítra.

2) Nikdy nic co vás dělá šťastných neodkládejte! Dělejte to hned když máte příležitost, protože v živote je to tak, že to co vás určité období dělá šťastným, nemusí vás dělat šťastným později. A nedovolte žádní povinnosti, aby vám šťastný přežitek sebrala. Žádní povinnost nech je sebevíc důležitá, tak nestojí za to!

3) Jestli jste ve vztahu a jste v něm už déle (4 a víc let), tak z pozorování a aj z vlastní zkušenosti vím, že v každém vztahu se začnou stavět mezi vámi a vaší polovičkou imaginární zdi a čím váš vztah trvá díl tým ty zdi jsou vyšší a silnější. Když máte dobrého partnera/ku stojí za to se zastavit, uvědomit si tyhle "imaginární zdi" které mezi vámi vznikají a je dobré si o nich promluvit a čas od času je zbortit. Typický příklad je absence milování, ale aj jiné trápení, které vás ve vztahu může potkat a právě proto nikdy nečekejte na iniciativu od vaší polovičky, ale vy sám buďte ta iniciativa na změnu kterou potřebujete anebo na zlepšení které váš vztah vyžaduje. Každý vztah potřebuje čas od času zalít, proto nikdy nečekejte na to až začne pršet, ale vy sám "seberte tolik vody co váš vztah potřebuje a zalejte ho" a nikdy nečekejte na to, že se to zlepší samo.

4) Udělejte vše proto aby jste si v dnešním světě zachovali svojí vlastní originalitu a nehledejte vzory v nějakých celebritách anebo u někoho kdo len vypadá úspěšný bohatý a šťastný. Konec konců všichni tyhle úspěšní lidi věnují všechen svůj čas jenom ty jedny věci, která jich ani nedělá fakt šťastnými a i když jsou ve své profese na vrcholu, tak nemají z toho radost, ale bojí se toho když z toho vrcholu padnou. Bohatí lidi ne vždy jsou šťastní a některý nechutně bohatí nemají ze svého bohatství radost, ale naopak mají z něho stres, aby správně investovali aby vydělávali stále víc a víc a tohle snažení vím, že nemá strop a můžete se dostat do začarovaného kruhu z kterého vás dostane jenom smrt a všechno to co jste vybudovali tu zůstane a vám nikdo nevrátí ztracený čas. Nikdy nemá smysl se cpát šéfovi do prdele, také nemá smysl celé večery se biflovat do školy debility, které z 95% nikdy v živote nevyužijete. Dnešní svět pro normálního člověka je velmi komplikovaný a doslova těžký. Proto je dle mého, velmi důležité si zachovat vlastní originalitu a když dosáhnete toho, že si najděte partnera, kterého zaujmete vlastní originalitou, bude vám tento partner partnerem na celý život a můžete dosáhnout reální štěstí.

5) Nenechte se zapřáhnout kapitalistickým systémem do nikdy nekončících povinností, udělejte vše proto aby většina vašeho času zůstala vaším časem. Učte se, pracujte, makejte jenom proto abychom jste dosáhli více času pro sebe a aby jste tento čas mohli přežit v štěstí. Není nic důležitější. Jestli budete měsíčně vydělávat 200 000 Kč, ale nezůstane vám čas na užití a útratu výdělku, tak nejste bohatý, jste na tom podobně jak bezdomovec, jenom s tým rozdílem že vy máte peníze, ale nemáte čas si je užívat a bezdomovec má zase čas a nemá peníze. Obě strany takové mince jsou neštěstím. Jestli ale dokážete vydělat 15 000 a stačí vám to, tak že vám to nesebere ani 8 hodin denně a víkend máte volný, tak dle mého jste úspěšný člověk a hlavně tedy když ty vydělaný prachy dokážete utratit na své štěstí a štěstí svého partnere.

Hledám hru kde bych mohl vozit náklad z místa A do místa B, zapojovat energii, dělat sítě (vodní, elektrický,datový), obchodovat v multiplayeru, stavět si sídlo a lítat do vesmíru a objevovat nové světy. Neznáte něco ???Momentální výsledky:
League Of Legends - GOLD 3 (oblíbená role Jungla 63% winrate) Konec 7.3.2020
CS:GO - Supreme master first class (2vs2) na to že mi je přes 30 jsem na své reflexi velice hrdý

Momentálně moje nejlepší/nejhorší hry detailně:

TOP NEJ:
Minecraft
TerraTech
StarBound
Factorio
Supreme Commander FAF

A chystám se na: (Až když skončí early access)
The Universim
SatisFactorio
Deep Rock Galactic
Stationeers
Planet Nomads
Empyrion - Galactic Survival
Eco
Star Citizen
Dual Universe
Osiris: New Dawn

Hry na které jsem čekal a nakonec totálně zklamali:
SpaceEnginers (Optimalizace serveru a multiplayerové hraní)
Všechny nové X-COM verze (Chybí real-time boj a hodně zjednodušené)
Starcraft 2 (Sám nevím, ale vůbec mně to nebaví)
ASTRONEER velmi jednoduché, hrozná optimalizace a celkově zklamání. Rychle hra omrzí po 20 hodinách není co dělat
Scrap Mechanic chybí motivace hrát, chybí systém odměňování typu (najdu ložisko ropy, vytěžím, vyrobím benzín, natankuji auto = vozím se)


Moje aktuální mašina:
ROK 2020
Asus ROG Tuf Gaming
CPU: Ryzen 7 3750H
GPU:Vega RX 10+ Nvidia GTX 1660 Ti 6GB GDDR6
RAM: 2x16GB DDR4 2666MHz
SSD: 1024MB Adata SX8200Pro (R:3500MB/s W:3000MB/s)
HDD: 1TB Toshiba 7200rmp
Display: 15,6" FullHD IPS 120Hz

Serverová Mašina pro rok 2020
(využití: Teamspeak server, Minecraft server, Space Enginer server, Factorio server)

Dell Inspiron 15 (5000)
CPU: i5 8250U 4C/8T
GPU:intel UHD 620 + RX 530 2GB
RAM: 2x16GB DDR4 2666MHz
SSD: 256GB
HDD: 1TB
Display: neskutečně skurvený FullHD

ROK 2020
Zostavička: (plán)
Bedínka: PC case X2 I7 S8024W, Mini tower

Deska: GIGABYTE AM4 - AM5
CPU: Ryzen 5 4000 - 5000 (35W)
RAM: 4x8GB DDR4 3200MHz
SSD: PCIe-link 512GB
HDD: 2x 3000GB v RAID 0
Grafika: Nejaké AMD Navi
Zdroj: Modulární EVGA 550W
CENA: do 15 500 kč + zobrazovadlo

Moje Mašiny plynutím času:
ROK 1994
Intel 286 - 5 MHz
512KB Ram
42MB HDD
CENA: 28 000 SK

ROK 1996
Intel 385 - 40 MHz
4MB Ram
210 MB HDD + 42MB HDD
CENA: 17 000 SK (upgrade)

ROK 2000
Ciryx 200MHz
16 MB RAM
2,1 GB HDD
ATI Radeon 4 MB RAM
CENA: 25 000 SK

ROK 2004
Intel Pentium 4 3GHz
2 GB RAM
500 GB HDD
ATI X600 64MB (MSI Edice)
CENA: 30 000 SK

ROK 2006
Notebook Asus
Intel Core 2 Duo 2,66 GHz
2GB RAM
80GB HDD
ATI X1600m 256MB
CENA: 11 500 SK

ROK 2008
Notebook Acer
Intel i5-m530 2,66 GHz
4GB RAM DDR2
640GB HDD
ATI HD 5650 1GB DDR3
CENA: 660 €

ROK 2010
Notebook eMachine od Acer - použitý jako server Minecraftu
Intel Celeron 1,5GHz - Upgradovaný na Core2duo T8600 2,4GHz
1GB RAM - Upgradovaný na 4GB RAM
120GB disk - Upgradovaný na 500GB 7200rmp
Integrovaná grafika
Cena: 0 Kč, Sk €

ROK 2012
PC zostava
Deska Acer
Intel Core 2 Duo 3GHz E8400
DDR2 4x2GB = 8GB
2x500GB v Raidu + 2TB na zálohu dát
AMD 6870 1GB DDR5 od Gigabite.
23 Palcový monitor
CENA: 4500 kč

ROK 2013
Notebook Acer Aspire V5-573G
Intel i5-4200u 2,6GHz
8GB RAM DDR3 ULV
500GB HDD 7200rmp
Nvidia GT 750m 4GB DDR3
CENA:690 €

ROK 2015 - neplánované
Notebook Acer Aspire V15 Nitro
Intel i5-5200u
8GB RAM DDR3 ULV
1TB + 8GB SSD Disk
Nvidia GT 850m 4GB DDR3

ROK 2015 - Vánoce
Notebook Acer Aspire V15 Nitro Black Edition
Intel i5-4210H 3,5 GHz
16GB RAM DDR3 ULV
1TB + 8GB SSD Combo disk
256GB SSD Disk
Nvidia GTX 860m 2 GB DDR5

ROK 2016
Notebook - Acer Aspire V15 Nitro ll. Black Edition
CPU:Skylake i5 6300HQ
RAM: 16GB DDR4
HDD 1TB plus 64SSD plus 256GB SSD Hyper Kingston
Grafika: Nvidia 960m 4GB DDR5
Cena do 16 000 kč

Pracovní:
Notebook
CPU: Ivy-Bridge i5-3210m
RAM: 16GB DDR3 hyper kingston
HDD: WD-750GB 7200rmp plus Samsung SDD 750 256GB
Grafika: HD 7670m 2GB DDR5
Cena: 7 500 kč

ROK 2017
Minecraft Server
CPU: i5 6300HQ
RAM: 32GB DDR4 2133MHz CL 14
HDD: 1000GB 7200rmp
SDD:128GB Samsung
Grafika 950m s 4GB VRAM
Cena: 10500 kč

Nový Minecraft Server
CPU: i5 7200U
RAM: 32GB DDR4 2400MHz CL 13
SDD 96GB PCIe-link
HDD:1TB 7200rmp
Grafika: 940mx s 4GB VRAM
CENA: 8 000 kč

Hráčský notebook
Dell Inspiron 15 Gaming (7567)
CPU: i7 6700HQ
RAM: 32GB DDR4 2400MHz CL 13
SDD 128GB Kingston (SATA)
Grafika: 965m s 4GB VRAM
CENA: 14 000 kč

Hráčský notebook 2
HP Pavilion 15
CPU: i5 7300HQ
RAM: 8GB DDR4 2400MHz CL 13
SDD: 128GB kingston (SATA)
Grafika: 1050 s 4GB VRAM
CENA:17 500 kč

ROK 2018
Notebook MSI Apache Pro
CPU: i7 5700HQ
GPU: GeForce GTX 965m 2GB GDDRAM
RAM: 2x8GB 1600MHz 9CL kingston
SSD: PCIe-link 256GB Adata
HDD: 1TB 7200rmp
Cena: 13 750 Kč

ROK 2018
Notebook HP ONEM 15
CPU: i7 7700HQ
GPU: GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
RAM: 16GB DDR4 2400MHz
SSD: PCIe-link 512GB Toshiba 3000MB/s read 1800MB/s write
HDD: 1TB 7200rmp
Display: Samsung 15,6´ 120Hz FullHD IPS s G-Sync
Myš: MODECOM MC-GMX3 odkaz
Cena: 22 450 kč

ROK 2019
Zostavička (plán herní sestavy):
Bedínka: PC case X2 I7 S8024W, Mini tower
Deska: B560 chipset
CPU: Ryzen 5 3600 12C/24T
RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz
SSD: PCIe-link 256GB Intel
HDD: 2x 3000GB v RAID 0
Grafika: Gigabyte GTX 1070 Ti 8GB GDDR5 anebo AMD NAVI anebo GTX 2060
CENA: do 25 000 kč + zobrazovadlo