Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
25 let

Profil

I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of woes and shattered shields, when the age of men comes crashing down! But it is not this day!
This day we fight!TOP 5 Nejoblíbenějších/Nejmilovanějších her:

1. Icewind Dale
Má nejmilovanější hra, která mě představila světu fantasie, vyzvedla mou kreativitu a jelikož to bylo mé první RPG, tak také předurčila, jaký žánr budu mít nejraději.


2. Baldur's Gate II: Shadows of Amn
Nejlepší RPG, co jsem kdy hrál. Rozsah, smysl pro detaily, plus všechno okořeněné skvělým příběhem a ještě lepšími NPC, Baldurs Gate 2 zůstává králem všech her na hrdiny, kterého se spousta slavných a novějších kusů marně snažilo svrhnout.


3. Mass Effect (Trilogy)
Splněný herní sen. Filmově pojatá epická trilogie o boji "dobra se zlem" plná napínavých momentů, skvěle napsaných parťáků a výrazným hl. hrdinou, pro mě byla nezapomenutelným zážitkem, který si rok od roku opakuju. A furt u toho tu husinu dostávám :)


4. The Longest Journey
Nejlepší adventura s nejmilovanější herní postavou. Nejdelší cesta nabídne originální a skvělý dobrodružství z pohledu dívky, kterou jsem si, díky jejímu šarmu, smyslu pro humor a odvaze, nesmírně zamiloval. Odloučení se od ní po dohrání hry u žádné jiné hlavní herní postavy nikdy tolik nebolelo.


5. Planescape: Torment
Asi nejgeniálnější hra všech dob. Nebo aspoň jako RPG určitě. Pitoreskně unikátní herní zážitek, který člověku dokáže, že PC hry opravdu MOHOU být uměním, plus ta existenciální filozofie a tuna nedabovaného textu taktéž prokáže, že jednou za čas se i hry mohou vyrovnat knížkám.


Nejoblíbenější/nejlepší herní soundtracky:

Icewind Dale by Jeremy Soule
Guild Wars 2 by Jeremy Soule
The Elder Scrolls V: Skyrim by Jeremy Soule
Mass Effect (Trilogy) by Jack Wall, Sam Hulick, Jimmy Hinson, David Kates, Christopher Lennertz, Clint Mansell
The Neverhood by Terry Scott Taylor
Dragon Age: Inquisition by Trevor Morris
Titan Quest by Scott Morton, Michael Verrette
Planescape: Torment by Mark Morgan
[chybný odkaz na hru] by Adam Skorupa, Pawel Blaszczak
The Witcher 3: Wild Hunt by Marcin Przybyłowicz, Mikolai Stroinski, Percival
Vampire: The Masquerade - Bloodlines by Rik Schaffer
Baldur's Gate II: Throne of Bhaal by Inon Zur
Atlantis: The Lost Tales by Pierre Estève, Stéphane Picq

Nejoblíbenější knížky:

J. R. R. Tolkien - Hobbit, Silmarillion
Gabriel García Márquez - Sto roků samoty
Carlos Ruiz Zafón - Stín větru
Louis de Bernières - Válka o zadnici Dona Emmanuela
Andrzej Sapkowski - Zaklínač
Patrick Süskind - Parfém - příběh vraha
George Orwell - 1984
Sergej Lukjaněnko - Noční hlídka, ...
Emily Brontëová - Na Větrné hůrce
Haruki Murakami - Kafka na pobřeží, Norské dřevo


Můj reálný hrdina.

Můj fiktivní hrdina


TOP 5 mých nejoblíbenějších herních postav


5. Morrigan - Dragon age: Origins
Chladná, mazaná a cynická mrcha- čarodějka. To je přesně něco pro mě! Řekl bych, že mám podobný vkus jako Geralt z Rivie. Drsné černovlasé čarodějky prostě žeru. Z Morrigan charisma přímo srší. Velkou zásluhu na tom má temně půvabný dámovský hlas Claudie Black, který byl Morrigan propůjčen. Možná právě její lehce sobečtější yenneferovská povaha je to, co mě na ní tak přitahuje. Její nonšalantnost, sarkasmus a utahovaní byly často jedny z nejzábavnějších chvil, jaké jsem při hraní DA zažil. Kecání s ní bylo vždycky fajn. Bez konkurenčně nejlepší společník v původních Dragon Age…. A byť by mě asi vochcala, do postele bych s ní stopro vlezl.


4. Commander Shepard - Mass Effect Trilogy
Přesně po takovém herním hrdinovi jsem vždycky toužil! Komplet namluvený s charismatickým hlasem a postojem, dávající velkolepé aragornovské speeche, při kterých běhá mráz po zádech, který má ve svém repertoáru víc oznamovacích a rozkazovacích vět než těch tradičních tázacích. Shepard se prostě povedl. A byť jeho komplet paragonovská povaha připomíná trochu Mirka Dušína, přesto musím říct, že takhle ho mám nejradši. Tu svou drsnost si stejně zachová. Snad téměř v žádné hře než v Mass Effectu jsem si tolik neužíval dialogy hlavního hrdiny. Shepard je prostě hrdina. Největší, jakého herní vesmír kdy viděl.


3. Imoen - Baldurs Gate series

Ségra Gorionova chráněnce pro mě vždycky představovala ideál ženské, se kterou bych se na nějaký ten epický quest vydal. A kdo by také ne? Imoen není pouze pěkná hezká holka, má charisma, smysl pro humor a je to dobročinná zlodějka. Naštěstí ne kýčovitá a stereotypní. Bral jsem ji s sebou snad pokaždé. I třeba v BG2 s komplet zlou sestavou družiny si vždycky našla místo. Její milé a veselé dialogy mi vždycky zvedly náladu. Pokud teda chuděra nevzpomíná na Irenicovo vězení :( Asi netřeba říkat, že Imoen je mou nejoblíbenější postavou z obou Baldurs Gejtů, to musí snad být jasné, ne?


2. Jazz Jackrabbit - Jazz Jackrabbit

Taktéž pro mě a mé okolí znám jakožto “zelený králík“ Jazz byl pravděpodobně největším herním hrdinou mého dětství. Natolik na mě zapůsobil, že po několik dalších let jsem se ve svých role-playing dětských hrátkách vžíval do jeho kůže. Dodnes si pamatuji ty staré dobré časy, kdy jsem se svým tehdejším nejlepším kamarádem, jenž zase představoval Jazzova parťáka Spaze, běhal po lesích či zahradě, likvidoval zlé stoupence strašlivého Mimina (neptejte se) a vstřebával první základy herecké improvizace. Je prostě cool. Už jen protože navždy určil, jaká barva bude mou nejoblíbenější.


1. April Ryan - The Longest Journey
Klidně mi říkejte beznadějný nerd, úchyl nebo zoufalec, April Ryan pro mě představuje dokonalou ženskou, kterou bych chtěl potkat v reálném životě, oženit se s ní, mít s ní dvě děti, dávat si s ní maratony Pána prstenů a Star Wars, a nakonec s ní šťastně umřít. April má vše. Vzhledově totálně můj typ, je to intelektuálka, která to nepřehání, má vynikající smysl pro humor, miluje Star Wars, je milá, dobrosrdečná, sarkastická a neskonale sympatická. A nevzrušujou jí namakaní sportovci. Hell yeah! Snad za žádnou herní postavu ve svém životě jsem nehrál raději. A snad po žádné se mi nikdy tolik nestýskalo, když jsem danou hru dohrál. April pro mě představuje ideál ženského hrdinství a půvabu. A kdykoliv o ní mluvím, píšu či jí vidím, musím se usmát. Kýč nekýč, ... asi se tomu dá říkat láska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak už jsem psal, totálně miluju herní hudbu. Především miluju tvorbu Jeremyho Soula, který, jak někdo naprosto přesně vystihl, je Johnem Williamsem ve světě her. Jeho tvorba je naprosto geniální, a osobně jsem schopen poslouchat jeho tracky donekonečna. Mezi moje nejoblíbenější díla patří soundtracky z Icewind Dále, Neverwinter Nights, Harry Potter series, Skyrim, Guild Wars.... Je to bůh.