Day of the Tentacle: Remastered

22.03.2016
Double Fine Productions
Původní Maniac Mansion a pokračování Maniac Mansion: Day of the Tentacle patří mezi klasiky adventurního žánru, a právě druhý díl kultovní série, Day of the Tentacle, so dočkal o třiadvacet let později remastrované edice po vzoru prvního a druhého dílu Monkey Island (The Secret of Monkey Island: Special Edition a Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge) a Grim Fandango Remastered. Upravená verze mimo bezproblémového chodu na současných počítačích nabízí také vylepšenou grafickou stránku (tu je možno přepínat s původní) a nově nahranými zvuky, hudbou a vyčištěným dabingem. Samozřejmostí je u remasterovaných edic her od LucasArts také komentář tvůrců titulu. Podporováno je nyní také nově hraní s gamepadem.

Příběh navazuje na první díl. Fialové Chapadlo Dr. Freda Edisona se pokouší získat vládu nad světem! Tento čin zlovůle je naplněn, když se Fialové Chapadlo napije z toxického odpadu a svůj čin může z teorie převést do praxe. To by zde ale nemohlo být Zelené Chapadlo, které se právem obává a pošle raději spěšný dopis Bernardovi. Bernard s pomocí dvojice kamarádů vyráží na místo činu a jednoho nenápadného dne a noci se začínají dít věci.

Podpořte Databázi a kupte si hru přes Heureka.cz

Drolin
Drolin

90210: Ono Day of the Tentacle je především pocta cartoonům, tak je humor i koncipovaný. Day of the Tentacle was a very, very funny…

Herní výzva 2017 - 6. Šedá myška

I přes obrovskou popularitu původní adventury Maniac Mansion i pokračování Maniac Mansion: Day of the Tentacle jsem se k nim já osobně nikdy nedostal. Ano, slýchával jsem o nich hodně, i příběh jsem si poskládal, ale v životě jsem je nikdy neviděl. Byl jsem proto nadšený, když se na moderní vlně grafických remasterů svezl i tento kousek. Nevím, proč se autoři rozhodli pouze pro druhý díl, ale i tak jsem byl rád alespoň za něco.

Graficky se remaster povedl na jedničku, což je možné si kdykoliv ověřit stiskem F1, kdy se hra bez jakékoliv prodlevy okamžitě přepne do originálního vzhledu včetně původní MIDI hudby. Do moderního pláště se také předělalo ovládání přes kontextové menu na pravém tlačítku myši. Odpadá tak otravné klikání na "take", "talk to", apod.

Hratelnost není špatná, ale asi bych si užil hru více se znalostí původního originálu. Takto mi to vychází pouze na lehce nadprůměrnou adventuru, kterou jsem si sice zahrál s chutí, ale nedokážu na ní vypíchnout něco úplně supr čupr dupr.

Pro: Audiovizuál s možností přepnutí do původní podoby; příjemné ovládání.

Proti: Celkem krátké; bez znalosti originálu to není žádný zázrak.