Alto's Adventure

19.02.2015
08.07.2016
13.08.2020
26.11.2020

V plošinovce Alto's Adventure se (nejprve) zhostíte lyžaře a titulárního hrdiny Alta, s nímž budete sjíždět svahy zasněžených kopců a u toho provádět všemožné kotrmelce a jiné triky a sbírat herní zlaťáky. Za ty můžete později kupovat upgrady, ať už v podobě lepších lyží, nebo i dalších hratelných postav. Hra je typu tzv. infinite/endless runner, tedy nelze zastavit a Alto se řítí pořád neohroženě dále. Celkově hra nabízí 60 levelů, každý s jinou množinou úkolů, které dokonale prověří vaší schopnost triky dokonale načasovat.

Grafika má minimalistické zpracování a snaží se navodit dojem až meditačního klidu. K tomu slouží také mód free-roam, kde za hudebního doprovodu volně sjíždíte svahy bez jakýchkoliv dalších úkolů.

Hra se dočkala pokračování Alto's Odyssey.

Tohle je jedna z mála Android her, kterou jsem vydržel hrát dýl než pár minut, hlavně díky té krásné hudbě a nějakou hodinu dvě jsem u toho vydržel. Krásně relaxační záležitost, nicméně velmi brzy stereotypní.