Hráči už si zvykli, že hry podle filmů nedopádávají dobře a většinou se jen jedná o rychlokvašky vytvořené k podpoře filmů a samozřejmě za účelem výdělků. A když se toho ještě ujme Activision, no, však asi všichni víme, kolik her s filmovou licencí už zprasili.
ASP mírně staví na příběhu, který pohání i filmové zpracování, ale jde si hlavně svou vlastní cestou. Vypráví příběh, který je tak předvídatelný a bezzvratový, až byste si raději něco dovymysleli sami. Přesto hru dokáže pohánět a to hlavně díky tomu, že odsýpá a není zbytečně natahovaný (až na konec, ten mohl být o něco stručnější).
Již při pohledu na screeny a videa se jistě kdekdo zděsí, co je to za grafiku, možná tak rok 2007 a níže, ale ne 2012. Ta se nevydařila a město je šedé, ošklivé a mrtvé. Nicméně stále dokáže navodit jakousi atmosféru díky několika typům vedlejších úkolů, které trochu město oživují, své postupné proměně a díky možnostem pohybovat se v jeho ulicích (a osobně mi nějak nevadilo, že se Spidey zachytával kdesi v oblacích).
Zvuková stránka je nevýrazná a ani neruší, ale ani nenadchne.
Typy úkolů jsou stále to samé, totéž platí i o soubojích. Ty jsou ale s přibývajícími XP body obohacovány a to brání naprosté stereotypnosti. Nicméně souboje s bossy jsou otrava, pořád to samé dokola, jen s jiným skinem.
Dabing je průměrný, Spidey hláškuje a jeho vtípky jsou vtipné do doby, než je slyšíte už po Xté.
Vychytávek zde moc není a jediný, s čím si musíte vystačit, jsou Spideyho komba rukama nohama a střílení pavučin na všechny strany.
Ovládání by taky chtělo ještě trochu doladit, ale dá se na něj zvyknout.
Postavy jsou předvídatelné, ploché a neznat je z filmu/komixů, moc by nezaujaly.
Přes tohle všechno se jedná v tomhle žánru her podle filmů o nadprůměrnou hru, která ač má několik chyb, které postihují hry podle filmů, tak přece jen dokáže zabavit a objeví se v ní i dobré nápady. Jen je pro příště dotáhnout a bude to zase o něco lepší.

Pro: Proměna města, vedlejší mise, obleky, volnost pohybu, vylepšování postavy, přesto dokáže zabavit

Proti: Grafika, příběh, lokace, zvuk, souboje s bossy, ovládání

Tak Spidy se celkem povedl. To si řekněme rovnou, i když nejsem žádný velký fanda a od hry jsem čekal jen takovou rychlokvašku, která by se měla svézt jen s filmem, tak hra své kvality celkem má.

Příběh tedy navazuje na konec filmu, a do ulic Manhatnu se dostane infekce potvor a Oscorp vyšle roboty na potlačení této epidemie, jenže roboti považují Spidyho za hrozbu. Takže mutanti a roboti se stanou primárními nepřáteli, doplněni o pouliční násilníky a žoldáky Oscorpu. Spider-man je celkej i vtipálek, sem tam hodí nějakou trefnou hlášku a občas dokáže rozesmát, je to fajn změna že se nebere ultra vážně. Příběh funguje a celé to hezky odsýpá.

Co tady je jednou z největších náplní hry je samozřejmě boj. Klasické údery a použití pavučin se systémem vykrytí útoky jako by z oka vypadlo z Batmana. Jen náš pavoučí muž umí i použít okolní předměty kdy si je přitáhne a hodí na protivníky. Jsou zde i pasáže kdy je potřeba použít stealth postup, jelikož hlavní hrdina vydrží opravdu málo a obzvlášť palné zbraně ho rychle pošlou k zemi. Takže je potřeba sledovat stráže a likvidovat je potichu a mimo zorné pole jejich kolegů.

Pořážka nepřátel a bossů přináší cenné zkušenosti, díky nim se pak odemykají nové schopnosti a vlastnosti. Větší výdrž, lepší účinnost pavučin, nové údery atd... Tento systém celkem funguje a motivuje proč vlastně dělat všechny ty vedlejší činnosti jako je záchrana nakažených, zastavení prchajících zločinců v autě, novinařina, akrobatické kousky a podobně. Navíc některé tyto vedlejší aktivity mají v příběhů Spider-manovi protivníky s kterými by se pak třeba vůbec ani nemusel potkat, pokud by se hráč držel hlavní linie příběhu.

Graficky hra vypadá pěkně, lítání si po městě vypadá dobře a hlavně pohyby hrdiny jsou občas až neskutečné co vystřihne za akrobacii. Jen je ale škoda že vývojáři více nevyužili města pro své hlavní mise. Děj nás často zavede do laboratoří a podzemních prostor Oscorpu které se brzy okoukají, a pak jsou tu často využity kanály které trpí stejným syndromem jak zmíněné laboratoře. Na povrchu se toho vlastně kromě vedlejších aktivit děje zatraceně málo, a je to hlavně o soubojích s velkými roboty. To mě štvalo že se ty lokace dost opakovali.

Tak Amazing Spider-Man mě bavil, zakousl jsem se do něj a hrál ho pořád dokud neskončil po necelých 15 hodinách pokořen. Je škoda že se postupem času dostaví stereotyp a nevyužitý potenciál města zamrzí. Přesto se jedná o solidní hru která dokáže zabavit.