Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
  1. Nemova říše
  2. Láska nebeská
  3. Volání Cthulhu
  4. Tenkrát v Hollywoodu
  5. Nikdy se nevzdávej!
  6. Ukradené Vánoce
  7. Ve stínu pixelů
  8. Cesta do pravěku
  9. Ztraceno v překladu
  10. V záři reflektorů

Profil

Tenhle profil je starý prakticky od mé registrace na DH a do vytvoření nového se nemůžu dokopat, proto už to radši dávám do spoileru. Spousta věcí už tam neplatí a upravuju jen věk... :-)

Zdravím všechny hráče.
Pokud to někoho zajímá, je mi 41 let a hrám na PC se věnuju cca od 13 (předtím to bylo Atari 800XE). Dlouhá léta jsem měl doma jen 486 DX2/66 s 8 MB RAM, takže zatímco všichni kamarádi pařili Unreal a Half-Life na svých dvoustovkách, ja stačil propařit všechny staré pecky od Dungeon Mastera až po Dooma. Počítačové hry považuju za svou velikou lásku a věnuji se jim nejen jako hráč, ale i jako dlouholetý redaktor BonusWebu (i když to v poslední době dost hapruje - na psaní recenzí už není čas ani nálada) a dříve také jako překladatel. V současné době mám na "kontě" něco přes 500 dohraných her (vedu si záznamy ;-)) a přestože času už není tolik jako před lety, na kvalitní hru si ho udělám.

Databáze Her je projekt, který podle mého na českém internetu chyběl, děkuju autorům za něj. Pokusím se ho podporovat, jak mi čas dovolí.

Můj herní TOP 5 žebříček by vypadal asi následovně:
1) Diablo II: Lord of Destruction - u této hry jsem strávil bez debat nejvíc času v životě.
2) Doom & Doom II: Hell on Earth - naprostá dokonalost, ta hratelnost a atmosféra je prostě neopakovatelná.
3) X-COM: Terror from the Deep - ultimátní strategie, které mnozí vyčítali až příliš velkou podobnost s prvním dílem. Já hrál jako první až dvojku, proto mi k srdci přirostla více. Jednička je ale taky parádní.
4) Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars & Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia - do dneška v hlavě svádím souboj, zda se mi víc líbila dvojka nebo trojka této skvělé série. Detailní grafika, parádní atmosféra a hlavně ta závislost tahového systému je prostě dotažena k dokonalosti. První díl ještě nenabízel takové možnosti, čtyřku považuju za nehoráznou kravinu a pětka je opět naprosto skvělá.
5) Gothic & Gothic II - i přes nestandardní ovládání se jedná o jeden z nejlepších příběhů, jaké jsem měl za celou dobu možnost hrát. Ten žijící svět nemá obdoby.

Tak to byla první pětice. Dalších několik oblíbených her jen v rychlosti: Fallout & Fallout 2 - popsat tuhle dokonalost by bylo na dlouho; Albion - fascinující dobrodružství s nezapomenutelnými momenty; Star Wars: TIE Fighter - můj velice oblíbený simulátor; S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl - nejlepší design prostředí, jaký jsem kdy viděl; Commandos: Behind Enemy Lines & Desperados: Wanted Dead or Alive - ta radost z postupu, když se mi povedlo sejmout dalšího zmetka je prostě nezapomenutelná; Gorky 17 - jedna z nejlepších atmosfér; System Shock 2 - u této hry jsem občas musel pauznout, abych to rozdejchal; dále cokoliv s tematikou Star Wars a mraky dalších titulů... :-)

Jinak v současné době pracuju jako IT administrátor, kromě her a PC celkově jsem závislý na hudbě a to buď na kvalitním metalu (hlavně hardcore a death) nebo drum'n'bassu (za jehož dobrého znalce se považuju ;-)). Rád zajdu s přáteli na pivko či se jen tak projít do přírody. Dřív jsem byl závislý na fitku, ale bohužel kvůli neustálému stresu v práci a nedostatku času se pořádně najíst jsem toho nechal, všechna nabraná kila shodil a jsem opět jen ten vysoký hubený ajťák :-).

Ve zkratce jsem: manžel, táta, pohodář, flegmatik, snílek, PC hráč, metalista, kytarista, pivař, křesťan, technik, síťař, hráč deskových a karetních her, znalec elektronické a metalové hudby, milovník žen, (nyní už bývalý, není čas) redaktor Bonuswebu, seriálový maniak, ...

Miluju: výše zmíněné PC hry, knižní i filmovou trilogii Pán Prstenů, cokoliv týkající se Star Wars, Gambrinus desítku, svíčkovou, skotskou whisky, death metal, kytarová sóla, výšky, svoji rodinu, psy, černou barvu, arašídy v medu, holky, ...

Nesnáším: cigarety, nácky, trio rajčata-papriky-okurky, pravopisné chyby, zpívání srágor typu Stánky nebo Montgomery u ohně, black metal, manga styl, hádky, lhaní, zbytečnou práci, růžovou barvu, mytí nádobí, vaření, ...

Mám: práci co mě baví, skvělé rodiče, super kamarády, hodnou manželku, dva úžasné syny, dobrýho kompa, akustickou i elektrickou kytaru, klávesy, talent na pamatování kravin, alergii na kočky, závislost na seriálech, rád svůj pořádek, ...

Nemám: přebytek peněz, módní vkus, talent uvařit cokoliv dobrého, ...


Aktuální kompík:
Case: Corsair Graphite Series CC600T
Zdroj: Corsair AX750
CPU: Intel Core i7-2600K
Chladič: Zalman CNPS11X Extreme
Deska: ASUS P8P67 EVO
Paměti: Patriot Viper II 'Sector 5' Series 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Grafika: Gigabyte GTX 690
Disky: Samsung 850 EVO 250 GB SSD na systém a 2+1,5+1TB na data
Monitor: Samsung P2450H 24"
Systém: Win 10 Pro 64bit