Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Beenox Studios

Kanada
Založeno 2000
Vývojářská společnost Beenox Inc., známá také jako Beenox Studios, byla založena v r. 2000 Dominiquem Brownem v Québecu, hlavním městě stejnojmenné kanadské provincie Québec. Jelikož studio se vedle vývoje videoher pro několik platforem ve větší míře soustředí také na portování pro Mac OS X, Wii a Windows, používá ještě dva další názvy – Beenox Score pro vlastní hry a Beenox Shift pro porty.

Na portování své úsilí Beenox Studios začli směřovat hned po vydání prvního titulu v r. 2001, kterým byla RPG Pillars of Garendall. První dva porty pro Windows vydali téměř paralelně v říjnu r. 2003 – šlo o sportovní simulátory: skateboardingu – Tony Hawk's Pro Skater 4 – a surfingu – Kelly Slater's Pro Surfer. Stran simulátorů, které portovali pro Windows, se od r. 2004 mohou chlubit dalším přírůstkem do rodiny Tony Hawk's – dílem Tony Hawk's Underground 2 – a dále závodním simulátorem Disney•Pixar Cars, jenž si uživatelé legendárního operačního systému od Microsoftu mohou instalovat počínaje r. 2006.

V další historii se Beenox Studios drželi akčních her, do jejichž vod vpluli v r. 2004 portem "bojovky" The Lord of the Rings: The Return of the King; to ale pro Mac OS X. V úhrnu portů i vlastní produkce za roky 2004 až 2014 studio spojilo svou existenci s více než 20 tituly, z nichž téměř všechny se hrají z pohledu třetí osoby; značné zastoupení nejméně pěti kusů v této "dvacítce" mají 3D adventury pro děti, nemenší podíl patří hrám s tematikou Spider-Mana; hra Spider-Man: Shattered Dimensions, kterou pro platformy Windows, PlayStation 3, Xbox a Wii v r. 2010 vydala společnost Activision Publishing, Inc., se přitom všeobecně považuje za zatím nejúspěšnější vlastní produkt Beenox Studios.

V květnu 2005 se společnost Beenox Studios stala divizí společnosti Activision Publishing, Inc. Z raného období života Beenox Studios stojí za zmínku vytvoření prostředí pro tvorbu RPG a adventur Coldstone game engine; na jeho vývoji spolupracovala společnost Ambrosia Software. Systém byl použit k tvorbě první hry Beenox Studios – RPG Pillars of Garendall. Zajímavostí je, že systém samotný je provozovatelný jen pod Mac OS X, ale jeho produkty lze spouštět i pod Windows.

Zdroje:
Giant Bomb
IGN
Moby Games
Wikipedia

Nejlépe hodnocené hry