Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kuba1911 Kuba1911

Jakub / ČR - kraj Plzeňský / uživatel / 2098 bodů

Momentálně rozehráno


ProfilZdravím tě poslední návštěvníku :) Vidím že tě bloudění databází zavedlo až na můj profil, tak tedy dobře se tu bav.


Na začátek by to asi chtělo něco málo z mojí herní historie. Tak tedy první zkušenosti s virtuální realitou jsem získával někdy na prvním stupni základky se starým SNES při hrách Star Wars a Spider-man. Téměř okamžitě mi hraní nějakým zvláštním způsobem učarovalo a i když jsem to tenkrát ještě nemohl tušit, bylo rozhodnuto čemu budu jednou věnovat určitou část svého života.První větší herní zkušenosti s počítačem pak přišly v době kdy otevřeli v obchoďáku vedle školy hernu a chodil jsem tam se spolužákama hrát Colin Mcrae Rally. Asi to byla dvojka ale 100% to nevím, už je to přece jen hodně piv ehm... let. Po přestěhování na vesnici se moje hraní přesunulo převážně ke kamarádům na Playstation ale naštěstí se naši nechali brzo přemluvit ke koupi prvního počítače s legendárním Windows 95. Samosebou to nebylo nic moc ale za dva roky už jsem na novějším stroji pracoval pro Mafii, projel na skejtu půlku světa a přitom stihnul pomoct tichému zabijákovi 47 poslat na boží soud pár záporáků, taky hordy nácků když mě zastihlo volání povinnosti a v neposlední řadě postavit nějakou tu pevnost. Prostě herní puberta jak má být ;)Už za vlastní prašule jsem si později pořídil notebook a kamarád mi sestavil historicky třetí stolní pc a panovala spokojenost ovšem už je to nějakej pátek a zub času se začíná na železech hodně projevovat. I z toho důvodu v posledních letech můj zájem o pc hry pomalu stagnoval až do doby než jsem našel Databázi-her. Tady jsem objevil mraky skvělých titulů a nastartoval znovu svou chuť do hraní a došlo mi že pc hry už tak nějak nesmazatelně patří do mýho života. Takže velký díky :) Pod tímto odstavcem pak najdete nejlepší hry které bych si bez databáze asi nezahrál ať už kvůli tomu že jsem o nich nevěděl nebo je prostě nezkusil.O dnešní konzole se nezajímám ale ani mi nevadí, co zcela nevyhledávám je multiplayer. Hry hodnotím hlavně podle hratelnosti a příběhu který mě u hry drží než podle grafiky ale i ta hraje svou roli. Bez mučení přiznávám že pár stovek jsem dal hlavně z nostalgie.

Jinak od doby co vlastním Smartphone (android) pařím samozřejmě i na něm. Někdy až moc ;) Tady je menší výběr toho zatím nejlepšího co jsem si zahrál:

99 Bricks Wizard Academy Tetris trochu jinak
New Star Soccer Fotbalový manažer s minihrami
Into the Dead Zombie akce v zajímavém vizuálu
Jetpack Joyride Návyková dálkovka
Steampunk Tower Jedna z nejhratelnějších defense tower her ve steampunk kabátu
Dumb Ways to Die Kreslená... tak trochu blbost :)
Angry Birds Star wars Tak trochu povinnost pro všechny mobilní pařany
Alto's Adventure ATMOSFÉRA, hratelnost, dokonalost ;)

Od září 2016 pak nejvíc hraju tuhle pecku:Je to v podstatě mobilní verze Trials kdovíco her od RedLynx. Jde tedy o závody na motorkách na trilaových tratích a celý je to v takovém Firefly stylu, prostě postapo western. Návykovost je vysoká, navíc jediná hra vůbec kde hraju multiplayer, dobrá kampaň i spousta možností po jejím dohrání. Jen jsou to občas nervy když jde o tisícinu vteřiny, ale i díky aktivitě vývojářů je to asi nejlepší hra na mobil jakou jsem kdy hrál. Tady pár zajíamvých screenů časem snad přibudou další ;)Historie sestav


COMPAQ PROLINEA 586E "386ka" (podzim 2004 - podzim 2006)


První vlastní PC od kamarádovo táty ze začátku dokonce bez zvukové karty zato hezky ještě naležato s Win 95 se kterým byla málem větší sranda než s hrami :D který mi na tom ale kromě pár flashovek stejně nešly. Parametry po těch letech už fakt nedám. Na fotce není přímo můj PC ale totožný model.

CPU: K smíchu
RAM: Co to je?
GPU: Chyba 161 Hardware nenalezen
HDD: Asi na deset mptrojek
OS: Legendary Windows 95
ODD: Disketovka, později CD mechanika
DRUHÝ STOLNÍ PC (podzim 2006 - jaro 2011 - přestavba)


První pořádný stroj na kterém už se něco dalo hrát, zakoupený rodiči při mém nástupu na střední v jedné Plzeňské zastavárně. Značku si nepamatuju ale byl skládaný ze všeho možného takže o nějakém modelu nemohla být řeč. Parametry si taky pamatuju jen matně ale nějak takhle cca to bylo. Na téhle mašině jsem poprvé dohrál Mafii, THPS, CoD atd. a taky se naučil prvních pár dovedností ohledně Hardwaru i Softwaru. V roce 2011 mi ho kamarád téměř kompletně přestavěl. Foto jen ILUSTRAČNÍ!!!

CPU: 800 MHz Intel Pentium 3
RAM: ?
GPU: Nvidia
HDD: 10 + 40 GB
OS: WIndows XP Professional
ODD: DVD vypalovačka, CD mechanika
HP PROBOOK 4510S "První noťas" (leden 2010 - červenec 2016)


První zbrusu nové PC od Alzáka s zatím asi nejlepším Windowsem vůbec. Už v době nákupu to nebylo zrovna dělo ale taky jsem tenkrát tolik nehrál, nicméně jsem si na něm postupně zahrál novou trilogii Tomb Raidera, skoro celou sérii Splinter Cell, Call of Juarez nebo THAW a konečně spoustu adventur díky DH. Naučil jsem se na něm taky hromadu užitečnejch věcí hlavně z oblasti softwaru a jeden čas jsem hodně ujížděl na stříhání a vůbec editaci videa. Za celou dobu jsem ho jen jednou musel dát vyčistit když už se začal přehřívat jinak makal vždy spolehlivě. Ještě posledního července 2016 jsem přidával odkazy na DH, 1. srpna ráno už ale naběhla jen černá obrazovka a následně mi kámoš oznámil že odešla základovka a měl bych se poohlídnou po novým železe. Na fotce není přímo můj noťas ale totožný model.

CPU: 2 GHZ Intel Mobile Core 2 Duo T5870
RAM: 4 GB
GPU: 512 MB ATI Mobility Radeon HD 4300 Series
HDD: 500 GB ST9500420AS ATA
OS: WIndows 7 Home Premium
ODD: DVD vypalovačka, 15´ displej
TŘETÍ STOLNÍ PC "přestavěná dvojka" (2011- Dosud)


V roce 2011 mi kámoš nabídl přestavbu stolního PC a jelikož bylo v té době už opravdu hodně zastaralé, neváhal jsem. Komponenty sháněl co vím různě po bazarech popřípadě z vlastních zásob a nakonec mi sestavil slušný PC skoro zadarmo který udržuju doteď hlavně kvůli starým hrám které bych na desítkách nerozjel ani omylem. Taky je to ale i trochu z nostalgie a lenosti :) takže až mě chytne ta správná nálada nahradím ho z práce vyřazeným strojem který už mám nějakej čas připravenej. Her jsem na tom dohrál nespočet a kromě filmů a muziky už k ničemu jinému neslouží ale načerpal jsem díky němu nějaký dovednosti o Hardwaru. Fotka 100% autentická.

CPU: 3 GHz Intel Pentium 4
RAM: 2GB
GPU: 512 MB Nvidia GeForce 8400 GS
HDD: 150 GB
OS WIndows XP Professional Service pack 3
ODD: DVD vypalovačka ASUS, Full HD Monitor Benq, Herní klávesnice Connect IT BattleMSi GL62 6QF-1098CZ "druhý noťas"(srpen 2016 - Dosud)


Po odchodu HPčka do věčných lovišť přišel čas pořídit něco lepšího. A tak po dlouhém a stresujícím výběru do které ho jsem zapojil kdekoho padla volba na MSi, opět od uřvaného, zeleného šaška. Zatím jsem nadmíru spokojen až na to Gatesovo mučidlo. nejzajímavější je na něm asi funkce turbo boost kdy speciálním tlačítkem na šasi které je mimochodem z kovu, zapnete dva obří větráky které vyženou za pár minut všechno teplo ven, takže se noťas moc nepřehřívá a dá se tak pařit i několik hodin v kuse. Jen to má zvuk jak startující boening :) Foto z reklamy.

CPU: 2.6 GHz Intel Core i7 6700HQ Skylake
RAM: 8 GB DDR4
GPU: 2 GB Nvidia Geforce GTX 960M / Intel HD Graphics
HDD: 558 + 351 GB
OS: WIndows 10 Home
ODD: DVD vypalovačka, 15´ DIsplejHP "čtvrtý stolní PC, vyřazený z práce" (4Q 2016 - Dosud)


Kancelářské HP (model ještě upřesním) vyřazené z práce které mi leží zabalené doma. Plánuju do něj koupit nějakou grafiku a nahradit stávající stolní PC. Ale až přestanu bejt línej :D Zajímavost že je prakticky totožný s prvním notebookem včetně značky.

CPU: 2 GHz Intel Core 2 Duo
RAM: 4 GB
GPU: Intel shit graphics
HDD: 128 GB
OS: WIndows 7 Professional
ODD: DVDS hrami tak trochu souvisí i další věc bez které se v životě neobejdu a to je hudba. Prakticky co si pamatuju jsem pořád poslouchal rádio později walkman, mptrojku, mobil atd. a ani dneska si nedokážu bez hudby představit ani jízdu tramvají ;) Žánry neřeším poslouchám co se mi líbí i kdyby to byla dechovka, jednu dobu to ale byl z 99% jen Hip hop. Spoustu skvělý hudby jsem samozřejmě pochytil z her takže pod odstavcem na ukázku pár titulů s povedeným soundtrackem. A z prvních tří si dáme i ukázku ;)

Nejen z her živ je člověk takže taky hraju florbal (tzv. na žízeň), od podzimu 2009 aktivně fandím Viktorce Plzeň (Pyro NENÍ zločin) a na profesionální úrovni ochutnávám pivo :) Dřív jsem s kamarády točil amatérský filmy (z té doby je i má profilová fotka) Byl členem hip-hopový kapely a jezdil na skejtu ale tomu všemu už definitivně odzvonilo. Zamačkávám slzu :( :DI vzhledem k mému dřívějšímu účinkování v amatérských filmech se neobejdu ani bez tohohle druhu zábavy. Dřív jsem i dost často chodil do kina a rozšiřoval sbírku originálek ale dnes už spíš koukám doma a občas si udělám radost nějakým Blu-ray diskem, nejlíp s filmem od Christophera Nolana. Pod odstavcem konečně výběr několika nej z filmů a seriálů. Nic překvapivého v tomhle jedeme (skoro) všichni, víc oblíbených filmů atd. na mém profilu na čsfd (viz kontakty).Pokud si mě budete chtít přidat do přátel nemám s tím problém ;)

No a na závěr ještě jeden bonus. Občas si hraju různě s grafikou hlavně v Inkscape, takže tady 4fun wallpaper. Enjoy ;) p.s.: má to nezvyklý rozměry ale je to ekvivalent 1920x1080, popřípadě si to nějak upravte.


Diskuze uživatele

Doposud zde nikdo nediskutoval.