Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jakub / Pokémon trainer / ČR - kraj Plzeňský

Momentálně rozehráno


 1. Parťák
 2. Heuréka!
 3. ♫♫♫
 4. Reálná virtualita
 5. Moje jméno je...
 6. Ještě jeden tah...
 7. Neseď doma
 8. Zimní radovánky
 9. Základní kameny
  Syberia HC
 10. Výzva naruby

ProfilZdravím tě poslední návštěvníku :) Bloudění databází tě zavedlo až na můj profil, tak se tu dobře bav ;)


Herní výzvy:
Herní výzva 2016 - Plněno 2019 - 2020

1. Počáteční písmeno Kholat - Dohráno 2020
2. Hra z roku 2k16 Firewatch - Dohráno 2020
3. Top 100 S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Dohráno 2020
4. Česká hra Asistent detektiva Zbyška (Komentář) - Dohráno 2019
5. Dohráno za den Mrtvé Město - Dohráno 2019
6. Hra z mládí Max Payne 2: The Fall of Max Payne - Dohráno 2019
7. Neoblíbený žánr The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II - Dohráno 2019
8. Freeware Volvo: The Game - Dohráno 2019
9. Deset let stará hra Desperados 2: Cooper's Revenge - Dohráno 2019
10. První hra studia SUPERHOT - Dohráno 2019

Herní výzva 2017 - Plněno 2019 - 2020

1. "To je člen" The Silent Age - Dohráno 2019
2. "Právě vychází" Serial Cleaner - Dohráno 2020
3. "Only the best" The Witcher 2: Assassins of Kings - Dohráno 2020
4. "Nad tatrou sa blýská" Navždy v mojich šľapajach 2 - Dohráno 2019
5. "Rychlovka" The Light - Dohráno 2019
6. "Šedá myška" Orwell - Dohráno 2019
7. "No fujtajbl" Goat Simulator - Dohráno 2019
8. "Pokračování příště" Post Mortem - Dohráno 2019
9. "Kamarád doporučuje" Murdered: Soul Suspect (Komentář) - Dohráno 2020
10. "Zapomenutý kousek" Burnout Paradise (Komentář) - Dohráno 2019Na začátek by to asi chtělo něco málo z mojí herní historie. Tak tedy první zkušenosti s virtuální realitou jsem získával někdy na prvním stupni základky se starým SNES při hrách Star Wars a Spider-man. Téměř okamžitě mi hraní nějakým zvláštním způsobem učarovalo a i když jsem to tenkrát ještě nemohl tušit, bylo rozhodnuto čemu budu jednou věnovat určitou část svého života.První větší herní zkušenosti s počítačem pak přišly v době kdy otevřeli v obchoďáku vedle školy hernu a chodil jsem tam se spolužákama hrát Colin Mcrae Rally. Asi to byla dvojka ale 100% to nevím, už je to přece jen hodně piv ehm... let. Po přestěhování na vesnici se moje hraní přesunulo převážně ke kamarádům na Playstation ale naštěstí se naši nechali brzo přemluvit ke koupi prvního počítače s legendárním Windows 95. Samosebou to nebylo nic moc ale za dva roky už jsem na novějším stroji pracoval pro Mafii, projel na skejtu půlku světa a přitom stihl pomoct tichému zabijákovi 47 poslat do věčných lovišť pár záporáků, taky hordy nácků když mě zastihlo volání povinnosti a v neposlední řadě postavit nějakou tu pevnost. Prostě herní puberta jak má být ;)Už za vlastní prašule jsem si později pořídil notebook a kamarád mi sestavil historicky třetí stolní pc a panovala spokojenost ovšem zub času se pomalu začínal projevovat a i z tohoto důvodu v první polovině desátých let 21. století můj zájem o videohry pomalu stagnoval. Tedy až do doby než jsem našel Databázi-her. Zde jsem objevil mraky skvělých titulů a nastartoval znovu svou chuť do hraní a došlo mi že pc hry už tak nějak nesmazatelně patří do mého života a z chvilkové zábavy se stal regulérní koníček. Takže velký díky :) Pod tímto odstavcem pak najdete nejlepší hry které bych si bez databáze asi nezahrál ať už kvůli tomu že jsem o nich nevěděl nebo je prostě nezkusil.

O konzole jsem se až do konce roku 2017 zajímal jen málo a maximálně si občas zahrál nějakou starší hru na emulátoru (Třeba Tohyho Hawka který nevyšel na PC nebo něco z dětství) nicméně po návštěvě výstavy Game on uvažuji do budoucna o koupi i tohoto zařízení, nejspíš Xboxu i když PS mě se svými exkluzivitami solidně nahlodává :) Co zcela nevyhledávám je multiplayer. Hry hodnotím hlavně podle hratelnosti a příběhu který mě u hry drží než podle grafiky ale i ta hraje svou roli. Bez mučení přiznávám že pár stovek jsem dal hlavně z nostalgie.

Oblíbené postavy

Hlavní - Nic překvapivého většinu jich bez problémů poznáte a pokud ne jste pravděpodobně na špatné stránce :)


Vedlejší - Nejlepší parťáci z nichž většina jistě nechytila za srdce jen mě ;)


Od doby co jsem přešel z klasických telefonů na smarphony: Xiaomi Redmi 1s (únor 2015 - září 2017); "náhradní" Samsung Galaxy Core Prime (září 2017 - srpen 2018), Xiaomi Redmi 6 (srpen 2018 - dosud) pařím samozřejmě i mobilně. Někdy až moc ;) Tady je menší výběr toho zatím nejlepšího co jsem si zahrál:

Temple Run Základ mobilního hraní. Úplně stejně poslouží i druhý díl nebo další klasika Subway surfers
New Star Soccer Asi nejlepší fotbalový manažer s minihrami
Into the Dead Zombie akce v zajímavém vizuálu. S druhým dílem také nešlápnete vedle.
Jetpack Joyride Nenáročná ale návyková dálkovka :)
Steampunk Tower Jedna z nejhratelnějších defense tower her ve steampunk kabátu
Angry Birds Star wars Tak trochu povinnost pro všechny mobilní pařany
Alto's Adventure ATMOSFÉRA, hratelnost, dokonalost ;) a druhý díl je JEŠTĚ LEPŠÍ!!!
Trials Frontier Tak nějak nevím co k tomu napsat tímhle "šílenstvím" si musí projít každý sám
Vector Starší ale kvalitní kousek, lepší už je jen Mirror's Edge ;)
Atomas Logická ale ne těžká hra na pár minut ale ne na krátko ;)
Pokémon Go Vynikající hra ale způsobuje silnou závislost :/
Pixwords Skvělá logická hra na doplnění anglických slovíček. A druhý díl s lehce pozměněnou hratelností
Herní výzva 2018: Halfpipe Hero Komentář: Hry se skate tématikou mám rád a tak jsem při výběru mobilní gamesy pro výzvu nainstaloval i HH. Obvykle moc nemusím pixel art ale tady mi příliš nevadil, možná i proto že celá hra mi přišla koncipována jako retro z 80. let. Zvlášť se mi pak líbilo prostředí jednotlivých levelů/měst které mi přišlo celkem atmosférické. Herně je to trochu slabší protože je zde jen pár triků a ovládání je v podstatě jen o správném načasování i když na konci to při některých kombech bylo už docela těžké. Škoda jen že je hra celkem krátká ale mám splněno ;)[spoiler]

Historie sestav


[spoiler]
COMPAQ PROLINEA 586E "386ka" (podzim 2004 - podzim 2006)


První vlastní PC od kamarádovo táty ze začátku dokonce bez zvukové karty zato hezky ještě naležato s Win 95 se kterým byla málem větší sranda než s hrami :D který mi na tom ale kromě pár flashovek stejně nešly. Parametry po těch letech už fakt nedám. Na fotce není přímo můj PC ale totožný model.

CPU: K smíchu
RAM: Co to je?
GPU: Chyba 161 Hardware nenalezen
HDD: Asi na deset mptrojek
OS: Legendary Windows 95
ODD: Disketovka, později CD mechanika
DRUHÝ STOLNÍ PC (podzim 2006 - jaro 2011 - přestavba)


První pořádný stroj na kterém už se něco dalo hrát, zakoupený rodiči při mém nástupu na střední v jedné Plzeňské zastavárně. Značku si nepamatuju ale byl skládaný ze všeho možného takže o nějakém modelu nemohla být řeč. Parametry si taky pamatuju jen matně ale nějak takhle cca to bylo. Na téhle mašině jsem poprvé dohrál Mafii, THPS, CoD atd. a taky se naučil prvních pár dovedností ohledně Hardwaru i Softwaru. V roce 2011 mi ho kamarád téměř kompletně přestavěl. Foto jen ILUSTRAČNÍ!!!

CPU: 800 MHz Intel Pentium 3
RAM: ?
GPU: Nvidia
HDD: 10 + 40 GB
OS: WIndows XP Professional
ODD: DVD vypalovačka, CD mechanika
HP PROBOOK 4510S "První noťas" (leden 2010 - červenec 2016)


První zbrusu nové PC od Alzáka s zatím asi nejlepším Windowsem vůbec. Už v době nákupu to nebylo zrovna dělo ale taky jsem tenkrát tolik nehrál, nicméně jsem si na něm postupně zahrál novou trilogii Tomb Raidera, skoro celou sérii Splinter Cell, Call of Juarez nebo THAW a konečně spoustu adventur díky DH. Naučil jsem se na něm taky hromadu užitečnejch věcí hlavně z oblasti softwaru a jeden čas jsem hodně ujížděl na stříhání a vůbec editaci videa. Za celou dobu jsem ho jen jednou musel dát vyčistit když už se začal přehřívat jinak makal vždy spolehlivě. Ještě posledního července 2016 jsem přidával odkazy na DH, 1. srpna ráno už ale naběhla jen černá obrazovka a následně mi kámoš oznámil že odešla základovka a měl bych se poohlídnou po novým železe. Na fotce není přímo můj noťas ale totožný model. p.s.: Poslední dohraná hra byla Valiant Hearts: The Great War

CPU: 2 GHZ Intel Mobile Core 2 Duo T5870
RAM: 4 GB
GPU: 512 MB ATI Mobility Radeon HD 4300 Series
HDD: 500 GB ST9500420AS ATA
OS: WIndows 7 Home Premium
ODD: DVD vypalovačka, 15” displej
TŘETÍ STOLNÍ PC "přestavěná dvojka" (2011- listopad 2017)


V roce 2011 mi kámoš nabídl přestavbu stolního PC a jelikož bylo v té době už opravdu hodně zastaralé, neváhal jsem. Komponenty sháněl co vím různě po bazarech popřípadě z vlastních zásob a nakonec mi sestavil slušný PC skoro zadarmo který jsem udržoval do konce roku 2017 hlavně kvůli starým hrám které bych na desítkách nerozjel ani omylem. Taky to ale bylo i trochu z nostalgie a lenosti :). Her jsem na tomhle kousku dohrál nespočet a kromě filmů a muziky už k ničemu jinému nesloužil ale načerpal jsem díky němu nějaký dovednosti o Hardwaru. Dnes mám pc "zakonzervováno" ve skříni kdyby náhodou. Fotka 100% autentická.

CPU: 3 GHz Intel Pentium 4
RAM: 2GB
GPU: 512 MB Nvidia GeForce 8400 GS
HDD: 150 GB
OS WIndows XP Professional Service pack 3
ODD: DVD vypalovačka ASUS, Full HD Monitor Benq, Herní klávesnice Connect IT BattleMSi GL62 6QF-1098CZ "druhý noťas" (srpen 2016 - Dosud)


Po odchodu HPčka do věčných lovišť přišel čas pořídit něco lepšího. A tak po dlouhém a stresujícím výběru do které ho jsem zapojil kdekoho padla volba na MSi opět od uřvaného, zeleného šaška. Zatím jsem nadmíru spokojen až na to Gatesovo mučidlo. Nejzajímavější je na něm asi funkce turbo boost kdy speciálním tlačítkem na šasi které je mimochodem z kovu, zapnete dva obří větráky které vyženou za pár minut všechno teplo ven, takže se noťas moc nepřehřívá a dá se tak pařit i několik hodin v kuse. Jen to má zvuk jak startující boening :) Foto z reklamy.

CPU: 2.6 GHz Intel Core i7 6700HQ Skylake
RAM: 8 GB DDR4
GPU: 2 GB Nvidia Geforce GTX 960M / Intel HD Graphics
HDD: 558 + 351 GB
OS: WIndows 10 Home
ODD: DVD vypalovačka, 15´ Full HD Displej, Microsoft Bluetooth Designer MouseHP "čtvrtý stolní PC" (Prosinec 2016 (do provozu u veden v Listopadu 2017) - Dosud)


Původně kancelářský počítač který jsem dostal jako vyřazený z práce za flašku Rumu ;) před vánoci 2016 a jelikož jsem neskutečně línej člověk, dostal se stroj až o rok později ke kamarádovi na "tuning". Přidána do něj byla pořádná grafická karta a myslím že i přetaktován procesor. Fotka autentická.

CPU: 2.93 GHz Intel Core 2 Duo
RAM: 4 GB
GPU: 1GB GeForce 710
HDD: 128 GB
OS: WIndows 7 Professional
ODD: DVD mechanika, Full HD Monitor Benq, Herní klávesnice Connect IT Battle, Herní myš Trust MaxTrackS hrami tak trochu souvisí i další věc bez které se v životě neobejdu a to je hudba. Prakticky co si pamatuju jsem pořád poslouchal rádio později walkman, mptrojku, mobil atd. a ani dneska si nedokážu bez hudby představit ani jízdu tramvají ;) Žánry neřeším poslouchám co se mi líbí i kdyby to byla dechovka, jednu dobu to ale byl z 99% jen Hip hop. Spoustu skvělý hudby jsem samozřejmě pochytil z her takže pod odstavcem na ukázku pár titulů s povedeným soundtrackem plus nějaká ta ukázka.

Nejen z her živ je člověk takže taky občas přečtu nějakou zajímavou knížku (nejlépe o druhé světové válce). tzv. na žízeň hraju florbal, od podzimu 2009 aktivně fandím naší královně Viktorii Plzeň (Pyro NENÍ zločin) a vůbec se zajímám o sport. Dřív jsem s kamarády točil amatérské filmy (z té doby je i má profilová fotka), do léta 2018 na profesionální úrovni ochutnával pivo a jiný alkohol (dnes už jen birell), Byl členem hip-hop kapely Wild Village a jezdil na skejtu ale tomu všemu už definitivně odzvonilo. Zamačkávám slzu :( :DVzhledem k mému dřívějšímu účinkování v amatérských filmech se neobejdu ani bez tohohle druhu zábavy. Dřív jsem i dost často chodil do kina a rozšiřoval sbírku originálek ale dnes už spíš koukám doma a občas si udělám radost nějakým Blu-ray diskem, nejlíp s filmem od božského Christophera Nolana nebo s božským Christophem Waltzem. Pod odstavcem konečně výběr několika nej z filmů a seriálů. Nic překvapivého v tomhle jedeme (skoro) všichni, víc oblíbených filmů atd. na mém profilu na čsfd (viz kontakty).

Pokud si mě budete chtít přidat do přátel nemám s tím problém :) a když už tu jste zkuste mrknout na komenty ;)

No a na závěr ještě jeden bonus. Občas si hraju různě s grafikou hlavně v Inkscape, takže tady 4fun wallpaper a úvodka na FB ;)