Mortal Kombat

Mortal Kombat 9, Mortal Kombat: Komplete Edition

19.04.2011
01.05.2012
03.07.2013

Již devátý díl známé série Mortal Kombat. Příběh tohoto dílu se odehrává po událostech z předešlého dílu s podtitulem Armageddon. Císař Shao Kahn konečně porazil boha hromů Raidena a jeho spojence. Raiden, který je na pokraji smrti, má poslední možnost zachránit Earthrealm. Pokud chce vyhrát nad císařem, musí na něho udeřit tam, kde je nejvíce zranitelný... v minulosti!

Hlavní změna oproti předešlým dílům je vyobrazení ve 2.5D grafice, ale také fakt, že hra je více zaměřena na hardcore hráče, kteří již mají s touto sérií zkušenosti. Jinak hra jednoho hráče zůstává klasicky nezměněná. Vyberete si z dvou tuctů postav a hra vás hodí do arény, kde máte za úkol zlikvidovat vašeho protivníka. Každým kolem jsou nepřátelé těžší a těžší, až dojdete k samotnému Shao Kahnovi. Hra více hráčů již nabízí více módů zápasení, např. Tag Team, ve kterém jdou proti sobě dva páry bojovníků, jež se navzájem využívají pro lepší komba a útoky. Poslední mód je Story mode, který vám nabídne celý příběh a kde vás čeká 16 kapitol, kde si každou odehrajete za jednu postavu, jež si nebudete moci vybrat. Mezi každým zápasem se děj posune o kousek dopředu a poodkryje mytologii mezi prvním a třetím dílem, až nakonec dospěje do finále.

Série pokračuje hrou Mortal Kombat X.

Oprášená klasika v novém kabátu, která (alespoň pro mě) zalepila díru na trhu. Už dlouho jsem si chtěl na PC do někoho pořádně praštit, nebo uspořádat turnaj s kámošema, ale starý rubačky mě vždy odlákali, hlavně kvůli zastaralej grafice. Tady je grafika celkem uspokojující, některá bojiště působí i dosti velkolepě a co víc, do prostředí jsou zakomponovány i fatality. Které jsou také skvěle provedené.

Jinak u tvůrců oceňuji, že se nesnažili změnit to co skvěle fungovalo i u starších dílů a to jest ovládání. Takže pokud již máte něco s MK napaříno a nějaký to kombíčko vám zůstalo v paměti, jistě vám taky udělá radost, že i tady ty správný kombinace stále fungují.

Příběh je v rámci možností bojového turnaje prostý a parádně nostalgický Béčko po jehož dohrání se vám odemkne několik starých i nových postav. Co víc chtít?
Po dlouhé době se na pc vrací plnohodnotný díl Mortal Kombatu.

Je konec války a všichni válečníci byly poraženi. Zůstali jen Shao Kahn a Raiden, vše je pro lidi ztraceno. V tom okamžiku Raiden zasílá krátkou zprávu pro své minulé já. V době prvního turnaji pak má mladší Raiden vizi, ze které zjistí pouze strohou větu: "Musí vyhrát".
Takto nějak začíná kýčovitý příběh devátého Mortal Kombatu, který de facto restartuje příběh o turnajových hrách na život a na smrt rozhodujícím o osudu Země. Samotný příběh sledujeme prostřednictvím různých postav.

Kromě story modu pak hra nabízí Ladder mod, kde hráč dostává různé úkoly, co musí během zápasů splnit.

+ Konečně zase Mortal Kombat na PC
+ Relativně fajn grafika
+ Velký počet bojovníku a jejich fatalit, babalit a zajímavých X-Ray útoků
- Klišovitý a místy nesmyslný příběh, ale o něj tu primárně nejde
- Po čase velká nuda

Dostal jsem to, co jsem očekával, pořádnou bojovku jako ze starých časů. Hra je krátkodobě zábavná, z dlouhodobého hlediska mě zase až tak moc bohužel nenadchla.
Jakožto hráč odkojený počítačem a časopisem Score mám v sobě zakořeněný odpor ke konzolím (je to z větší části póza). Konzolistům jsem vždycky záviděl jen dvě věci: 1) dřívější release her 2) Mortal Kombat. Nyní, po 15 letech čekání konečně můj druhý problém odpadá, neboť nový Mortal Kombat dorazil i na PC!

Na první pohled svižný a pohledný Unreal 3 engine, v menu spousta možností a dokonce story mode, hah! Singleplayerová kampaň vychází z filmů Mortal Kombat 1 a 2, ctí jejich příběhový rámec a načrtnuté vztahy mezi postavami. Je velice příjemné, když ve hře procházíte částmi, jež si vybavujete z filmů a potkáváte známé postavy. Aby však nebylo dění předvídatelné, kopíruje kampaň filmy jen zhruba do poloviny, pak se příběh odchyluje a souběžně s tím jeho úroveň zhoršuje. Postavy se recyklují, některé musíte porazit i 4x, takže jejich „nesmrtelnost“ začíná být malinko otravná. V průběhu cca 6-8 hodinové kampaně (což už samo o sobě je wow!) narazíte na překvapivé množství in-game animací, které slepují váš pochod od jedné bitky ke druhé. Je to příjemně stupidní. :)

Charaktery jsou posbírány ze všech předchozích Mortal Kombatů, mají i staré známé specialitky a kouzlíčka, ovšem to zdaleka není vše! Přibylo obrovské množství „kombíček“ – pro každou postavu existuje cca 20 různých sekvencí a kombinací úderů, které soupeře donutí vymalovat podlahu červenou a litovat, že se radši nedal na vyšívání. Když pak zkombinujete některá komba s dalšími specialitami/spelly, můžete soupeři vzít třeba 20% života, aniž by to mohl vykrýt… Pokud tedy nepoužije breaker, což je nová věc stejně jako brutálně efektní brutalita, kterou můžete použít, když se vám v souboji nabije příslušný ukazatel. Hratelnost tedy patří ke špičce svého žánru, nedovedu si ani moc představit, že by to šlo udělat lépe…

Tato fúze starého, známého konceptu se spoustou nových inovací a vylepšení utváří vskutku kvalitní, chytlavý a až nečekaně zábavný herní zážitek. Když si k tomu připočtu, že všechnu tu nádheru můžete konečně hrát s kamarády v multiplayeru online, nelze než prohlásit: „bravo“ a tím nemyslím ten časopis…
Jakožto člověk odkojený na bojových hrách, jsem věděl že se jednoho dne k této hře dostanu. Navíc moje poslední konzole je PS2 a pro novější jsem nenašel dostatečně velký důvod pro koupi. Musel jsem hledat alternativu a Mortal Kombat mi přišel jako nejlepší volba (no moc velký výběr sem ale stejnak neměl).
To co od hry můžete očekávat je asi jasné. Krev, vnitřnosti, lámání kostí a svižný boj. Fatality jsou vrcholem brutality v herním průmyslu, vyvojáři posouvají hranice jak jen to jde. Vyrvání srdce či useknutí hlavy je to nejmenší. No prostě nic pro slabší povahy. X-ray komba se mi moc líbily, hezky promakáné jak zvukově tak graficky a přidávají ke hře ještě kapku potřebné brutality.
Co se samotného boje týče, je to fakt fofr. na težší obtížnosti postavy lítaj po obrazovce, že nevíte kam se máte dřív podívat. Takové množství a důležitost skoků, teleportů, sklůzu a podobných tríčků jsem u žádné jiné bojovky nezažil. Pokud chcete vymlátit z ovladače fakt krutý komba chce to hru dlouze studovat, jelikož ty nejvražednější dlouhý komba nejsou přímo ve hře definovány a jsou poskládány z menších komb a speciálních útoků. Což se může zdát že u podobných her není nic neobvyklého ale v Mortal Kombat to prostě vypadá líp a je mnohem težší nějaký takový komba vykouzlit.
Příběh mi nepříjde nějak extra působivý. Zvlášť postavy s jejich dialogama a designem (až na pár vyjímek) je těžký brát vážně. Takovej průměnej herní příběh. Možná je problém v tom že nejsem velký fanda této herní série.
Jediná věc co bych hře vytknul je zbytečně polonahý ženšký. Jako ne že by se mi to na první pohled nelíbilo ale skoro stejný bikiny na každý postavě působí jakože vývojářům došli nápady nebo že design vymejšlela banda nadrženejch paniců. A také optimalizace na PC není zrovna velká sláva ale to se od konzolových her předělaných na PC očekává. Starší stroje to prostě nezvládaj, ikdyž jedete na nejnižší detajly hra všechno cucá z procáku.
Celkově je hra skvělá. Stejně většina mého hodnocení padne na samotný bojový systém, který je sice težší než u ostaních bojovek ale výsledný boj vypadá ze všech bojovek co jsem hrál nejlíp.

Pro: brutalita, akční dobře vypadající boj

Proti: design některých postav, optimalizace

Me modlidby se vyplnili :) Jiz dlouho si rikam, proooc se na PC nedelaji poradne mlaticky?! Posledni MK je jiz davno za zenitem... a najednou se stalo. Objevil jsme MK9 i pro platformu PC a tak jsem s nadsenim instaloval a vychutnaval. Tento komentar bude vypadat asi jako reklama, ale kazdy kdo hru vyzkousi, pochopi. Rad bych uvedl nejaky zapor, ale faktem je, ze o zadnem nevim. Dokonce i cena tohoto titulu je velice prizniva. Takze, vratme se z5 do minulosti, kdy krev strikala proudy a fatality byli brutalni jak maji byt. Tato hra neni pro deti. Tato hra je pro bojovniky! FIGHT! ;)

Pro: Velky vyber postav, paradni grafika, krev, vyukovy rezim, rentgenove "zabery"...

Proti: to to trvalo (konecne i pro PC)