LEGO Star Wars: The Video Game

30.03.2005
22.04.2005
25.10.2005

S Legem si hrál snad každý, proto se vývojáři rozhodli udělat hru na motivy Star Wars sestavenou z kostiček Lego. Náplní hry je nová trilogie, tedy Epizody I-III. Projdete si všechny významné momenty všech tří filmů. Ovládáte svou postavičku (většina postav z filmu), skáčete, sbíráte různé předměty, řešíte logické hádanky, které vás posunují dál ve hře. V této hře se nezabíjí, pouze se rozletíte na malé kostičky, postava se "respawnuje" a hrajete dále... Hra je doplněna velmi vtipnými videosekvencemi, ve kterých se ale nemluví. Na jednom počítači můžou hrát i 2 hráči. S kamarádem si tak můžete projít celou hru spolu.

V roce 2009 vyšla tato hra společně s jejím pokračováním LEGO Star Wars II: The Original Trilogy v edici nazvané LEGO Star Wars: The Complete Saga, kde najdete hru se všemi patchi a různými vylepšeními. Změny doznal například editor postav, tvůrci zapracovali na postavách, které ve hře chyběly a také na některých úplně nových misích. Další novinkou je například mód Challenge.

LEGO vždycky bylo mojí oblíbenou hračkou, proto jsem s radostí přivítal vydání této hry v roce 2005, zahrál jsem si demoverzi na PS2 a na hru jsem nějak pozapomněl.
Asi před 2 měsíci jsem v supermarketu narazik na akční hry za 48 kč. A mezi nimi jsem nalezl právě tuhle hru. Hned po prvním spuštění vás přivítá, pro mě nostalgická, úvodní melodie star wars. Vytvoříte profil a můžete hrát.
Hra je rozdělena do tří epizod dle nové trilogie, ty jsou rozděleny do misí. Každá mise je docela krátká a hlavně dost jednoduchá, tady se to cílení na děti neskryje. V každé běhaté s plastovým mečíkem, kosíte droidy a sbíráte barely a kostičky. Za kostičky su můžete kupovat bonusy a nové postavy, kterých je tu opravdu nepočítaně. Aby se nedostavil po určité době hraní stereotyp, tvůrci přidali do epizod pár přikořenění jako je vesmírná bitva z epizody 3 nebo moje oblíbené závody kluzáků ze Skryté hrozby. Vše navíc doprovází skvělý typický LEGO humor, který opravdu je mým šálkem kávy. Jednou se z téhle hry stane kult...

Pro: LEGO návyková hratelnost, LEGO prostředí, LEGO trvanlivost, LEGO humor

Proti: Jednoduchost, pár nudnějších misí

Dohrál jsem dvakrát a hodně jsem se divil, že tenhle "šílený" systém funguje a hlavně, že funguje tak dobře. Star Wars mám rád (i když nejsem nijak zanícený fanoušek) a tahle hra mi udělala radost. Osvěžující neokoukaná hratelnost, spousta nápadů a nevšední zpracování jednotlivých scén je výborné. Co už méně je nepřítonost dabingu v animacích a občasná zdlouhavost.

Pro: Nápad, zpracování, grafika, humor

Proti: občas zdlouhavé, nepřítomnost dabingu

Před dávnými časy v předaleké galaxii, když jsem byl ještě menší cucák než teď... Se objevil jeden z mých nejoblibenějších filmů. Hned po zhlédnutí I. dílu nastala star wars mánie. Tužka s Darthem Vaderem, penál s Yodou... no prostě bomba. Huh a pak jsem si ještě našel další zálibu... Lego! A jak dnes koukám byla to vražedná kombinace. K lego Star Wars jsem se dostal kvuli mému bráchovi. Ten mi to stáhl ke svátku a já u toho proseděl celý měsíc! Ty vado tolik sem toho neproseděl u žádné hry... (počkat Mass Effect kazí statistiku!). Lego Star Wars jsem dohrál na 100% a jsem na to pyšný:). No konec řečí... ke hře. Hra je asi zaměřena spíše na malé cucáky než na puberťáky takže čekejte spíše samou legraci než ulétavající končetiny (i když když jse nějaká figurka rozlétne...). Je také myslím stylizována velmi jednoduše každopádně prostor pro opakované hraní je tu opravdu velký... Co třeba si projít celou Epizodu III za Dartha Maula? Žádný problém! Navíc po cestách nasbíráte penízky za které si figurky malinko opepříte... hoho Obivan s knírem a půlitrem vypadá dobře! Myslím že každý se u této hry pobaví a jestli ne tak na sobě brzy zpozoruje známky alergie na nadsázku... :D

Pro: Myslím že témeř vše

Proti: chybička se vloudí...

Zábavná interaktivní procházka třemi ne až tak dobrými filmy z klasické série.

(původně postnuto na Xzone)

Pro: Atmosféra Hvězdných válek s původní hudbou. Zcela konzistentní "stylová" grafika. Nenáročná hratelnost. Dobře udělaný a poměrně zábavný kooperativní multiplayer.

Proti: Nevyvážená (téměř všude neskutečně jednoduchá, pouze ve dvou zvláštních úrovních naopak vysoká) obtížnost. Nespolehlivé zaměřování "síly". Zbytečně vysoké nároky na hardware.

-1 +2 −3