Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sega Game Gear

1990, Sega • SegaGG
Kapesní konzole Sega Game Gear byla poprvé uvedena na trh 6. října 1990 v Japonsku a o půl roku později také v Severní Americe a Evropě. K největším konkurentům v té době patřil TurboExpress od japonské společnosti NEC Home Electronics, první kapesní konzole s barevným displejem Atari Lynx, a především pak první celosvětově úspěšná kapesní konzole Game Boy od Nintenda.

Game Gear se ovládá oběma rukama, přičemž nalevo je směrový kříž k ovládání pohybu a napravo tlačítko pro spouštění her a akční tlačítka 1 a 2. Seshora je konektor pro sluchátka a napájení, port pro připojení příslušenství a spouštěcí spínač a napravo je kolečko pro nastavení hlasitosti.

Mezi příslušenství, které lze připojit na Game Gear, patří mimo jiné TV Tuner, který umožňoval sledovat televizní vysílání přímo na obrazovce konzole. Dále pak Super Wide Gear, což je něco jako lupa, která zvětší obraz, Game Gear Car Adaptor je zase nabíjecí redukce do auta a nelze opomenout ani Gear-to-Gear Cable, kterým lze propojit dvě konzole a zahrát si jednu hru ve dvou.

Na Game Gear postupně vyšlo více než 350 herních titulů, které jsou uloženy na speciálních kazetkách. Z těch nejznámějších je třeba zmínit plošinovku Sonic the Hedgehog 2 v čele se známým modrým ježkem, bojovou akci Streets of Rage 2 nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Game Gear plošinovku Gunstar Heroes.

Produkce kapesní konzole Game Gear byla ukončena 30.dubna 1997, tedy v době, kdy byl již rok a půl na světě nástupce jménem Sega Genesis Nomad, který se prodával od října roku 1995.

Autor popisku: Jumas