FIFA 07

FIFA Soccer 07

29.09.2006
03.10.2006
17.10.2006

FIFA Soccer 07 je už štrnástym dielom známej a úspešnej futbalovej série zo stajní EA Canada. Najväčšou devízou je pre našinca istoiste komentár v českom jazyku, na ktorom sa podieľali známi komentátori Jaromír Bosák a Petr Svěcený. Hra prináša aj komplexnejší manažerský mód, v ktorom už budete môcť zasiahnuť do rozohraného zápasu, mód interaktívnej ligy odohrávajúcej sa cez internet podľa rozpisu skutočných líg, či menšie vylepšenia, ako napríklad nové techniky kopania priamych kopov. Next-gen engine známy z konzolových verzií nie je v PC verzii prítomný ani v tomto ročníku.

FIFA 07 obsahuje viac ako 510 licencovaných tímov, 27 licencovaných líg a cez 10 000 licencovaných hráčov.

FIFA 07 byla má první fotbalová simulace kterou jsem si pořádně zahrál a u které jsem svého času proseděl snad stovky hodin, několikrát ji dohrál na 100% a možná částečně i díky ní teď stojím každý víkend na tribuně.

Ke grafice, zvukům a ovládání není třeba se dlouze rozepisovat vše je standardně na dobré úrovni a šlape jak má. Nejdůležitějším aspektem je tedy hratelnost a ta je minimálně při prvním dohrání na vysoké úrovni a opravdovou výzvou. Po určitém čase se ale dostane ovládání, herní mechanismy a chování AI tak pod kůži, že i s nejslabším týmem 4. ligy se dá porazit Chelsea ve finále poháru a naopak se silným týmem proti slabému je dvouciferný výsledek prakticky jistota.

Polovinou hry je manažerský mód který se podle mého názoru hodně povedl. Je přehledný, jednoduchý a odkoučovat celou sezonu nezabere zbytečně moc času. Největším plusem jsou ale možnosti které nabízí. Není problém zkusit přivést chudý klub z druhé ligy do evropských pohárů nebo naopak bohatý a světově proslulý mančaft k bankrotu :)

Potěší také oficiální licence, replay, tvorba hráče a klubu, tréninkový mód, bonusy a jak je u sportovních her od EA dobrým zvykem i nadmíru povedený soundtrack. Vytknou se dají snad jen občasné grafické bugy a rozhodčí co se občas upískne ;)

Dnes je sedmička už dávno překonaná ve všech směrech a těžko se k ní někdo (včetně mě) bude vracet ale ve své době znamenala spoustu hodin zábavy a z celé série je rozhodně jednou z těch lepších.

Pro: Celkově kvalitní zpracování, manažerský mód, ze začátku pořádná výzva

Proti: Dřív nebo později stereotyp, slabší AI