Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Momentálně rozehráno


  1. Parťák WWF Wrestlemania: The Arcade Game (HC) - dohráno 1.1.2020

  2. Heuréka! Trine - dohráno 18.1.2020

  3. ♫♫♫ Musaic Box (HC) - dohráno 12.1.2020

  4. Reálná virtualita FPSCORE - dohráno 9.1.2020

  5. Moje jméno je... Max Payne (HC) - dohráno 6.1.2020

  6. Ještě jeden tah... Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade (HC)

  7. Neseď doma

  8. Zimní radovánky Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords - dohráno 10.1.2020

  9. Základní kameny Jets'n'Guns (HC) - dohráno 12.1.2020

  10. Výzva naruby Rampage Knights (HC) - dohráno 12.1.2020


Profil

Upřednostňuji PC hry z období 1990-2002, v průběhu let jsem vyzkoušel i hraní na PS2, PS3, X360 a Kinectu, bohužel mě to nikdy nějak zvlášť nezaujalo a vždy jsem se s radostí vrátil k počítači.

Mé první seznámení s PC hrami proběhlo někdy ke konci roku 1996, a to na firemním stroji mého otce, který si čas od času vzal kvůli práci domů. Prvními peckami, které jsem si kdy zahrál, byly tedy následující kusy: Doom, Duke Nukem 3D, Quake, The Legend of Kyrandia a Command & Conquer. V Doomovi jsem se nedostal dále, než do třetího levelu, Duke byl tuším shareware verze, Quake mi připadal na hraní až moc strašidelný, Kyrandii jsem ještě nechápal a v C&C jsem se také moc daleko nedostal.

Během následujícího roku (1997) jsem dostal svůj první počítač - vyřazenou firemní "386ku" s již nainstalovanými hrami v prostředí MS-DOS. K tomu jako bonus přibyla ještě "286ka" s taktéž nainstalovanými hrami, která byla ponechána u prarodičů jako poslední záchrana před možnou nudou. Mé první hry, které se na disku nacházely od začátku až do odchodu do křemíkového nebe tohoto stroje, byly tyto: Atomix, Another World, Commander Keen Episode 1: Marooned on Mars (díly 1-4), The Cycles: International Grand Prix Racing, Dangerous Dave in the Haunted Mansion, Grand Prix Circuit, Crazy Cars III, Duke Nukem, Dyna Blaster, Lotus: The Ultimate Challenge, Rockford: The Arcade Game, The Games: Summer Challenge, The Games: Winter Challenge, Kings of the Beach, Prehistorik 2, Vlak, Wolfenstein 3D, a Xenon 2: Megablast. Později se mi ještě podařilo sehnat na disketách od bůhvíkoho: Body Blows, Cosmo's Cosmic Adventure, First Samurai, Hocus Pocus, Hexxagon, Mystic Towers, International Ninja Rabbits, Duke Nukem II a pár dalších...V prosinci 1997 jsem od rodičů dostal svůj první magazín o hrách - LEVEL s obálkou ze hry Wing Commander: Prophecy, který jsem poté přečetl od začátku do konce snad tisíckrát. Přiložené CD s demoverzemi jsem bohužel měl ještě pár let k ničemu.
Poté jsem nepravidelně odebíral magazíny Level a Score ještě asi 13 let, také nesmím zapomenout na Gamestar, který ale zanikl tuším v roce 2006. Sem tam jsem si koupil i konzolový Screenfun, párkrát jsem utratil své jediné peníze za plnou hru z edice Game4U.

Následující dva roky (1998 a 1999) jsem hrál stále dokola na své, již v té době hodně zastaralé mašině. Zároveň ale přišlo to nejlepší herní období, hraní u bratrance ve split screenu. Neustále dokola jsme pařili: Jazz Jackrabbit 2, Moto Racer, WWF Wrestlemania: The Arcade Game, NHL 98 (demoverze z výše zmíněné CD přílohy k Levelu 12/97 - časově omezené utkání Detroitu Red Wings proti Philadephii Flyers, jeden hráč na klávesnici, druhý na myši..a ke štěstí to bohatě stačilo), Stunts a také Kings of the Beach.Na přelomu let 2000 a 2001 jsem si konečně "vybrečel" první pořádné PC, na kterém jsem poté hrál do zbláznění každou hru nebo demoverzi, která se mi dostala pod ruku. Můj největší herní objev této doby je jednoznačně Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia, má nejoblíbenější a dodnes nejčastěji (znovu)instalovaná hra vůbec.

O pět let později (2006) bylo zmíněné stolní PC vyměněno za novější a výkonější a to funguje rodičům jako pracovní do dnešního dne. Na Vánoce 2012 jsem byl obdarován prvním notebookem, který jsem ale už využíval spíše na práci. Z her, které ve mně něco zanechaly uvedu především Devil May Cry 3: Dante's Awakening, Devil May Cry 4 a FlatOut 2. O tři léta později (2015) se notebook rozsypal na několika frontách i přes řádnou péči a údržbu, od té doby hraji již jen nárazově na starším notebooku mé ženy.


Nejčastěji (znovu)instalované hry:
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
Need for Speed: Underground 2
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
Diablo II + Diablo II: Lord of Destruction
Max Payne
Warcraft III: Reign of Chaos + Warcraft III: The Frozen Throne

Nejlepší vzpomínky na PC hraní z dětství:
Stunts
WWF Wrestlemania: The Arcade Game
Grand Theft Auto
Wolfenstein 3D
Disney's Duck Tales: The Quest for Gold
Crazy Cars III
Body Blows

Nejlepší splitscreen & multiplayer vzpomínky:
WWF Wrestlemania: The Arcade Game
Kings of the Beach
Golden Axe
The Simpsons Arcade Game
Jazz Jackrabbit 2
NHL 98
&
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of ErathiaTrošička toho H3 humouru...


OBLÍBENÍ VÝVOJÁŘI
Monolith Productions
Blizzard Entertainment
Raven Software
Epic MegaGames
Rake In Grass

IF QUAKE WAS DONE TODAYOBLÍBENÉ FILMY
Ghost Dog (1999) odkaz
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004) odkaz
Collateral (2004) odkaz
The Fast and the Furious (2001) odkaz

OBLÍBENÉ KNIHY
Zde: odkaz

Diskuze uživatele

Doposud zde nikdo nediskutoval.