Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software Creations

Spojené království
Založeno 1986, zrušeno 2002
Společnost Software Creations vznikla v roce 1986 v Manchesteru a jejím zakladatelem byl Richard Kay. Mezi jejich první práce patřily porty pro platformy, jako byly ZX Spectrum, Commodore, Amiga, NES a SNES. Software Creations byl jeden z prvních britských videoherních vývojářů, kteří začali dělat hry pro NES, a také byli mezi prvními společnostmi mimo Japonsko s tvorbou her pro SNES.

Mezi jejich první úspěchy patřil port Bubble Bobble pro Commodore 64, který získal ocenění u kritiky a měl komerční úspěch. Díky tomu Software Creations dostával plno nabídek na další porty arkádových her. Demoverze hry Solstice podnítila firmu Nintendo k tomu, aby se Software Creations uzavřela smlouvu, což mělo za následek řadu her pro konzole NES a SNES. Později vytvořil Software Creations i nástroje pro vytváření hudby pro konzoli Nintendo 64.

V listopadu roku 1994 byla společnost Software Creations zapsána na akciovou burzu London Stock Exchange a v prosinci ji společně s další společností Rage Games koupila firma B.C.E. Holdings. Richard Kay se ovšem domluvil s vedením, že si Software Creations ponechá své jméno, neboť je pod ním dobře známá ve videoherním průmyslu.

1. května 2002 oznámila společnost Acclaim koupi Software Creations, což mělo za následek přejmenování na Acclaim Studios Manchester a tím společnost Software Creations pod tímto názvem zaniká.

Nejlépe hodnocené hry