Gothic II

@Jab (19.06.2017 08:43): jo to je fakt, na druhou stranu nebezpečnější svět disponuje drsnější atmosferou...náročnější postup ...pěkná změna oproti čisté základní hře, kde dokážu sejmout až tři skřety ke konci druhé kapitoly....ale samotná základní hra působí konzistentněji s jednickou....zkrátka třeba v dovednostech....zvýšení rozsahu atributů a ceny skill bodů...to datadisk opravdu rozsekal..

@John Mirra (19.06.2017 18:38): ale ten pocit na konci :-)

No jhakendar za tu obtížnost stojí

@Tyrael (19.06.2017 08:02): Mně přišlo, že datadisk rozbil logiku hry. Lovec tě jde naučit, jak lovit a během tří sekund si jej namaže první vlk, na kterého narazí.

Ale tak... Já nejsem fanda ani samotné dvojky. Atmosféra a dobře zvládnutý setting šly do kopru a místo toho vznikl jen další RPG hamburger.

Stou obtížnosti asi ano, na druhou stranu bych doporučil na první hru verzi bez datadisku..hold obtížnost, lehká nepřehlednost...mohou vzniknout solidní zakysy

U mě taky, a ani moc né na těsno. Ten Jharkendar je prostě jeden z nejlepších přídavkových světů, co jsem u her viděl. Vyložená slast ho prozkoumávat. Plus ta větší obtížnost mi vlastně vyhovuje, člověk si ke konci hry připadá, že si to všechno pěkně do krve vydřel.

Asi první hra, u které mně baví hrát ji i bez datadisku....

Verze a datadiskem nabídne skvělý nový svět, takový memorial jednickovskych postav...

Verze bez datadisku, zase nabízí příjemnou/relaxační obtížnost....celkově hru, která se gothicu 1podobá nejvíce....

Opravdu stoji zato vyzkoušet oboje..

@Jab (30.04.2017 09:20): nevím, zrovna v případě gothicu 2'mi skoro ve všem vyhovuje takový jaký je (jako celek)...asi bych některé prvky hodnotil negativně,být u jiné hry. Zkrátka, gothic 2 je jedna z her, které hraji průběžně posledních osm let...a ačkoli už znám postupy, vychytavky atd. nazpaměť...stale mně to baví...

Imho mohli byste dvojce dát někdo alespoň trochu na prdel. Fajn je ten Vurhorův komentář, který ztrátu původní atmosféry jedničky zmiňuje podobně jako trapný příběh.

Ale tedy dokázal bych si celkově představit i kritičtější komentáře. Chápu, že hratelnost je dobrá, ale zbytek hry postrádá špetku originality. A soubojový systém vypadá směšně. Nechápu ty ódy na něj snad v žádném díle. Nemluvě o tom, že zejména s datadiskem nepřiměřeně zvýhodňuje mága před válečníkem.

Opřete se do G2 taky někdo v pěkném komentáři. Těch 20+ devadesátkových a stovkových postrádá smysl.

Tak přemýšlím, nebylo v jedničce maximální bojové schopnosti na oněch 10%, se kterými postava začíná ve dvojce?

Aspoň mám ten dojem, že první výuka u scattyho zvedala skill u jednorucniho meče nejdřív na 5%a druhá na 10%....nevzpomíná si nekdo?

tak jsem to, jen tak rozehrál znova a jen samostatnou základní hru.....už jsem zapomněl jak je to o tolik lehčí. Taky jsem si našel několik odlišností ve srovnání s verzí datadisku,.

Ve výsledku ale samostatná hra působí moc chudě, málo živě (ve srovnání s NotR - o kolik je tam více úkolů, postav...)....takže vyšší obtížnost za kvality datadisku, určitě stojí..

Gothic 2 je na datum vydani az prekvapive dobre. Velky vyber zbrani, hodne monster , byliny a hlavne hodne npc postav i z jednicky. A datatisk ,,Noc havrana" je prijemny doplnek k teto hre a musim tez priznat ze je to jedno z nejlepsich RPG co jsem kdy hral. Jen sledovani postav ve meste je uzasne a co teprve klaster magu ohne vyborna stavba vyvojari si s tim museli dlouho hrat. Hornicke udoli je fascinujici svet kde na vas ceka dalsi mnozstvi priser. A nektera mista jsou tak verohodna ,ze si obcas myslite ze stojite napriklad pred azteckou piramidou. Je to jedna z nejlepsich her.

@mazar1234 (14.01.2016 14:02): Já myslím, že jen pro samotný Gothic II. Mě se při hraní Night of the Raven taky neprojevil a taky jsem asi neměl to správné pořadí. Možná už je to ale opravené nějakým patchem i v původní hře. Každopádně jsem hrál verzi z LEVELu a jestli budu Gothic II hrát někdy znovu, raději zabiju draky v daném pořadí bažinný, ohnivý, ledový a kamenný.

@Jumas (14.01.2016 13:51): A to platí aj pre verziu s datadiskom, alebo tam je to opravené?

Ja som to hral už rovno s datáčom (GOG verzia) a bug som nemal, žeby som len tak náhodou trafil poradia je pomerne nepravdepodobné.

hele, lidi, ellfové a všechny nadpřirozené bytosti, dospěl jsem k závjeru, že bych si rád zkusil nějaké crazy RPG, ale vubec nemám přehled, byli byste od té dobroty a napsali mi seznam toho nejlepšího, co se (tak mezi lety 2000 - 2010) dalo dohromady? znám VTMR, ale to je spíš výjimka, kterou jsem dohrál (celou) už dvakrát a - logicky - mě fakt bavila, nicméně bych rád zkusil třeba i něco jiného. klidně to muže bejt barevný (Spellforce 2004, GODS 2006), je mi to jedno, beru to jako ulet, protože mi docházej nápady a klidně zkusím všechno. Gothic už stahuju...

Nevěděl byste někdo stránku, kde sehnat savy do hry? Omylem jsem o savy přišel a nechce se mi to rozjíždět úplně od znova. Konkrétně bych potřeboval save někdy po vstupu k mágům.

@Phoenix (25.05.2014 17:48): Sakra, ten mod jsem odsoudil nějak rychle.
Vždyť ten mód obsazuje všechno, co jsem si kdy v G2 přál (v oblasti hratelnosti) a navrch ještě spoustu dalšího.
Ty známé bugy tam navíc postoval sám autor.

Je to když tak v takové té rokli, nad kterou byli v G1 ruiny kláštera s ohniskem. Od té cedule musíš jít doleva...
A mrtvoly jsou tam až když se má nějaká postava příběhově přemístit do Khorinisu. Např. Diego, Gorn a Milten na konci druhé kapitoly, Cor Angar myslím na konci čtvrté a tak.

@Greg (06.03.2015 16:14): Ved okolo toho hradu, myslim ze 2 kapitola kazdopadne niektora dalsia nie prva, tam je tak do kruhu roztahany obliehaci tabor kde je dohromady peknych par desiatok roznych druhov orkov + nejake vlky myslim este k tomu.

G1 teda nie, to som nikdy nehral.

@Jumas (06.03.2015 16:13): ono to bol vlastne priestor pred tou kladou po ktorej sa islo hore do hradu, tam bola neviditelna stena cez ktoru ich to nepustilo.

@Jumas (06.03.2015 15:36): Presne moja taktika :-). Ja som vsetko problematicke co sa dalo daval kusou a nemal som v nej skoro ziadne body naupgradovane takze tych sipov som vystrielal tisice.

Najvacsi masaker bol aj tak vystrielanie kompletneho tabora orkov v druhej kapitole (tusim druha to bola). Kde som niekolkokrat musel kupit tisicku sipov. Je tam totiz exploitove miesto, ciara na zemi za ktoru nevedia ist a tak som ich tam proste nalakal aj 30-50 naraz a potom som tu masu odstreloval, ked padli zase som vybehol, urobil som kolecko po tabore aby sa na mna nalepilo co najviac prenasledovatelov, zabehol som za ciaru a odstreloval.

Já většinu větších příšer na začátku řešil lukem nebo kuší. Vždycky jsem si vylezl na nějaké místo, kam oni nemohli a z toho jsem je třeba 100 šípy zabil. Za Korinisem u majáku jsem takhle zabil stínovou šelmu, vystřílel jsem i skřety a skřetí psy před hradem (vždy z nějakého kůlu od stanu) i dračí chňapavce a podobnou havěť šlo většinou postřílet z nějaké skalky. Důležité bylo, mít s sebou hodně (tak 1000) šípů či šipek. Nejvíc mě pak vždycky pobavilo, jak se na hradu vždy bály té hordy skřetů před branami a už tam žádní nebyli. Spoiler se týká úkolu pro Torlofa Pak také to, když kvůli Torlofovi pustíte skřety, kteří už tam dávno nejsou do hradu :) Prostě sranda.

Docela záhul jsou taky skřeti kolem hradu. Lákat je po jednom moc dobře nejde a celá ta skupinka je pro menší level smrtící.

Taky mívám ve třetí kapitole trochu trable s pátrači. Ono strašně záleží jak se to hraje. Pokud už se např. v první kapitole vypracuju na 20. level a díky skřetům v kolonii pak jdu do třetí kapitole s třicítkou, nejsou problém. Ale při regulérním hraní jsou ze začátku dost OP.

Myslím samozřejmě ve hře s datadiskem. Základní hra je lehoučká až hamba.

Já hrál NOTR před nedávnem a celkově jsem musel přehodnotit tu obtížnost, se kterou jsem měl hru odjakživa spojenou. Taktikou úskoků se dá 1v1 zabít úplně všechno a to už od začátku hry. Větší problém nastává, pokud na vás zaútočí skupina nepřátel, z čehož mi úplně nejhůř vycházela skupina skřetích psů. Většinou se ale i ti dali nějakým způsobem vylákat po jednom :)

V Gothic jde tímhle uhýbacím způsobem umlátit skoro jakékoliv zvíře. Tady třeba někdo nahrál 9 videí, jak si dává s levelem 0 na pěsti různá monstra.

@Lario (05.03.2015 20:40): Áha. Škoda to, byl můj oblíbenej.
Vážně si jistý vlastně nejsem. Znějí dost podobně. Ale stejně bych řekl, že patří dvoum odlišným týpkům. Aspoň v to doufám, mám teď strach si to vyhledat. :D

Pritom zrovna v tejto hre je teoreticky mozne - ked sa brutalne sustredi a ma zvladnute ovladanie - dat na lvl 1 aj velkeho Orca.

.. nie ze by to bol moj pripad, ale su taki magori.

@Lario (18.02.2015 20:24): jojo presneji:
Starý Gothic 2 dostal díky agilitě nadšence nový DirectX 11 renderer, takže s ním hra nyní podporuje dynamické stínování, hezčí odlesky vodní hladiny, moderní efekty atd.

Podle komentářů je ten mod nějak zabugovaný. A navíc je to mód na G2A.

Jinak mě ten mód celkem zaujal. Upravuje hru víc na předchozí díl. Bohužel nemění nic na klišé příběhu a nedělá svět (hlavně město) víc středověkým.

Koupil jsem si Gothica II na gogu, ale hra po instalaci jakékoliv češtiny nefunguje. Nevíte co s tím?

Jinak budu hrát v originále, ale češtinu bych uvítal...

Řekne hrdinovi něco v tom smyslu, že je blázen, a jestli tam prý připlaval, že si ho stráže nevšimly.

Nevíte, co vám Lares řekne? Taky jsem to párkrát přelezl, ale jít hned potom za ním mě nenapadlo.

K té zajímavosti - pokud někdo chce ještě trochu zkušeností, tak ať ve městě nemluví s nikým kromě Larese, vyplíží se pryč, a pak může jít do města jednou z dalších cest (úplatek, farmářské oblečení) za další zkušenosti.

@Syndrom (komentář): Gothic 2 mám rád, ale vážně nechápu, kdes tam vzal "skvěle koncipovaný příběh (dějově tak dobrý, až vás zamrzí, že nemá literární ambice)".

Příběh mi zrovna přijde jako jedna z nejslabších stránek G2. Klišé o dracích a hrdinovi, který jediný je může zastavit.

No, na gogu jsem nikdy nic nekupoval, ale ze zkušenosti vím, že češtiny z gothicz.net fungují všude (ono těch verzí hry zase tolik není, a kdyby něco, tak ti na gothicz poradí).

Hele ale nekupoval bych to. Ta cena je přemrštěná. To už na xzonu mají ságu (G1 +G2A) za nějakých 270 kaček.