PC Building Simulator nechává okusit práci technika, který přebírá zaběhlý kšeft po svém strýci. Prvotní cíl je tedy jasný - spravit vše, co se strejčkovi nepovedlo a napravit tak reputaci společnosti, k čemuž je zezačátku potřeba značná porce teplovodivé pasty.

Prostřednictvím mailu dostáváte nejrůznější zakázky, zprvu jednoduché, jako výměna harddisku či pouhé oprášení komponent. Postupně obtížnost zakázek začíná narůstat, s tím jak se zvyšuje vaše reputace a hodnocení, přibývají požadavky zákazníků a je mnohem jednodušší nějaké jejich přání v občas dlouhých mailech přehlédnout. Pokud však chcete sbírat 5ti hvězdičková hodnocení, je potřeba číst tyto maily opravdu pečlivě.
Občas ale i tak někteří zákaznici nepotěší, např. překročením zákazníkova budgetu o pouhých 10 dolarů (z celkových asi 800), jsem dle mě naprosto neprávem schytal pouze 1 hvězdičku!

Celé toto skládání se odehrává v líbivém grafickém zpracování za doprovodu příjemného, avšak velmi repetitivního soundtracku. Velkou předností hry jsou realistické komponenty a smysl pro detail, kdy je opravdu potřeba zapojit kabeláží každou součást stroje, stejně tak jako patřičné komponenty a části bedny pečlivě zašroubovat. Fanoušci hardwaru si tedy přijdou na své. Co se softwaru týče, zde jsou již možnosti hry značně omezenější, ale i tak můžete pracovat s programy jako je 3DMark a podobně.

Bohužel se všechny hrou nabízené činnosti stanou po čase velmi repetitivní a tím v různé míře již dále nezáživné, čemuž nepomáhá ani fakt, že zde chybí motivace v hraní pokračovat, jelikož zde není žádný jasný cíl. To je však možná jistá devíza samotného žánru.

Na závěr tak nezbývá než poděkovat kolegovi leebigh za věnování této hry. Nyní již nehrozí, že bych při skládání svého herního PC zapomněl na teplovodivou pastu :)

Pro: realistické komponenty, smysl pro detail, technické zpracování

Proti: repetitivní, velmi rychle omrzí

Hru hodnotím jako early access v0.9.3 z prosince 2018.

Jako je z názvu jasné jedná se o simulaci stavby PC. Ve hře zastáváte místo PC technika, který prostřednictvím mailu dostává zakázky a úkoly od zákazníků.

Herní mechanizmus:
Vše se točí kolem peněz a ani tohle není výnimka. Musíte vydělávat, ale také jde o váš rating v počtu hvězdiček. Některé joby můžete dělat jenom když máte 4 anebo 5 hvězdiček, v opačném případě nedosáhnete na lukrativnější zakázky.

Stavění PC probíhá od začátku stavbou hardware přes kabeláž až po instalaci operačního systému. Dokonce můžete postavený PC taktovat a testovat jeho stabilitu. Nejde jenom o stavení nových PC, ale můžete dostat úkol na diagnostiku problému, výměnu určitého komponentu, zrychlení PC tak, aby šla určitá hra, anebo aby sestava dosáhla určité score v 3D Marku. Za svojí kancelář musíte platit poplatek, ten se zvyšuje dle toho kolik el. energie spotřebujete tým že nevypínáte světlo a počítače.

Fungování Ratingu:
Za každou splněnou zakázku dostanete rating v počte 1 až 5 hvězdiček. Fungování ratingu je někdy poněkud divné a okrem rozumných věcí na to vplývá aj nálada zákazníka, kterou nemáte jak ovlivnit. K tým rozumným věcem které můžou negativně ovlivnit váš rating patří napr. :když nedodržíte stejnou barvu a typ kabeláže nebo nevyužijete připravený budget anebo překročíte tento připravený budget. Také zákazník bude nespokojen, když vám pošle sestavu s CPU Ryzen 7 1700, vy zjistíte, že CPU je špatné a vyměníte ho za Ryzen 5 1600, z toho bude zákazník doslova nasrán a dostanete 1 * ratingu.

Negativa:
Hra má zatím vela nedokonalostí a na to, že je to simulátor vela nepřesností. Z ohledem že je to stále předběžná verze nebudu moc kritizovat, ale stalo se už pár věcí, které v minulosti fungovali a teď fungují špatně.
1) Když dostanete pc se 4 sloty ram a osazený je 1 a 3 např DDR4 4GB 2666MHz tak slot 2 a 4 musíte osadit úplně stejným typem. Nemůžete použít např 2x DDR4 8GB 2666MHz anebo rychlejší, které se nastaví na pomalejší frekvenci jak je to v realitě.
2) Také mi ve hře chybí měření spotřeby.
3) Někdy dostanete jen 3* ratingu i když splníte všechno jak máte.
4) Nevyužitý potenciál, hodně věcí je zjednodušených
A mohl bych ještě vypsat dost věcí, ale recenzi aktualizuji když bude plná verze a uvidíme co se změní.

Pro: Slušná grafika, realistické komponenty

Proti: Po čase hrozný stereotyp, výsledky v 3D Marku neodrážejí realitu výkonu komponent, děsivá optimalizace