Tony Hawk's Underground 2

04.10.2004

Druhý díl ze značně pozměněné minisérie v rámci značky Tony Hawk's skateboardových her. Underground 2 jde stále po stezce "více než jen skateboarding" filozofie Neversoftu a tak nabízí spousty novinek, které se skejtování příliš netýkají.

Hra má opět příběhový mód, ve kterém se se svým vytvořeným skejťákem účastníte šílené "World Destruction Tour". Jak už název napovídá, celá hra se točí hlavně kolem ničení, v tomto případě vždy nějakých velikých monumentů jednotlivých levelů. Zmiňované novinky se také odvíjí od tohoto tématu, a tak může sbírat různé předměty a házet je po lidech, lepit samolepky, kam se vám jen zachce, sprejovat graffiti atd. Grafika je tradičně na úrovni, soundtrack obsahuje špičky punkrocku, hip-hopu i rocku a hra samotná opět nabízí spousty hodin kvalitní zábavy.

Sérii Tony Hawk hraji už asi 10 let (ne v kuse) a těžko říct, jestli by mě ještě bavila. První díly (2-3) jsem hrál na PS1, 4ku chvíli na počítači a nakonec jsem před pár lety zkusil tento díl. Byl jsem docela nadšen, i když to napětí už nyní vyprchalo. Tvorba Jackassu mě vždycky do jisté míry fascinovala (zajímavé, ale občas trapné a nudné - něco však velmi dobré) a právě tato tématika je nosným motivem příběhu THUG2 (mimochodem "thug" znamená anglicky něco jako výrostek, spratek, nebo šmejd).

Hru jsem nedohrál, skončil jsem někde u konce (někdy musím dohrát, pokud najdu savy) a hrát to byl zážitek. Občas sice těžké úkoly a ovládat skejt není na klávesnici vůbec lehké (zlatý gamepad, ale jen pro pár her se mi ho kupovat nechce), ale lokace byly velmi různorodé a tak nějak živé. Hudebně jsem byl rozpolcen, část byla hip-hop (nesnáším), část punk (dá se poslouchat), část rock (hehe).

Největší deviza hry je ale humor a různé záškodnické triky. To může bavit asi jen někoho. Ale zas proč by to hrál někdo, komu se podobné věci nelíbí, když je to hlavní věc, o které ve hře jde, dokonce i víc než skejtování.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
KDY (poprvé) -------- 2005