Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sega Master System

1986, Sega • SegaMS
Konzole Sega Master System byla uvedena na trh nejprve v Japonsku 20. října 1985 v mírně odlišné verzi pod názvem Sega Mark III, následovala Severní Amerika v září 1986 a o rok později také Evropa. Po Sega Computer Videogame SG-1000 jde o druhou domácí konzoli od Segy, jejímiž největšími konkurenty v té době byly konzole Nintendo Entertainment System a Atari 7800.

Na primárním obdélníkovém ovladači je nalevo umístěn směrový kříž k ovládání pohybu a napravo akční tlačítka 1 a 2. K dispozici jsou také různé varianty původního ovladače, jako například Sega Sports Pad, který je speciálně upraven pro ovládání sportovních titulů. Mezi další příslušenství konzole patří mimo jiné světelná pistole Light Phaser nebo 3D brýle SegaScope.

Na Sega Master System postupně vyšlo více než 300 herních titulů, které jsou dostupné na kazetách a na paměťových Sega kartách. Z těch nejznámějších je třeba zmínit především plošinovku Asterix v čele se známým galským bojovníkem, další plošinovku Land of Illusion Starring Mickey Mouse s ikonickou postavou Walt Disney Studios nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Sega Master System RPG Phantasy Star.

Produkce Sega Master System byla ukončena v roce 1992, tedy v době, kdy byl již více než tři roky na světě nástupce jménem Sega Mega Drive, známý také jako Sega Genesis, který se prodával od 29. října 1988. Díky své popularitě v Brazílii se však Sega Master System pro tamější trh stále nepřestal vyrábět.

Autor popisku: Jumas