Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

PC Building Simulator

72
4 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.03.2018 PC
13.08.2019 PS4XOneSwitch
Vývojáři:
Claudiu Kiss, The Irregular Corporation (sekundární)
Oficiální stránky:
https://www.pcbuildingsim.com/
V této hře si můžete virtuálně postavit váš vysněný počítač na míru. PC Building Simulator nabízí kariérní mód, ve kterém v roli IT specialisty přijímáte například zakázky na opravu porouchaných počítačových sestav, ve kterých musíte nalézt příčinu poruchy (jako třeba vadnou grafickou kartu nebo virus v systému) a tu opravit, či tvorbu nových sestav dle požadavků zákazníka.

Hra také obsahuje vzdělávací mód, který vás naučí, jak si postavit vlastní počítač a jasně vám krok za krokem vysvětlí, jak dané počítačové komponenty fungují, k čemu slouží a jak je správně zapojit. Po správném zapojení počítačového hardwaru a jeho spuštění nechybí ani softwarová část hry, kdy počítač testujete a podrobujete výkonnostním benchmarkům. Dostupné komponenty jsou z velké části vymodelovány podle skutečných licencovaných značek, které své produkty ke stavbě vašeho PC nabízí i ve hře. Těch je celkem 18 a za zmínku stojí například AMD, Cooler Master, MSI nebo Fractal Design.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Hru hodnotím jako early access v0.9.3 z prosince 2018.

Jako je z názvu jasné jedná se o simulaci stavby PC. Ve hře zastáváte místo PC technika, který prostřednictvím mailu dostává zakázky a úkoly od zákazníků.

Herní mechanizmus:
Vše se točí kolem peněz a ani tohle není výnimka. Musíte vydělávat, ale také jde o váš rating v počtu hvězdiček. Některé joby můžete dělat jenom když máte 4 anebo 5 hvězdiček, v opačném případě nedosáhnete na lukrativnější zakázky.

Stavění PC probíhá od začátku stavbou hardware přes kabeláž až po instalaci operačního systému. Dokonce můžete postavený PC taktovat a testovat jeho stabilitu. Nejde jenom o stavení nových PC, ale můžete dostat úkol na diagnostiku problému, výměnu určitého komponentu, zrychlení PC tak, aby šla určitá hra, anebo aby sestava dosáhla určité score v 3D Marku. Za svojí kancelář musíte platit poplatek, ten se zvyšuje dle toho kolik el. energie spotřebujete tým že nevypínáte světlo a počítače.

Fungování Ratingu:
Za každou splněnou zakázku dostanete rating v počte 1 až 5 hvězdiček. Fungování ratingu je někdy poněkud divné a okrem rozumných věcí na to vplývá aj nálada zákazníka, kterou nemáte jak ovlivnit. K tým rozumným věcem které můžou negativně ovlivnit váš rating patří napr. :když nedodržíte stejnou barvu a typ kabeláže nebo nevyužijete připravený budget anebo překročíte tento připravený budget. Také zákazník bude nespokojen, když vám pošle sestavu s CPU Ryzen 7 1700, vy zjistíte, že CPU je špatné a vyměníte ho za Ryzen 5 1600, z toho bude zákazník doslova nasrán a dostanete 1 * ratingu.

Negativa:
Hra má zatím vela nedokonalostí a na to, že je to simulátor vela nepřesností. Z ohledem že je to stále předběžná verze nebudu moc kritizovat, ale stalo se už pár věcí, které v minulosti fungovali a teď fungují špatně.
1) Když dostanete pc se 4 sloty ram a osazený je 1 a 3 např DDR4 4GB 2666MHz tak slot 2 a 4 musíte osadit úplně stejným typem. Nemůžete použít např 2x DDR4 8GB 2666MHz anebo rychlejší, které se nastaví na pomalejší frekvenci jak je to v realitě.
2) Také mi ve hře chybí měření spotřeby.
3) Někdy dostanete jen 3* ratingu i když splníte všechno jak máte.
4) Nevyužitý potenciál, hodně věcí je zjednodušených
A mohl bych ještě vypsat dost věcí, ale recenzi aktualizuji když bude plná verze a uvidíme co se změní.

Pro: Slušná grafika, realistické komponenty

Proti: Po čase hrozný stereotyp, výsledky v 3D Marku neodrážejí realitu výkonu komponent, děsivá optimalizace

+11