Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FM Towns

1989, Fujitsu • FMT
Japonská obdoba "PCčka" od firmy Fujitsu z roku 1989, která se jinde, než v Japonsku neprodávala. V průběhu osmi let, kdy se počítač vyráběl, vzniklo několik variant, které obsahovaly procesory 386, 486 či Pentium od Intelu.

Původní modely se prodávaly v "bedně" podobné klasickému PC s vertikálně umístěnou CD-ROM mechanikou na přední straně. Operační systém "Town OS" se nahrával přímo z CD, přičemž počítač podporoval i OS Windows 3.0 / 95. Typicky zde nebyl pevný disk.

Kromě několika exkluzivních her byla na tento systém portována (a občas vylepšena) i řada slavných kousků jako např. většina adventur od LucasArts (série Monkey Island, Loom, Indiana Jones), hry ze série Ultima, SimCity, Alone in the Dark, Prince of Persia, Might & Magic, Wizardry, atd.

Vznikla také konzole FM Towns Marty (1993), která i přes excelentní HW vybavení (první 32bitová konzole) stejně jako FM Towns neslavila úspěch. Důvodem byla vysoká cena a konkurenční prostředí, kde dominovala firma NEC se svým PC-98.

Specifikace:
Procesor Intel 386/486/Pentium 16 - 90 Mhz
RAM 1 - 6 MB
3.5" disketová mechanika
CD-ROM 1x
gamepad + myš

Autor popisku: ugraugra