LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

08.09.2006
11.09.2006
12.09.2006
08.10.2014

Po úspěšné původní hře (LEGO Star Wars: The Video Game) se vývojáři rozhodli doplnit celou ságu a náplní jsou tedy logicky epizody IV-VI. Hra obsahuje 18 misí. Došlo k rozšíření postav o Žvejkala, Darth Vadera, Imperátora a další, celkově asi 50 postav, nebo si lze poskládat vlastního pajduláka. Ve hře se hojně vyskytují vozidla a stíhačky.

V roce 2009 vyšla tato hra společně se svým předchůdcem LEGO Star Wars: The Video Game v edici nazvané LEGO Star Wars: The Complete Saga, kde najdete hru se všemi patchi a různými vylepšeními. Změny doznal například editor postav, tvůrci zapracovali na postavách, které ve hře chyběly, a také na některých úplně nových misích. Další novinkou je například mód Challenge či 10 bonusových Bounty Hunter misí. Některé mise navíc byly přepracovány tak, aby se mohly libovolně používat dopravní prostředky.

@leebigh (20.01.2020 22:57): nejsem si tak úplně jistý zdali to je jen rukama. Spíš problém v designu hry. Zrovna u SWII epizody IV jsem se v nějaké části na Tatooine nemohl za boha přitáhnou na kotvě a po výskoku skončit na plošině kde byly další body k sesbírání (jinak nedostupné).
V té misi s Millenium Falcon (escape) to bylo stejné, zkoušel jsem postavičku nasměrovat pod úhlem (kamera stále snímá stejně) a za boha jsem se tam nemohl tímtéž výskokem dostat.

Je to opravdu hodně velká sranda. Vývojáři si vzali původní koncept trochu ho vylepšili a přidali pár nových věcí. A kupodivu alespoň u mě jim to vyšlo. Byla sranda rozšlapávat stormtroopery se svým AT-ST a ještě větší sranda byla pak tvoření svých (často VELICE ujetých) postaviček. Pěkná zpestření v podobě misí ve stíhačkách mě docela pobavila takže nevidím důvod se tu snažit o nějakou objektivní recenzi. Kdybych si hrál na pana redaktora Levelu či SCORE asi bych dal tak 73%... ale mě to bavilo tak proč?

Dohráno na PSP

Pro: z mého pohledu fajn arkáda

Proti: z pohledu objetivního recenzenta by hodnocení asi nepřesáhlo 75%

Systém který pořád funguje a originální trilogie Star Wars. Tohle spojíte dohromady a vyjde Vám Lego SW 2. Je sice pravda, že ačkoli systém pořád funguje, je až moc stejný a změn v hratelnosti je minimum, ale jako "druhý díl" hra funguje bezvadně a rozhodně neurazí.

Pro: Grafika, hratelnost, humor, možnost vytvořit si postavu

Proti: Recyklace