Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Game Boy

1989, Nintendo • GB
Game Boy od Nintenda byl první celosvětově úspěšnou kapesní konzolí, která byla poprvé uvedena na trh 21. dubna 1989. Oproti předchozí řadě Handheldů Game & Watch, kde byla k dispozici vždy jen jedna hra, nabízí Game Boy více než 1000 herních titulů, které jsou uloženy na speciálních kazetkách.

K největším konkurentům v té době patřil TurboExpress od japonské společnosti NEC Home Electronics, první kapesní konzole s barevným displejem Atari Lynx, a především pak Sega Game Gear.

Game Boy se ovládá oběma rukama, přičemž nalevo je směrový kříž k ovládání pohybu, uprostřed tlačítka pro nastavení a spouštění her a napravo akční tlačítka A a B. Po stranách jsou kolečka pro nastavení hlasitosti a jasu displeje, konektor pro sluchátka a napájení a port na připojení další konzole nebo Game Boy tiskárny.

V roce 1995 přišla na trh verze Play It Loud!, která se od původní konzole liší pouze v barevném provedení krytu, kdy bylo šedé zbarvení doplněno dalšími sedmi barvami. O rok později spatřil světlo světa Game Boy Pocket, který je menší a lehčí než Game Boy a disponuje kvalitnějším displejem. Poslední verze, Game Boy Light, byla k dispozici pouze v Japonsku a poskytovala podsvícení displeje.

Z nejznámějších her, dostupných na Game Boy, je třeba zmínit především logický rychlík Tetris, který byl v některých zemích dodáván současně s konzolí. Nelze opomenout ani plošinovku Super Mario Land v čele se známým italským instalatérem, akční adventuru The Legend of Zelda: Link's Awakening s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Game Boy plošinovku Donkey Kong.

Produkce kapesní konzole Game Boy byla ukončena 23. března 2003, tedy dva měsíce před tím, než se přestal vyrábět také nástupce jménem Game Boy Color, který se prodával od 21. října 1998.

Autor popisku: Jumas