Po zničení bariéry kolem hornické kolonie vás Xardas znovu přivádí k životu, oslabeného, ale připraveného na další dobrodružství. Čeká vás prozkoumávání ostrova Khorinidu a za horami se již k útoku formují draci...
Gothic II přichází s pompou a grácií - máte celý nový ostrov k prozkoumání a podíváte se i do staré dobré hornické kolonie (ta však ve své rozloze tvoří jen část celého celku). Připravte se na desítky hodin strávených nad promyšlenými questy a širý žijící svět propracovaný do těch nejmenších detailů. Stejně jako u prvního dílu (Gothic) i zde zažijete to zadostiučinění, když získáte první brnění a také tu euforii s první ulovenou stínovou šelmou. Můžete se stát mágem ohně, paladinem nebo žoldákem, ale nebudete úplně sami - staří známí z jedničky jsou zde také a rádi si s vámi jen tak pokecají nebo i pomohou ve vašem snažení. Mnohdy se neubráníte záchvatu nostalgie - protože brzy s úlevou a nadšením zjistíte, že tohle je prostě Gothic.
Nedlouho od vydání pak základní hru rozšířil datadisk "The Night of the Raven".
V roce 2023 vyšel Gothic II Complete Classic pro Nintendo Switch. Součástí této verze je Gothic II: Night of the Raven a hra byla uzpůsobena pro hraní na přenosné konzoli, tzn. zejména její ovládání a uživatelské rozhraní.
Nepotýkal jste se někdo náhodou s problémy sekáním na moderních systémech? Mám herní komp s WIN11 s GTX 3060 a hru jsem rozjel podle tohoto návodu https://forum.gothicz.net/viewtopic.php? ... 0b5697971ca0cbddeca4 ?
Jakmile vylezu z Xardasovi věže, tak se mi hra náhodně seká ve stylu jakoby by to "lagovalo".
Jakmile vylezu z Xardasovi věže, tak se mi hra náhodně seká ve stylu jakoby by to "lagovalo".
Memphis
Vurhor
Bosper
hanak_v_exilu
Cathan
Pro: excelentní svět a příroda, soubojový systém, narážky na první díl, detailnost, grafika
Proti: závěrečný boss je parodie na závěrečného bosse...:)