Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie

17.11.2005
21.11.2005
16.12.2005
10.06.2019
kompatibilní
77
126 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

King Kong je jednou z mála opravdu povedených her podle filmové licence, která se objevila souběžně s vypuštěním filmu.

Ve hře se vcítíte do role Jacka Driscolla, který musí skrz džungli zachránit Anne, do níž se zamiloval King Kong a unesl ji do hlouby pralesa.
Druhou postavou hry je samotný King Kong, kterého ovládáme z 3rd person pohledu. Jeho obrovské rozměry umožnují rozmáchlé souboje se dvěma tyranousary zároveň nebo úchvátné probíhání skrz džungli s Anne svírající v ruce.

Hra se proslavila hlavně originálním designem od Michela Ancela (autora Beyond Good & Evil), dokonalou atmosférou a zpracováním HUDu. Neměla totiž vůbec žádný. Například počet zbývajích nábojů jste se dozvěděli jen konstatováním Jacka " mám ještě dost" nebo "jsem skoro na suchu" a podobně.


Poslední diskuzní příspěvek

@SimonEndt (27.01.2019 11:12): Taky mam doma originalku a byl ochoten si hru zahrat, tak jsem to taky zkusil. Bohuzel je to presne tak, jak rikas. Po nainstalovani hry si starforce vyzada restart, po kterem se PC uz nenabootuje (boot loop). Zadna oprava nefunguje a navrat do nejakyho recovery bodu o den drive taky nejde. Resenim by bylo pres cmd smazat ty registry a soubory, mne se nastesti podarilo v safe modu spustit posledni funkcni verzi OS, takze jsem se zachranil.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Her podle filmů je opravdu spousta, ale jen málo z nich je něco víc, než ždímačka peněz, která se snaží vydělat na jménu své předlohy. Sám jsem se o této nekvalitě přesvědčil u hry The Godfather, která sice není úplně podle filmové trilogie, ale z části z ní vychází. Herní King Kong je však něco úplně jiného. Je to právě jedna z těch mála výjimek herně zpracovaných filmů, kterou si stojí za to zahrát.

Již příjezd na Ostrov lebek pro mě byl skvělým zážitkem, a ten pokračoval při prozkoumávání nejbližšího okolí i hluboké džungle a při prvních bojích s místní faunou. I když nebylo na výběr z mnoha zbraní, dalo se využít jejich druhotné funkce, tedy mlácení pažbou nebo, v případě oštěpu či kosti, bodání a nejlépe napichování kolem poletujícího nebo plazícího se hmyzu. V některých případech jsem měl možnost tyto druhotné zbraně dokonce zapálit, což nejen že zvýšilo působené zranění, ale mnohdy byl oheň potřeba i pro postup do další lokace.

Celou hrou mě provázel nedostatek munice, což vedlo k taktizování a neustálému hledání četných oštěpů nebo kostí. Kolik munice ještě zbývá v aktuálně držené zbrani, ví jen Jack, který to průběžně vykřikuje do světa, aby si hráč udělal představu a šetřil každý náboj. Proto mě velmi pobavila hláška Hayese „Nepočítej si pořád nahlas ty zásobníky nebo nás ti dinosauři objeví“. Zvláštní postavou byl také Carl, který prostě přijel točit film, a víc ho nezajímalo, takže v situacích, kdy měl každý srdce až v žaludku, byl Carl nejšťastnější.

Mimo Jacka, jsem si rád zahrál také za samotného King Konga, se kterým mě nejvíce bavilo cestování, tedy skákání po skalách, stromech a různých výstupech s Ann v tlapě, ale souboje, mimo těch s obyvateli ostrova, mi moc nesedly. Další zvířena, a především pak dinosauři, byla příjemným zpestřením putování džunglí a při útěku před T-rexem nebo probíhání mezi brontosaury, kterých bylo až nečekaně mnoho, mi běhal mráz po zádech.

Zajímavě byly řešeny bonusy, které se většinou otevíraly po určitém procentním postupu ve hře, kde mimo různých filtrů byly také artworky, které si hráč mohl prohlédnout z pozice návštěvníka muzea. Nejlepší bonusy ale byly za body, získávané v jednotlivých lokacích po dokončení hry. Za 250 000 bodů se odemkl alternativní konec, kde jsem pomocí letadla Konga zachránil od pádu z Empire State Building a on se tak mohl vrátit zpět do svého domova na Ostrov lebek. Bohužel z důvodu nefunkčních oficiálních stránek hry již nelze sehnat online kódy a odemknout si tak další bonusy, ale i tak mě King Kong velmi bavil a nevylučuji jeho další dohrání.

Pro: Ostrov lebek, džungle, hra a boje za Jacka, oštěp, hlášky, Carl, cestování s Kongem, dinosauři, bonusy

Proti: souboje v roli Konga, místy značně nepřehledné, nesehnatelné online kódy

+26
  • PC 75
Hry podle filmů jsou vždycky trochu nevyzpytatelné a můžou dopadnou jak velice dobře jako např. Tron 2.0 tak i hodně špatně jako např. Rambo: The Video Game. King Kong patří naštěstí spíše do první kategorie má to ovšem svoje ale.

A těmi ale tentokrát výjimečně začnu. První vadou na kráse a to doslova je technické zpracování. Přestože jsem hrál na železe převyšujícím minimální požadavky nepodařilo se mi hru rozchodit na nejvyšší rozlišení a detaily což je velká škoda, protože i tak sice hra vypadala slušně ale naplno by to byla jistě senzační podívaná. Druhou chybou co mi párkrát znepříjemnila hraní je zasekávání parťáků o předměty a s tím spojená nutnost opakovat část levelu, protože se prostě nespustí animace.

Jinak mě ale King Kong vcelku překvapil. Hratelnost je poměrně jednoduchá, ze začátku možná až moc ale postupem času začne přituhovat a ke konci už byly souboje docela výzva. Začínající hráči by s touto gradací možná měli problémy ale pro mě to byl zajímavý prvek. Další výhodou hratelnosti je pak variabilita kdy se rozhodně nedá spolehnout jen na standardní střelné zbraně a dojde tak i na boje zblízka a to s nejrůznějšími předměty včetně kostí mrtvých dinosaurů :) Nechybí ale ani jednoduché puzzle nejčastěji v podobě přenášení ohně a několik zajímavých pasáží v kůži samotného Konga. Celkově je tedy hratelnost vyvážená po všech směrech a jedná se asi o nejsilnější stránku hry.

Příběh není nijak složitý už jen proto že kopíruje jeden z nejznámějších filmů vůbec. Atmosféra nepřátelského ostrova je ale velmi silná a postavy jsou dobře zpracované a hlavně profesionálně nadabované skutečnými herci. Co se ozvučení týče je hra celkově také hodně kvalitní a příjemně překvapily i bonusy a to jak zpracováním ve formě muzea, tak obsahem. Někomu by mohla vadit kratší herní doba, podle mě ale bylo těch 6-8 hodin akorát.

Videoherní zpracování Opičího krále je skutečně zajímavé, s několika neotřelými prvky v hratelnosti a víceméně kvalitním zpracováním. Zkušenějším hráčům asi můžu doporučit jako rozptýlení od jiných náročnějších her.
+20
  • PC 80
Bezpochyby nejlepší hra podle filmu, co jsem hrál. Příběh film nekopíruje. Sice tu je pár základních bodů, ale povětšinu času si jede hra svoje. Prostředí je vymodelováno moc pěkně. Ve hře je opravdu slušné množství wow momentů a prostředí jako celek působí skvěle. Škoda některých mizerných textur, zejména na konci hry v New Yorku odfláklost prostředí působí nehezky.

Hratelnost je na velmi slušné úrovni díky rozmanitému designu. Sice jsem měl radši hledání cesty a plížení se džunglí než souboje, ale hra po celou dobu nenudí a furt je na co koukat. Mnohými kritizované pasáže za Konga mě přišly jako příjemné zpestření, protože jich zas moc nebylo. Jack působil jak živá postava, funěl, hekal, dokonce párkrát zakřičel a hned byla atmosféra a sžití s postavou někde jinde. Slyšíš, Gordone? Nebo ty?! No, na tebe mluvím Alcatrazi!

Dabing je na velmi vysoké úrovní, stejně tak hudba. Jako celek je hra místy hodně napínavá a obzvláště souboje s gigantickým T-Rexem byly špičkové. Ona fauna celkově je hodně promáklá. Občas jsem zahlédl, jak se mrchy požírají navzájem a dokonce jsem se stal svědkem zápasu raptora s přerostlou stonožkou. A ne vždy se jednalo jen o skripty na efekt. Určitě mě potěšila absence HUDu. Hře to dávalo nádech nejistoty a nebyl bych proti, kdyby se tento prvek ve hrách v budoucnu používal častěji. U této hry mě to naprosto vyhovovalo.

A teď nějaké ty zápory. Jako první musím zmínit jistou nepříjemnost v hlavním menu, díky které jsem si (naštěstí) na začátku hry smazal účet. Jednalo se o drobnou nemotornost, kdy myš označila něco jiného, než na co jsem klikal. Nejspíš pozůstatek z konzolí. Druhá věc je závažnějšího charakteru. Optimalizace! Nic moc jako. Během hraní mi hra asi 10x spadla s chybovou hláškou nebo zatměním obrazu. Do toho se místy čas od času nepříjemně zaškubala bez jakékoli příčiny. Vzhledem ke grafice je optimalizace strašná. A jako poslední věc vytknu přílišnou „přizoomovanost“ obrazu. Přirovnal bych to ke střílečce s permanentně zapnutým zaměřovacím módem. Zpočátku to působilo dost rušivě a dokonce se mi z toho dělalo i lehce nevolno. Nakonec jsem si zvyknul.

80%

Pro: prostředí, atmosféra a emoce hl. hrdiny, rozmanitá fauna, dialogy, bez HUDu, jiný příběh než je ve filmu, zvuky

Proti: některé textury - hlavně na konci hry, špatná optimalizace, mohlo to být delší

+17
  • PC 85
Film King Kong od pana Jacksona jsem si zamiloval a vážím si ho jako jednoho z kultovních snímků, po hře jsem tedy šáhnul ihned jak to bylo možné a vydal jsem se do tajemného světa Ostrova Lebek. Krásné prostředí, džungle, jeskyně, rozvodněná řeka, úpatí skal a kolem spoustu obyvatel této prehistorické , fantastické krajiny.

Jako Jack se budete pouštět po stopách Vaší milované a nádherné Ann, na kterou si dělá úřadující šampión místního ostrova zcela pochopitelný nárok. Jeho srdce je totiž citlivější než mnoho těch lidských a do krásné, drobné, blond dívenky se zamiluje. A tak se budete mezi Jackem a obrovitým praopem, vždy na základě nějaké důležité události ve hře přepínat.

Hratelnost se tady docela zásadně liší a to je jedna z velkých předností hry. Za Jacka se hra blíží FPS akci, kde když Vám dojde dosti vzácné střelivo do zbraní ala Luger, Tommy gun, Mauserovka a odstřelovačka, budete zavdávat za vděk klackům a kostem z divoké zvěře, které se volně po úrovních nachází. Tyto potom budete používat jako kopí a bodat do čumáků vlezlé krokouše a špendlit ke zdi opravdu strach nahánějící stonožky. Pokud si všimnete větší koncentrace např. mořských škorpiónů v trávě a po ruce máte zdroj ohně, můžete si klacek zapálit a škorpióny jednoduše spálit na uhel a ušetřit si tak nepříjemné a nebezpečné souboje. Džungle je nebezpečné místo a i přesto že se Vám budou parťáci a krásná Ann snažit pomoci, některé nástrahy zkrátka nejste schopen zvládnout a musíte volit složitý ústup. Jednou z takových nástrah je obrovský masožravý ještěr, který se nám sem zatoulal z pozdní křídy a jmenuje se Tyranosaurus Rex. A nemyslete si, že by byl na ostrově sám :-) Je jich tu spoustu a nejsou to jediní prehistoričtí ještěři a tvorové, kterým se zde daří žít.

Takovýhle Tyranosaur dokáže Jackovi pořádně zatopit, ale pokud se do něj obuje King Kong, je už to jiná písnička. Hra za lehce cholerického opičáka připomíná mix Tomb Raiderovského šplhání, lezení a skákání a nějaké wrestlingové hry co se týče boje. Kong má neuvěřitelnou sílu a je schopen trhat, lámat a drásat těla obřích ještěrů jako by byli z papíru. Pokud je ale poblíž Ann, tak na ní navíc musí starostlivě dávat pozor a v zápalu boje se ohlížet i po jejím bezpečí. V jeho těle budete bojovat s okřídlenými ptakoještěry, velkými ještěry, dotěrnými černými osadníky ostrova a hlavně s Tyranosaury. A věřte mi že poražení dvou Tyranosaurů v krásném, romantickém prostředí pod vodopádem a vítězné zabušení do hrudi, následované huronským řevem patří k velice Epickým momentům hry.

Průběžně se střídáte mezi dvěma výše zmíněnými postavami dokud se společně s Ann v roli Jacka nedostanete zpátky k lodi, která Vás na ostrov dovezla a díky léčce Carla, vedoucího celé cesty, také nechytíte do pasti krále zvířat, Konga. Děj se potom přesouvá do New Yorku, kde je Kong uvězněn a má být vystavován jako atrakce. Zde začíná hodně emotivní, ale nepříliš veselá závěrečná kapitola, kdy je sice zábavné vyhazovat automobily do vzduchu a rozrážet vojenské jednotky, ale podvědomě víte že přišel konec a závěrečný šplh na Empire street building a souboj s letadly je vaší poslední štací.

Konec je tragický, bolestný a nevyhnutelný a vy máte smíšené pocity. Hráli jste sice skvělou hru, ale když už to byla hra mohli nám autoři udělat radost a nechat Konga aby se chytil dvou letadel a ty ho odnesly zpátky na Ostrov Lebek :-) " Avšak nebyla to letadla, byla to krása, jenž zabila zvíře "

Pro: Skvěle zpracovaná hra podle filmu, nádherné a nebezpečné prostředí ostrova, krásná Ann a její rozhovory s Jackem, vítězný řev Konga když zabije nepřítele

Proti: Tragický konec, místy dost nepříjemné chvilky při boji s bossy v roli Konga

+16
  • PC 90
Teda řeknu vám, já jsem musel být ale strašlivě mizernej hráč někdy v 13ti letech. Proč? Protože tehdy jsem se s touto hrou setkal prvně, a tehdy mi její dohrání činilo neskutečné problémy. V jedné části jsem se zaboha nemohl dostat přes tři obrovské stonožky, v jiné jsem snad týden koumal, jak se dostat přes hejno přerostlých netopýrů, a dokonce i tři T - Rexové najednou pro mě znamenali dlouhodobou překážku. Již tehdy jsem si ale tuhle hříčku zamiloval.

Běhat a skákat s přerostlým primátem mě až tak moc nebralo, páč se s ním nedá blbnout ani zdaleka tak moc, jak bych očekával. Hra za Jacka to ale suverénně vynahrazuje. V těch pěti hodinách herní doby (no jo, je to krátký jak prase) na hráče čeká nespočet fantastických a nezapomenutelných momentů [namátkou pobíhání mezi brontosaury, ochraňování Ann před T - Rexem, sjíždění lehce prudké řeky na vorech, cesta do Kongova doupěte, probírání se močály (to ze hry dýchá téměř horrorová atmosféra)].

Hra by se ale poměrně obstojně obešla i bez těchto doslova dechberoucích momentů, neboť (alespoň za Jacka) je hra celkově velmi zábavná a má na hru podle filmu takřka výjmečně vypilovanou hratelnost. Taky vypadá skvěle. Některé textury mohli být lepší, ale celkově je Skull Island nádherný místo, kterému parádně dodává život skvělý osvětlení, velmi působivé horizonty, přesvědčivé zvěrstvo obývající tento ostrůvek a vůbec...no zkrátka zatímco si člověk hru užívá jako takovou, jeho oči jsou rovněž nasycené až až.

Jak jsem si to ale teďka po těch čtyřech letech zahrál znova, všiml jsem si jedné takové nepříjemnosti - ona je ta hra opravdu hodně jednoduchá. Nevím, co mi tehdy při prvím hraní bylo, ale vážně se nejedná o zákysovou záležitost. Ačkoliv Jackovi opravdu stačí dvě rány od jakéhokoliv zvířátka, pokud při hraní zapojíte alespoň trochu pozornosti, tato zvířátka budou mít opravdový potíže se do vás vůbec trefit. Vlastně, hra za Konga mi přišla obtížnější - jednak protože se musí vypořádat s fakt velkými a silnými sviněmi, tak i proto, že je docela pomalý, manipuluje se s ním vcelku neohrabaně a především u něj často zlobí kamera. Při hře za Jacka jsem největší (a popravdě jediný) problém měl s venatosaurem, což je ten nejtužší hajzlík celé hry, kterého budete muset ručně zabít, a jak na potvoru je taky pekelně rychlej.

Atmosférická, vypiplaná, nádherná, zábavná, často dechberoucí - toť pár superlativů popisující tohle skvělé...ale, nebudu se ostýchat, tohle unikátní dílo. Lepší hru podle filmu abys pohledal!

Pro: slušná sbírka přímo dechberoucích momentů, hratelnost, zábavnost, vizuální stránka, atmosféra, level design, voice acting, ze hry ani jednou jedinkrát nedýchá nedodělanost

Proti: Nadprůměrná krátkost, taková nemastná hra za Konga, nízká obtížnost, finále oproti zbytku hry vskutku působí odflákle

+14