Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

KUNICKův skromný brloh

„Knihy, hry a chlebíčky“


Vítej, ať tě sem přivádí údiv nad mými komentáři, či jsi jen náhodný kolemjdoucí!

Co bys chtěl vědět:
.…. Novinky, to je moje! - Ještě za tepla servírované, jen o kus níže.
…. Ale já bych chtěl nejdřív zjistit, jak to všechno začalo? - SCROLLUJ!
….Jsem tu omylem a raději hned odejdu.
Čím právě žiju?
=============================================================================

Rok 2020: Nejprve to vypadalo na nedostatek času. Pak přišel koronavirus a můžu vesele hrát... :)

Rok 2019: za námi Jako čerstvý majitel Nintendo Switch objevuju krásu téhle konzole a vysoké ceny her na ni. Naštěstí mě baví hlavně indie hry a nemám tolik času hrát vše, co bych chtěl :D Taky jsem rozjel svůj první počin na DH, serii rozhovorů Hrajte jako.... V rámci prokrastinace se mi podařilo převést svoji Steam knihovnu sem na DH. Teď jen těch 400 her dohrát. .. a o pár dní později je zde možnost si hry na DH importovat přímo ze Steamu...co na to říct? :D

Rok 2018 za námi: Přestože šlo o náročný rok, zvladnul jsem hrát i dohrát hry. A splnil jsem díky DH i některé herní resty (Starcraft II ční nad všemi). Další porce her představoval DH masters, a samozřejmě pravidelné QL čtvrtky. A teď už můžu reportovat dohrané nintendo hry i na DH, takže je nemusím psát tady - hurá :). Jen je musím přidávat. Celkově to byl hodně hektický rok, ale některé zážitky (DH Sraz) jen tak nezapadnou.

Rok 2017 za námi: Člověk stárne a času je míň a míň. Naštěstí je dnes móda krátkých her. Takže se mi podařilo dohrát pár kousků na 3DS: Pokemon Moon, Resident Evil Revalation, The Keep, Shantae and the Pirate's Curse - teď je ještě ohodnotit a popřidávat na databázi, když už máme ty konzole.
A dokonce jsem zvládnul odehrát celou herní výzvu do konce prázdnin - teď jen napsat komentáře... Což jsem s přehledem splnil na silvestra...Like a PRO.

..::HERNÍ VÝZVA 2017::..
Letos jsem ji po loňských zkušenostech pojal odlišně. Prostě hraj, na co máš chuť, a ona ta hra někam spadne. A vyplatilo se. Sice tak nemám zevrubný popis postupu rozhodování, ale taky jsem splnil výzvu daleko dřív. Nebo jsem se v tom jen naučil chodit. Kdo ví... Ale psaní komentářů je stále můj velký rest. resp. jejich nepsaní :D


Rok 2016 za námi: Většinu herního času mi poslední dobou zabírají DH Masters a Herní výzva. Naštěstí zůstává čas strávený v MHD a jen díky němu zvládám oslavit i 20. výročí vydání Pokemonů. Na 3DS jsem se stal hrdým vlastníkem Pokemon Blue a přese všechny nástrahy se mi podařilo udolat nejen celou Elite Four i svého úhlavního soka. Teď jen pracně grinduju a táhnu svého Blastoise na lvl 100. - Splněno! A to znamená, že teď ještě potřebuju sesbírat a povyměňovat zbývajících 8!! kousků -Splněno! 151 a full pokédex!! - Herní rok zasvěcený pokémonům končí! a s novým rokem začínám hrát Pokemon Moon.


..::HERNÍ VÝZVA 2016::..
Splněno! Bylo to náročné ale stálo to za to. Objevil jsem některé skvělé kousky, dohrál letité resty. Crash by měl mít ze mě radost!
1. Hra, jejíž název začíná na písmeno K.
..::DOHRÁNO::.. Překvapilo mě, jak málo her s písmenem K na začátku lze najít. Tedy pouze pokud vybíráte z her, které mají na DH alespoň trochu slušné hodnocení. Přesto jsem měl několik kandidátu: Knights of Honor, Knights and Merchants, Kane & Lynch: Dead Men a King's Bounty: The Legend, kterou jsem však už v minulosti dohrál, a tedy byla automaticky vyřazena.
=>Nakonec to vyhrál K&L mimo jiné i proto, že jsem hru dostal v rámci některého z bundlů. komentář
2. Hra vydaná v roce 2016.
..::DOHRÁNO::.. Tak to je zatím velká neznámá. Sice prvních pár měsíců je již minulostí, avšak ani zdaleka netuším, kterou hru zde zařadím. Poměrně velkou šanci dávám Salt and Sanctuary, které by po svém nedávném vydání na PS4 mělo být vydáno i na PC. Jednou bych chtěl zahrát i Dark Souls 3, ale zatím jsem nedohrál ani dvojku, takže asi má smůlu. A dlouho už pokukuju po Layers of Fear, Firewatch, The Witness a remasteru Day of the Tentacle. Jenže do konce roku ještě daleko a mnoho her přede mnou a tak bude asi nejvíc záležet na aktuální náladě.
=>Přestože jsem měl vytipováno spoustu skvělých hre, šáhl jsem po Offworld trading company ve chvíli, kdy se dostavila chuť na nějakou strategii. A jelikož ji průběžně stále hraju jsem asi udělal dobře. komentář
3. Jedna ze 100 nejlépe hodnocených her na DH.
..::DOHRÁNO::.. Tak tady je výběr snadný – co chybějící skalp, to herní perla – pravděpodobně to vyhraje Planescape, System Shock 2 nebo první [chybný odkaz na hru]. Spousta lidí by doporučila Mafii, tu jsem sice kdysi rozehrál, ale celkově mi nesedla a ještě rád jsem od ní utekl do prosluněného Vice City.
=>Klasika všech klasik Opičí ostrov a jeho tajemství je ve stovce hned dvakrát. Já šáhl po mě bližší remasterovane edici a skvěle se bavil! komentář
4. Hra od českého vývojářského studia.
..::DOHRÁNO::.. Česká hra? Těch mě láká několik. Ať už je to nový Samorost, Toby, Fallout 1.5 nebo velký rest, kterým jsou Brány Skeldalu. Opět si nejsem vůbec jistý, kterou hru si vyberu a to i proto, že zde jsou přesahy do dalších kategorií.
=>Zkusil jsem Tobyho a nelitoval. A na ostatní třeba dojde řada příště. komentář
5. Hra dohraná za jediný den.
..::DOHRÁNO::.. Za jediný den? Kdo ví, několik kratších kousků už v různých kategoriích mám, ale je to nejisté. Možná sem ale spadne Her Story, A bird Story nebo třeba už zmiňovaný Toby.
=>Emily is away byla opravdu krátká, ale lze říct, že byla dlouhá tak akorát. Záleží na úhlu pohledu. komentář
6. Oblíbená hra z dětství.
..::DOHRÁNO::..Tak u téhle kategorie jsem si byl od samého začátku jistý: buď konečně dohraju Prince of Persia (ale ten by klidně mohl spadnout i do 5. kat) nebo Wolfenstein 3D. Obě hry jsem hrál, obě zbožňoval a ani jednu nikdy nedohrál. Takže pokud vše vyjde podle plánu, i tahle kategorie bude splněna mnou dosud nedohranou hrou.
=>Tady se předpověď splnila, hlavně kvůli porovnání s kat. 1 jsem zvolil nakonec W3D a konečně si umazal velký herní rest. komentář
7. Hra z nejméně oblíbeného herního žánru.
..::DOHRÁNO::.. Nejméně oblíbená hra? Obecně to budou sportovní hry. Možná nějaká FIFA nebo NHL. Určitě nečekám, že bych vyzkoušel basketbal, americky fotbal nebo dokonce baseball. Po víkendu hraní Rocket league jsem zjistil, že tahle skvělá hříčka taky spadá mezi sportovní hry. Neobsahuje však ty aspekty sportovních her, které jsou pro mě nejvíce nepříjemné, a proto ji do této kategorie nebudu započítávat.
=>Tady jsem naplnil ducha výzvy! FootLOL mě oprvdu pobavil a ukázal že i sportovní hra může byt zábavná. komentář
8. Hra, která je Freeware
..::DOHRÁNO::.. Opět kategorie, kterou nemám ani zdaleka zmapovanou. Nabízí se již zmiňovaný Fallout 1.5, po krátkém hledání na databázi jsem narazil na kousky jako MuP: Podivná hra, 13 duchů, Emily Is Away...
=>Nečekané vydání Crown and council vyřešilo dilema, po kterém z mnoha nabízených titulů sáhnout. Bavil jsem se vpravdě královsky a volby nelituju, ale spoustu ze zamítnutých kandidátu stejně plánuju v budoucnu vyzkoušet. komentář
9. Hra stará alespoň 10 let.
..::DOHRÁNO::.. Myslím, že většina mnou navržených her je staršího data. Pokud tedy bude některá z výše uvedených her přebývat, najde své místo zde. Anebo si konečně zahraju I have no mouth and I must scream.
=>Tady jsem to tipnul správně, dostale se na hru, Brány Skeldalu, se kterou jsem počítal do zcela jiné kategorie. V přehledu se přesto objevuje a i tady jsem si hodiny s ní strávené užil.komentář
10. Hra, která je prvotinou vývojářského studia.
..::DOHRÁNO::.. Naznačuje se tu opět překryv s ostatními kategoriemi: muže se sem dostat jak první Samorost, tak Toby, Firewatch, Skeldal nebo první [chybný odkaz na hru].
=>Tuhle kategorii jsem splnil zcela neúmyslně hrou Banished. Až po dohrání a pln dojmů, jsem se chtěl dozvědět víc a ve chvíly kdy jsem zjistil, že se jedná o prvotinu neváhal jsem a zařadil ji sem. Určitě si takové čestné místo zaslouží komentář
Útržky ze starých kronik:
=============================================================================
Už jako malý chlapec jsem si hrál s lopatičkou a kyblíčkem - a snad proto jsem vždy měl rád (nejen budovatelské) strategie,
vyrůstal jsem na malé vesnici - a proto jsem nikdy nepřestal snít o pořádné výpravě za dobrodružstvím - a stal se RPG a adventure pozitivním.
a protože jsem měl na krku malého bratra je jasné, že občas nepohrdnu i nějakým tím likvidováním havěti ve střílečkách.

Nebudu si hrát na Metuzaléma a tvrdit, že jsem už jako batole drtil Pac Mana na Commodoru. Ale na některé dávnější kousky mi zůstaly nádherné vzpomínky. Mezi ty první patří padající podlaha v katakombách Prince of Persia, Dangerous Dave a jeho věrná brokovnice, Commander Keen s pogo tyčí a Duna 2, u které nevím, jestli jsem si nejdřív zamiloval knihu anebo hru. Později už jsem se přestal bát u Doomu a skoro pochopil, jak že se to vypořádat se závěrečným bossem v Dungeon Masteru. A spoustu dalších pecek, na které asi většina tehdejších hráčů nostalgicky vzpomíná: Civilizace, Sim City, X-Com, Fallout(y), ale i Duck Tales, Stunts a Golden Axe. Později pak přišel čas Warcraftů, Diabla a ještě později Gothic. A další a další jména a propařené dny, večery a občas i noci… a průběžně se taky ukázala výhoda mladšího sourozence: Micro machines, Gorila (Worms dávnověku) a Mortal Kombat jsem mohl natrénovat jedině díky němu.
MILNÍKY NA DH:
28.11.2014 – můj první den zde. H34D a TheRaven měli pocit, že mám moc volného času a měl bych ho smysluplně věnovat pařbě
4.2.2015100bodů! Tehdy to ještě naskakovalo rychle
3.3.2015První účast na pravidelné Quake LIVE debatě o smyslu života, smrti a přitažlivosti lávy
13.4.2015První komentář, a hned úspěch: po 24 hodinách +24 hodnocení
26.11.2015 – Podařilo se mi přidat hru
12.1.2016 – Zavázal jsem se k Herní výzvě 2016. Bude to bolet, hodně bolet ale já to dám!!
6.6.2016 – 1000 bodů! A to ve velkém stylu pomocí prvního skrytého achievementu ;)
31.12.2016 – úspěšně završuji první ročník Herní výzvy. Body za komentáře a bonus za účast mě vynáší mezi 250 nejoceňovanějších databázníků!
9.1.2017 – je publikována letošní " target="_blank" rel="noopener">Herní výzva 2017a navíc se stylovým webem. U toho nesmím chybět - challenge accepted!
27.1.2017 – jízda na můj první DH sraz. Banda divných lidí v zapadlé chatě, někde mimo civilizaci... ještě že nejsme puberťáci - to by nás asi moc nepřežilo :D
24.2.2017DH Masters vol.2 - no uvidíme. Snad mi bude Kwokyho volba titulů a termínů letos přívětivější.
17.6.2017 – a další sraz, tentokrát v Praze. Jestli to ona spíš než herní databáze není Party plánovač.
10.8.2017 – a další skrytý achievement! Získám je všechny?
19.8.2017 – po malých krůčcích (čti denním přihlášením) jsem dosáhl na další milník: body 2K!
01.09.2017 - dohrál jsem poslední hru do letošní Herní výzvy 2017 - teď jen napsat komentáře...
26.11.2017 – DH Masters 2017 za mnou. Náročný rok, skvělé hry. Jen to umístění (zase 10.)
28.11.2017 – v tichosti jsem oslavil třetí výročí svého života zde. V tichosti, za bušení klávesnice...
30.11.2017 – ...abych se stal 17. odvážným, který pomohl zachránit DH nejen ve hře PGA Ep2.
10.12.2017 - díky odměně za záchranu jsem se dostal mezi 200 nejaktivnějších uživatelů. To jde za 3 roky, ne?
31.12.2017 - ale poslední komentář do Herní výzvy 2017 jsem napsal až dnes.
8.-10.6.2018 - ani já jsem nemohl chybět na výročním DH Srazu v The Nest a bylo to velké... a promoklé.
4.11.2018 - dokončil jsem letošní ročník DH master na krásném 8. místě.
24.11.2018 - ve Kwokyho Crazy QL turnaji jsem porazil Marwela; asi největší uspěch, kterého kdy v QL dosáhnu.
31.12.2018 - ač jsem doufal ve víc dokončil jsem úspěšně Letošní herní výzvu 2018 až na poslední chvili.
23.1.2019 - losování cen za účast v Herní výzvě 2018, dlouho to nevypadalo ale nakonec se štěstí usmálo.
10.2.2019 - vydal jsem svůj první článek na DH blogu. Teda podstatný podíl patří Drektovi. Chcete hrát jako on?
16.2.2019 - dosáhl jsem svého třítisícího bodu.
16.3.2019 - v záznamech mám již dvoustou hru - Let´s Go, Pikachu.
22.4.2019 - díky banu pro Coldplaze jsem se dostal mezi 150 uživatelů :D
17.5.2019 - a dnes jsem se tam dostal regulérně! TOP 100 - here I go.
18.6.2019 - Druhý díl Hrajte jako, odměna za dobře odvedenou práci a tajný achievement. Uspěšný den!
2.5.2021 - Dostal jsem se do TOP 100 uživatelů. YEAH!
30.4.2022 - Díky plusku ke komentáři od Bragiho jsem zaokrouhlil body na 5000 :)

A to je vše ....PROZATÍM!!

Diskuze uživatele

Sice pozdě ale mám z tebe radost (viz poznámka u Herní výzvy 2016), pěkný profil. :-)