Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

Když ten Baldur tolik letí, tak holt odložím svou (stejně falešnou) skromnost a pochlubím se videem, které jsem chtěl zpracovat už od svých desíti let <3

TOP 5 Nejoblíbenějších/Nejmilovanějších her:


1. Icewind Dale
Má nejmilovanější hra, která mě představila světu fantasie, vyzvedla mou kreativitu a jelikož to bylo mé první RPG, tak také předurčila, jaký žánr budu mít nejraději.


2. Baldur's Gate II: Shadows of Amn
Nejlepší RPG, co jsem kdy hrál. Rozsah, smysl pro detaily, plus všechno okořeněné skvělým příběhem a ještě lepšími NPC, Baldurs Gate 2 zůstává králem všech her na hrdiny, kterého se spousta slavných a novějších kusů marně snažilo svrhnout.


3. Mass Effect (Trilogy)
Splněný herní sen. Filmově pojatá epická trilogie o boji "dobra se zlem" plná napínavých momentů, skvěle napsaných parťáků a výrazným hl. hrdinou, pro mě byla nezapomenutelným zážitkem, který si rok od roku opakuju. A furt u toho tu husinu dostávám :)


4. The Longest Journey
Nejlepší adventura s nejmilovanější herní postavou. Nejdelší cesta nabídne originální a skvělý dobrodružství z pohledu dívky, kterou jsem si, díky jejímu šarmu, smyslu pro humor a odvaze, nesmírně zamiloval. Odloučení se od ní po dohrání hry u žádné jiné hlavní herní postavy nikdy tolik nebolelo.


5. Planescape: Torment
Asi nejgeniálnější hra všech dob. Nebo aspoň jako RPG určitě. Pitoreskně unikátní herní zážitek, který člověku dokáže, že PC hry opravdu MOHOU být uměním, plus ta existenciální filozofie a tuna nedabovaného textu taktéž prokáže, že jednou za čas se i hry mohou vyrovnat knížkám.