Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Day of the Tentacle: Remastered


Diskuze

< >
@90210 (12.06.2017 14:57): Ono Day of the Tentacle je především pocta cartoonům, tak je humor i koncipovaný.

Day of the Tentacle was a very, very funny point-and-click adventure in 1993, and it remains funny today

Day of the Tentacle is widely regarded as the best, and funniest, of LucasArts' beloved point-and-click adventures

A co se týče Lucasů pro mě (ale do TOP100 patří asi všechny),
1. Grim Fandango
2. The Curse of Monkey Island
3. Maniac Mansion: Day of the Tentacle
4. Indiana Jones and the Fate of Atlantis
5. The Dig
@mvp23 (11.06.2017 15:32): Uz zminenej Zork: Grand Inquisitor, Callahan's Crosstime Saloon, Superhero League of Hoboken a obecne produkce Legend Entertainment. Dale Larryovky a vsechny mozny questy od Sierry. Plus The Secret of Monkey Island a Monkey Island 2: LeChuck's Revenge z her od Lucase. Discworld byl vtipnej jeste, pokud mas rad ten styl, ale obecne mam radsi adventury, ktery jsou primarne vazny a humor je tam na odlehceni, viz. trebe Discworld Noir. IMHO to funguje mnohem lip, nez pokusy o vtip v kazdy vete ala Polda nebo prave tady Day of the Tentacle a nemuzu rict, ze bych se v Poldech nebo Day of the Tentacle nekdy vylozene zasmal, spis je to bud trapny, nebo k lehkymu pousmani. DotT je v prvni polovine nejprecenovanejsi adventura vsech dob, druha pulka dojem trochu napravuje, ale TOP 10 no way, alespon z meho pohledu.

Pokud bych se oprostil od osobnich sympatii, tak by do TOP 10 nejlepsich adventur vsech dob ze strany Lucas Arts kandidovaly The Secret of Monkey Island, Indiana Jones and the Fate of Atlantis a Grim Fandango. Tot vse.
@Drolin (11.06.2017 12:54): Ke hře jsem naopak přistupoval s nadšením, jelikož jsem se na rozehrání velice těšil, bohužel po dvaceti minutách a první salvě vtipů přišla řádně studená sprcha. Finalní verdikt jsem ale ještě nevynesl, to vy muž velice "vysokého" intelektu jste si musel zajisté všimnouti.

Já se o adventury také velice zajímám a je to můj nejhranější žánr, ale myslím si že rozdílný vkus (který má každý jiný, což vy asi nevíte díky vaší egoisticky laděné povaze) nerozhoduje o tom jestli daný člověk se o adventury zajímá či nikoliv.

Hru chápu jen humor mi nesedl, plus hraní hry na Vitě nijak neovlivňuje daný zážitek.
@jones1240 (11.06.2017 12:42): Není tomu tak pane Jonesi. Ke hře, kterou navíc vtipně hrajete na Vitě a už od počátku jste k ní přistoupil negativně, si asi už jiný obrázek neuděláte (aneb soudy po dvou hodinách bez znalosti kontextu). My, co se o adventury zajímáme, víme, že jde o klasiku a stále aktuální a humornou adventuru.

The LucasArts classic is a witty, funny, beautiful collection of brain teasers.

Tady jde tak jen o subjektivní nepochopení toho, o co ve hře jde.
@Drolin (11.06.2017 12:10): Nemohu souhlasit, vy pane Droline jste rozehrál hromadu herních sérií od třeba až třetího dílu (viz. Monkey Island) tím pádem se o znalostech předešlých dílů u her nevyjadřujte,a zrovna Day of the Tentacle je nejvíce přátelský k nováčkům jelikož i všechny narážky na předešlý díl hra vysvětlí. Právě že Tentacle je hodně líbivý na první pohled a to i když se hraje, bohužel pochybuji že po uležení zážitku mi trapný vtip přijde vtipný. Humor se liší dosti, je sice stejně švihlý jako u Monkey Islandu či Sama a Maxe ale není takto trapný. To z důvodu že Monkey Island nepsal Shaffer nebo jak se píše ale Ron Gilbert, další díly taky Shaffer nepsal co si pamatuji, to samé platí o Samu a Maxovi od Stevena Purcella který vytvořil komiks podle kterého hra byla.
@jones1240 (11.06.2017 11:51): K docenění Day of the Tentacle je třeba znát více faktorů (dobový význam, první díl, uležet si zážitek - nejde o tak na první pohled líbivou zkušenost jak Sam a Max nebo Monkey Island, invence u puzzlů...), ale spolu s Curse a Fandangem jde o nejlepší adventuru Lucasů. Humor se nijak neliší od jiných věcí od Lucasu.

Nicméně tak či onak, adventura, která si zaslouží místo ve většině TOP10 žebříčcích žánru.
Musím souhlasit s Pipboyem, dnes jsem to rozehrál a musím řict že jsem zklamaný. Grafická stránka hry je skvělá spolu s ní i dabing a soundtrack, i když to místy zní jakoby Land chtěl tvořit soundtrack k dalšímu Monkey Islandu ale byl násilně donucen tvořit hudbu pro tuhle hru. V čem ale hra selhává je humor, ten je neskutečně trapný a velice ohraný, ano beru v potaz věk hry, ale hry stejného staří mi takto trapné nepřišly :D No uvidí se zatím mám odehrané tak dvě hodiny. Zlatá Sierra, tu mám za poslední dobu mnohem radši :D
@pipboy (12.05.2017 14:29): Ze zacatku je to tak, jak pises, ale v prubehu hry se to jednak trochu zlepsi, byt nijak vyrazne, ale zlepsi se i gameplay, kdy se zacne naplno vyuzivat moznosti spoluprace 3 postav. Ve finale je to urcite dobra adventura, ktere remake jednoznacne prospel, ale ze by se melo jednat o nejlepsi adventuru vsech dob, tak to teda ani nahodou a opet tu zafungoval ten lucasovsky hype, kdy rada hracu a hernich novinaru nikdy nehrala jine adventury, nez prave od Lucase a neustale mele jen o nich.
Nevydržel jsem u toho dlouho, ten "humor" strčí do kapsy snad i Troška.
Tak dohráno:) Trošku jsem podváděl, mou obranou je že jsem původní verzi bez návodu téměř dohrál.
Remake je přesně takový, jaký ma bejt. Grafický styl je věrný předloze - tak nějak hra vypadala v očích hráčů co ji hrály v době vydání. Navíc se dá mezi verzemi přepínat, takže nic nebrání hrát originál. Komentář tvůrců, původní grafické návrhy a achievementy jsou příjemným bonusem.