Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Asistent detektiva Zbyška

65
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
19.01.2012 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://pleasewait.cz/projekty/zbysek.html
Asistent detektiva Zbyška je vizuální román od českého studia Please wait. Vyskytuje se zde 105 situací, v nichž se hráč musí rozhodovat. V závislosti na jeho rozhodnutích mu hra nabídne jeden z 12 konců. Doba dohrání jednoho konce se odhaduje až na 90 minut.

Hra se odehrává v městečku Regenbogen. To je útočištěm různých bytostí. Jednou z těch, které zde žijí, je i detektiv Zbyšek Calus, statečný delfín, který se svým týmem dohlíží na pořádek ve městě. Zbyšek si také každý rok vybírá jednoho studenta detektivní školy, aby mu na 4 týdny dělal asistenta. Tím se tentokrát stal hlavní hrdina, jakožto nejlepší student detektivní školy. V den jeho nástupu do praxe je nalezena mrtvola mladého jednorožce.

Hra byla ve vývoji 5 měsíců. Oproti většině her se zde hráč neujímá hybatele děje, ale jen jakéhosi svědka konání ostatních postav. Hráčova role je pomáhat jim a nadhazovat sugesce k danému problému.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Čekal jsem krátkou pubertální hříčku, hra však překonala moje očekávání.

Příběh je fajn, dobře promyšlený a odvíjí se po dnech. A překvapivě se i docela větví, to znamená, že klidně můžete opustit svou roli asistenta detektiva Zbyška a celý týden místo kanceláře navštěvovat kino nebo při dalším hrání vidět případ z jiného úhlu.

Postavy mají své charaktery a takový detektiv Zbyšek mi byl sympatický už od pohledu:) Obrovským plusem je že většina postav jsou zvířata, což je zdrojem mnoha vtipů. Humor je vůbec založený na absurdním humoru, který vizuálně krásně graduje na maškarním.

V textu jsou vtipná přirovnání, klišé i tu a tam popkulturní odkaz. A bez morbidností a vulgarit. Hudba do jednotlivých situací dobře zapadá a atmosféra je fajn. Dokonce jsem se asi dvakrát i bál.

Co se týče technické stránky, nenarazil jsem na žádný problém. Hra byla vytvořena v enginu RenPy, zřejmě takovém GameMakeru vizuálních románů.

Dohrál jsem dvakrát (detektivní a filmovou linii) a už se těším na dvojku.

Pro: absurdní humor, větvení děje, hudba

Proti: omezená interaktivita daná herním žánrem

+14+14 / 0