Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Volvo: The Game

70
5 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
02.06.2009 PC
Vývojáři:
SimBin
Volvo: The Game je freeware hra, vytvořená studiem SimBin (tvůrci série Race a GTR), která slouží k propagaci automobilky Volvo, podobně jako o něco starší BMW M3 Challenge. V základu se jedná o pořád tu samou závodní hru s velkým důrazem na simulaci, jak je u této společnosti zvykem.

Hra obsahuje celkem pět vozů Volvo - C30, S60, S40, 850, 240, některé i ve speciálních závodních verzích. Závodit se může na dvou tratích, Gothenburg Eco Drive Arena ve Švédsku a Chayaka na Ukrajině, ta se objevuje jenom v této hře (není v ostatních podobných závodních hrách od SimBinu).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Švédská automobilka Volvo produkovala svého času dle průzkumů ty nejbezpečnější vozy na světě. Tady jsem měl možnost si vyzkoušet hned pětici modelů (S60 ve třech variantách) na dvou okruzích. Nejvíce jsem si asi oblíbil S čtyřicítku, protože mi jak výkonnostně, tak vzhledově přijde nejlepší.

Určitě je znát, že je tato propagační hra dílem zkušených vývojářů ze SimBinu, protože se jednotlivé modely liší svými vlastnostmi a při jejich ovládání je ihned zřejmé, že se nejedná o arkádu. Vzhledem k omezeným možnostem jsem u tohoto titulu nestrávil moc času, ale nějaké dvě hodinky určitě. Milovníkům závodních simulátorů mohu určitě vřele doporučit, doslova nic za to nedáte.

Pro: pětice modelů aut, okruhy, ovládání

Proti: zabaví jen na chvíli

+17
  • PC 75
SimBin mě opět nezklamal. Volvo: The Game je určitě jedna z nejkvalitnějších závodních freewarovek. Jak po stránce jízdních vlastností vozů, tak po grafické a zvukové stránce se jedná o hodně povedenou hru, kterou by zejména fandové značky Volvo rozhodně neměli minout.

Na úvod mě potěšilo pěkné a přehledné menu, vše se dá krásně najít a jednoduše nastavit. Dvě trasy a šest aut se sice zdá být málo, trasy jsou ale výborně zpracovány, obzvlášť okruh Gothenburg se mi velmi zamlouval, je na něm velmi těžké najít nějaké místo k předjetí. Při výběru vozu mě potěšila přítomnost jak současných, tak starších kár této legendární značky. Nejstarším zástupcem je dvěstěčtyřicítka z osmdesátých let, nejmladším S60 Concept. Zatímco dvěstěčtyřicítku je obtížné zkrotit, často jí tancuje zadek, S60 Concept i bez všech asistentů projíždí zatáčkami jako kdyby jela po kolejích. U některých vozů je na výběr z více barevných provedení. Poslední nastavení se týká různých asistentů, počtu kol, rychlostí soupeřů a tak dále. Ještě před samotným startem mě potěšil vskutku velkorysý výběr kamery, je možné se na vůz dívat z pěti kamer, z toho dvě jsou situovány do interiéru. Byl jsem rád ještě za jednu takovou drobnost, a to, že si můžu zapnout světlomety. Po startu závodu jsem byl nadšen z dobré rychlosti počítačových soupeřů, po střetu se svodidly přišlo takové první zklamání. Ano, vozy nemají žádný systém poškození, což mě vzhledem k tomu, že se jedná o trochu reálnější simulátor, docela překvapilo. Po dojetí závodu se samozřejmě nabídne si ho shlédnout znovu pomocí replaye. Zkoušel jsem závodit i na klávesnici, ale není to ono, doporučuji hrát jedině s volantem při pohledu z interiéru.

Jako jediné zápory této hry vidím v absenci systému poškození a poměrně málo tratí. Kdybych měl říct největší klady, tak jednoznačně skvělé jízdní vlastnosti vozů přizpůsobitelné každému, dále výbornou grafiku, ozvučení na vysoké úrovni a nakonec hodně rychlých počítačových soupeřů. Jestliže máte výkonnější stroj, mohu jedině doporučit k zahrání.
+9