Bubble Bobble

31.12.2007 Wii
16.10.2013 3DS
29.01.2014 WiiU
15.03.2016 PS4
Taito Corporation, Software Creations (Amiga verze, Amstrad verze, Atari ST verze, C64 verze, Spectrum verze), NovaLogic (Apple II verze, PC verze), SEGA Enterprises Ltd. (SegaMS verze), Open Production (SegaGG verze)
Hra Bubble Bobble vyšla původně v roce 1986 pouze na automatech, ale pro svůj velký úspěch byla brzy portována i na jiné systémy. PC hráči se dočkali své verze poprvé v roce 1988.

Hrajete za malého dráčka, který plive bubliny a musí do nich pochytat všechny nepřátelské potvory a následně je "prasknout". Ty se pak změní na potravinu, kterou musí sežrat, aby mu byly přičteny body. Level skončí krátce poté, co na obrazovce nejsou žádní nepřátelé. Kromě jídla se ještě v bublinách objevují písmena, která se postupně složí do slova, což přináší další bodový zisk.

Hra umožňuje hrát ve dvou lidech (na jedné klávesnici) v kooperativním módu.

Hra byla vcelku úspěšná, takže ji následovalo mnoho dalších dílů a předělávek. Například v roce 2009 na konzoli Wii a pro Xbox Live.

Když jsem to hrál naposledy, bylo mi kolem dvanácti, takže mé vzpomínky na Buba a Boba už nejsou úplně nejčerstvější. Tehdy jsme dlouhé hodiny seděli s kamarádem u 286 a hopsali, bublali a požírali všechno, co nám hra předhodila...
V pozdějších kolech se stupňovala obtížnost, potvory pobíhaly rychleji, design úrovní tvořil nepřehledná bludiště a vůbec to byla občas dost fuška dostat se dál.
Vůbec si nepamatuju, jestli hra měla nějakou hudbu, ale to by mohlo být i tím, že naše verze nepatřila zrovna k nejlegálnějším.

Dosti nostalgických žvástů - sice bych to dneska už asi nehrál, ale spolu s Atomic Bombermanem a Arkanoidem je to jedna z prvních věcí, co jsem měl na PC a řadí se tak mezi věci, na které asi nikdy nezapomenu.

Pro: kooperativní mód, stupňující se obtížnost

Proti: jen pro prťata