Venom/Spider-Man: Separation Anxiety

listopad 1995

Venom/Spider-Man: Separation Anxiety je pokračování titulu Spider-Man and Venom: Maximum Carnage a stejně jako u předchůdce se jedná o "side scrolling" 2d bojovou hru pro 4. generaci konzolí. Hra vychází z komiksových sérií Venom: Separation Anxiety a Venom: Lethal Protector a vydavatelem je opět Acclaim Entertainment.

Na rozdíl od předchůdce nabízí Separation Anxiety možnost hrát za oba hlavní hrdiny hned od začátku a také umožňuje hrát dvěma hráčům v kooperaci společně na jednom zařízení. Co se soubojů týče, hra se příliš od předešlého titulu neliší, a tak si Pavoučí muž i Černý symbiont zachovali svoje specifické vlastnosti a opět se dají vytvářet efektní komba nebo používat pavučina. Na pomoc pak i zde přichází další superhrdinové ze světa Marvelu, tentokrát Captain America, Ghost Rider, Hawkeye a Daredevil. Soupeři nejen v ulicích velkoměsta budou jako ve starším díle díle ze začátku obyčejní pouliční rváči. ale postupně dojde i na vojáky, roboty nebo symbionty a The Jury. Na konci kol pak standardně čekají na hráče bossové.

Příběh hry je v tomto případě o něco propracovanější. Tajemná skupina zvaná Life Foundation extrahovala části z Venomova symbionta a vytvořila z nich pět dalších, s jejichž pomocí se chystá ovládnout rovnou celý svět. Oba hlavní protagonisté jim v tom tak samozřejmě musejí zabránit. Cutscény zde již nejsou tvořeny komiksem, ale textem mezi úrovněmi, samotná grafika je zato více podobná původním komiksům.

@Strady (20.09.2018 14:40): Jedničku jsem právě nehrál, proto mi tohle nepřijde až tak špatný protože to nemám s čím srovnat. A navíc je v tom i trocha nostalgie no :) Ale ta obtížnost to věřím v tý době to bejvaly pekla :)

• SegaMD 50
Jelikož nedávno vyšel nový Marvel's Spider-Man exkluzivně pro Playstation. Řekl jsem si že jsem dlouho nehrál nic se Spiďou potažmo s Venomem, který má u mě vždy přednost. Vzpomínal jsem vzpomínal, co jsem to všechno se Spider-manem vůbec hrál, The Amazing Spider-Man, Spider-Man: Web of Shadows, a pak to přišlo Spider-Man and Venom: Maximum Carnage 90tková pecka, nesmírně těžká ale skvělá. Vida vida Maximum Carnage má pokračování, které jsem nehrál.

Zapnul jsem na Steamu Sega Classic stahnul mód do Golden Axe 2 a mám Venom/Spider-Man: Separation Anxiety.
Celý natěšený v očekávaní jsem zapnul. Hlavní změna o proti prvnímu dílu byla hned v menu, možnost hrát ve dvou.
Výběr postavy Spider-man nebo Venom, výběr samozřejmě padl na Venoma. Úvodní text co se stalo po prvním díle a tradá do hry. Prvními obrázky jsem byl zděšen, co je to za grafiku, vím je to 90ková hra ale Maximum Carnage vypadal líp. Tedy co si tedy pamatuji nebo že by přibarvená vzpomínka. Vem to čert!
Opět se mydlíte ve stylu Street of rage. Pěst, chyt, přehoz, speciálka a tak jde level po levelu. Sem tam zavoláte na pomoc DareDevila, Ghost Ridera či Kapitána Ameriku a další, které ani neznám. Graficky hra vypadá tak strašně, že jsem ani nevnímal v jakém prostředí se peru. Na konci třetí mise 7 životů několik speciálních pomocníku a password v případě pokračování. V hlavě stále první díl a představu, že druhý díl dělá vše špatně. Po dvou hodinách je konec a to tak že je tam obrázek Carnage Game Complete!

Verdikt: Jsem neskutečně touto hrou zklamaný. Na druhou stranu jsem rád, že mě vyprovokovala k opětovnému hraní Spider-Man and Venom: Maximum Carnage a objektivnímu posouzení zda jsem si Maximum Carnage jen fantazíroval v hlavě nebo ne.
Všem doporučuji se této hře vyhnout a vsadit na první díl, tam nebudete zklamáni ale možná ho ani dohrajete!
Odkaz na komentář Maximum Carnage

Pro: Venom

Proti: Grafika, děj pouze v textové podobě, obtížnost a mnoho dalších