Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

marwel marwel

Martin / Praha (ČR - kraj Praha) / uživatel / 2691 bodů

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2017

 1. "To je člen!" Tak to jsem si bláhově myslel, že tady nebude s výběrem problém. On to má ale ten Crash dobře spočítané! Po tom, co jsem prohlédl můj seznam her na Steamu, přišel jsem na to, že člen má jen asi pět adventur v mém seznamu a hry z The Elder Scrolls série. Takže to vidím naThe Elder Scrolls IV: Oblivion, The Night of the Rabbit nebo The Walking Dead série 1.
  The Elder Scrolls IV: Oblivion dohráno 3.7. S Oblivionem a vůbec celou sérií TES se pojí kritika na generičnost obsahu. Je to právě ta generičnost, která se Oblivionem táhne všemi směry - od postav, questů, dungeonů, předmětů, je prostě všude. Ale vytvořit hru takového rozsahu "ručně" by bylo finančně velmi nákladné. The Elder Scrolls V: Skyrim nakonec ale ukázal, že se to dá docela dobře vyvážit, když se chce.

 2. "Právě vychází" Stejná situace jako loni. Pokud by se nějakým zázrakem nestalo, že bych kupoval v průběhu roku nový počítač nebo alespoň konzoli, budu vybírat z množství nenáročných indie kousků. Určitě se tam něco najde.
  Thimbleweed Park dohráno 19.6. Po dlouhých letech další dohraná point-and-click adventura. Hlavním tahákem adventur je příběh, který mi zde přišel docela slabý, ale ten vánek nostalgie, který se se hrou nese je příjemný. Na můj vkus jsem ale musel použít návod příliš často. Většinou moje chyba, párkrát to ale byla situace "jak jsem na to měl kurva přijít?!".

 3. "Only the best!" V nejlepší stovce mám ohromné množství restů. System Shock 2, Planescape: Torment, Jagged Alliance 2, Baldur's Gate, ... hmm, tak ono jich zase tolik není, když vezmu v úvahu jen ty, které si chci skutečně zahrát. No, letos ten System Shock snad už konečně dám.
  Tak jsem nakonec dohrál Beyond Good & Evil (ke 23.4. 98. nejlépe hodnocená hra na DH). Přišlo mi, že to bylo ke konci takové uspěchané. Myslím, že by si hra zasloužila ještě tak jednu větší misi a lepší zakončení. Jinak ale velmi dobrá hra a zasloužené umístění v první stovce.

 4. "Nad Tatrou sa blýská!" Loni jsem rozehrál Chameleona do kategorie česká hra a pak zjistil, že je to vlastně hra slovenská. Takže možností je hru rozehrát od začátku (stejně už si vůbec nepamatuji, kde jsem skončil) nebo jsem přemýšlel nad Kult: Heretic Kingdoms (tyhle hack & slash RPGčka ale nejsou můj šálek kávy) nebo Ve stínu havrana (prý krátké, ale když jsem to kdysi hrál, přislo mi to strašně hloupé).

 5. "Rychlovka" Znovu stejná situace jako loni. To nechám na náhodě a náladě. Ale i tentokrát mířím na hru, která bude delší než jen pár desítek minut.

 6. "Šedá myška" Těch je! Tady je možné, že nějakou dohraji aniž bych o tom věděl.
  Shantae and the Pirate’s Curse dohráno 6.2. Pomalý rozjezd, trochu jsem se do toho musel dostat, ale nakonec docela fajn záležitost.

 7. "No fujtajbl!" Tady jsem znovu konzultoval můj seznam vlastněných her (nemám v plánu kvůli této kategorii něco specifického kupovat) a vyšlo mi z toho buď Damnation, Still Life 2 nebo Restricted Area. Asi Damnation.
  Tak Damnation nedám. Myslím, že raději zkusím něco jiného. Snad bude snazší dohrát budgetovou adventuru nebo ARPG než střílečku.
  Tak Restricted Area také ne. Animace postav maji asi tak dva snímky, trhá se mi myš ve hře, nefungují videa... No, to jsem zvědav, zda lze některou s těch 100 nejhorších her na DH vůbec hrát. :)

 8. "Pokračování příště!" Shadowrun: Hong Kong. Hodně se na to těším, předchozí díly byly skvělé.
  Tak nakonec jsem do této kategorie dohrál díl série Prince of Persia. Dohrál jsem trilogii Sands of Time v řadě, tudíž do této kategorie volím ten poslední díl, který jsem hrál. V mém případě je to ten první díl série, tedy Prince of Persia: The Sands of Time (dohráno 27.5.).

 9. "Kamarád doporučuje!" Kamarádi nedoporučí, kamarádi počítačové hry prakticky nehrají (někteří se ke hraní na chvíli vrátili když vyšlo Diablo 3). Ale snad mi doporučí něco nějaký přátelský uživatel databáze. :)

 10. "Zapomenutý kousek" Tuhle kategorii osobně vezmu tak, že jde o hry, které jsem kdysi koupil s tím, že je hned instaluji a hraji, ale nakonec z toho sešlo a dodnes jsem je nehrál. Zářivým příkladem budiž první série The Walking Dead, kterou jsem koupil v červnu 2013, ale stále ji nehrál. :)


Profil

Uživatel prozatím nevyplnil svůj profil.