Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man: Ultimate Edition

26.06.2012
10.08.2012
05.03.2013
22.11.2013
74
28 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Amazing Spider-Man je third person akce, která se odehrává v otevřeném světě na Manhattanu v New Yorku. Hra je vytvořená podle nového filmu a má sloužit jako epilog.

Příběh hry se odehrává po událostech z filmu, kde nový vedoucí Oscorpu Alistair Smythe plánuje vytvořit nové křížené druhy tvorů něco jako byl Dr. Curt Connors (alias ještěr). Ale naneštěstí tvorové uniknou a tak je na Manhattanu pořádný zmatek. A jelikož je Spider-Man jediný, kdo může s tvory bojovat. Smythe stvoří velkou skupinu robotů, aby mu pomohla, ale roboti nadělají více škody než užitku. Takže je teď na Spideym, aby zastavil nejen nebezpečné křížence, ale i roboty pana Smytha. Čekají na vás staří známí nepřátelé jako Rhino, leguán, Felicia Hardy, Vermin anebo Scorpion, dokonce i Connors jako ještěr zde má svou roli.

Hra má otevřený svět, takže si budete moci létat či běhat kdekoliv chcete. Bojový systém velmi připomíná hru Batman: Arkham City. Dále budete moci sbírat ve hře komiksy Amazing Fantasy, jak budete postupovat ve hře, dá se nasbírat celý ročník.

Hra využívá unikátní systém. Čím více budete zranění, tím více se vám bude párat váš oblek, ale po čase se opět spraví. Když budete sbírat speciální pavoučí symboly, budete si poté moci váš oblek i změnit.

Hra byla napsána známým scénáristou Seamusem Kevinem Faheym, který má za sebou pár epizod Spartaca nebo Battlestar Galacticy.


Poslední diskuzní příspěvek

Má někdo v plánu přidat na DH druhý díl, který zanedlouho vyjde? Vypadá jako po všech směrech vylepšený první díl, moc se na něj těším, už ho mám nakoupený, tak už jen vyčkávám na datum vydání. =)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tak Spidy se celkem povedl. To si řekněme rovnou, i když nejsem žádný velký fanda a od hry jsem čekal jen takovou rychlokvašku, která by se měla svézt jen s filmem, tak hra své kvality celkem má.

Příběh tedy navazuje na konec filmu, a do ulic Manhatnu se dostane infekce potvor a Oscorp vyšle roboty na potlačení této epidemie, jenže roboti považují Spidyho za hrozbu. Takže mutanti a roboti se stanou primárními nepřáteli, doplněni o pouliční násilníky a žoldáky Oscorpu. Spider-man je celkej i vtipálek, sem tam hodí nějakou trefnou hlášku a občas dokáže rozesmát, je to fajn změna že se nebere ultra vážně. Příběh funguje a celé to hezky odsýpá.

Co tady je jednou z největších náplní hry je samozřejmě boj. Klasické údery a použití pavučin se systémem vykrytí útoky jako by z oka vypadlo z Batmana. Jen náš pavoučí muž umí i použít okolní předměty kdy si je přitáhne a hodí na protivníky. Jsou zde i pasáže kdy je potřeba použít stealth postup, jelikož hlavní hrdina vydrží opravdu málo a obzvlášť palné zbraně ho rychle pošlou k zemi. Takže je potřeba sledovat stráže a likvidovat je potichu a mimo zorné pole jejich kolegů.

Pořážka nepřátel a bossů přináší cenné zkušenosti, díky nim se pak odemykají nové schopnosti a vlastnosti. Větší výdrž, lepší účinnost pavučin, nové údery atd... Tento systém celkem funguje a motivuje proč vlastně dělat všechny ty vedlejší činnosti jako je záchrana nakažených, zastavení prchajících zločinců v autě, novinařina, akrobatické kousky a podobně. Navíc některé tyto vedlejší aktivity mají v příběhů Spider-manovi protivníky s kterými by se pak třeba vůbec ani nemusel potkat, pokud by se hráč držel hlavní linie příběhu.

Graficky hra vypadá pěkně, lítání si po městě vypadá dobře a hlavně pohyby hrdiny jsou občas až neskutečné co vystřihne za akrobacii. Jen je ale škoda že vývojáři více nevyužili města pro své hlavní mise. Děj nás často zavede do laboratoří a podzemních prostor Oscorpu které se brzy okoukají, a pak jsou tu často využity kanály které trpí stejným syndromem jak zmíněné laboratoře. Na povrchu se toho vlastně kromě vedlejších aktivit děje zatraceně málo, a je to hlavně o soubojích s velkými roboty. To mě štvalo že se ty lokace dost opakovali.

Tak Amazing Spider-Man mě bavil, zakousl jsem se do něj a hrál ho pořád dokud neskončil po necelých 15 hodinách pokořen. Je škoda že se postupem času dostaví stereotyp a nevyužitý potenciál města zamrzí. Přesto se jedná o solidní hru která dokáže zabavit.
+6