Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Serial Cleaner

72
5 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > stealth akce *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
11.07.2017 PCPS4
14.07.2017 XOne
30.11.2017 Switch
Vývojáři:
iFun4All
Oficiální stránky:
http://ifun4all.com/index.php/serial-cleaner/
Jedná se o stealth akční hru, kde se zhostíte role profesionálního "uklízeče" pracujícího pro mafii. Vašim úkolem je rychle a pokud možno nenápadně vyčistit místa činu od všech důkazů. Musíte se tedy nejen zbavit těl, ale také vyluxovat, vytřít podlahu od krve, setřít všechny otisky a schovat vražedné nástroje. Místa činu se však již hemží policisty a zvědavými kolemjdoucími, kterým je třeba se vyhnout, abyste sami neskončili za mřížemi.

Zajímavostí je, že hra pracuje s reálnou denní dobou a reflektuje, zda hru hrajete ve dne nebo v noci.


Poslední diskuzní příspěvek

Kdyby někdo měl problémy se spuštěním tak řešení zde: Freezing on title screen

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch 80
Serial Cleaner je stealthová 2D indie hra, v níž máte za úkol projít místo činu (respektive pořádně krvavé vraždy) a pouklízet na něm tak, aby z něj kriminalisté nezískali žádné důležité důkazy. Jako "Viktor Čistič" tak pobíháte po lese, redakci novin, vile, skladišti, přístavu a řadě různých dalších lokalit, kde vytíráte krev, sbíráte důkazy a odstraňujete mrtvoly. U toho se snažíte vyhnout pátrajícím policistům, kteří vás skolí jednou ranou obuškem či později pistolí, přičemž k tomu všemu využíváte prostředí a různé možnosti odlákání pozornosti, kdy se třeba někomu ukážete, nebo někde pustíte rádio.

Hra příjemně odsýpá, baví různými změnami prostředí a postupné nabalování herních mechanismů se stará o to, že se vlastně nikdy nenudíte. Pořád plánujete, časujete různé přeběhy nebo zažíváte adrenalinové chvíle, kdy natvrdo utíkáte - a střídá se tak částečně puzzle, částečně stealth a částečně pacifistická úprková akce. A samozřejmě zažíváte také restarty, když se vám utéct nepodaří a muži zákona vás chytí. Každý restart je nicméně nový začátek - úrovně v Serial Cleanerovi se částečně generují náhodně, respektive vybírá se z předem připravených míst poloha mrtvol a důkazů, plus v pokročilejších fázích hry se mění lehce i úrovně samotné (polohy dveří či různých zkratek). Jednou je tak sice level subjektivně lehčí a podruhé těžší, ale právě díky drobným změnám musíte zůstávat i po restartu stále ve střehu a hře rozhodně náhodné generování přidává na znovuhratelnosti.

Dohrání hry nicméně zabere kolem čtyř až osmi hodin (záleží, jak budete poctiví a kolik toho budete chtít splnit - pokud budete chtít vysbírat opravdu všechno, připravte se spíše na horní hranici). A to započítávám jak 20 příběhových kontraktů, tak deset bonusových, které musíte odemknout v příběhové kampani. Námaha nicméně nejen prodlouží herní dobu, ale i samotné úrovně stojí za to - tyto jsou totiž inspirované slavnými filmy, takže jednou uklízíte Nostromo, podruhé kantýnu ze Star Wars, a potřetí sbíráte třeba kousky černého rytíře z Monty Pythonů... O zábavu a fajn hlášky je tak postaráno.

Jedinou chybou Serial Cleaner je kratší herní doba a pro zkušené "stealthaře" bude hra někdy možná až příliš lehká. Až na výjimky se totiž v první chvíli po odhalení vlastně nic neděje a i když se do křoví schováte těsně před policistou, nenajde vás tam - a vy můžete ve vhodnou chvíli "vystoupit" a pokračovat v nebohulibé činnosti. Hra ale s tímto mechanismem počítá a tak si nikdy nepřipadáte až příliš silní. A pokud ano, vyvede vás z omylu první rána obuškem.

Možná škoda, že variací na místa činu a úrovní není přeci jen trochu víc a že hra nejde někdy trochu více do hloubky. Takhle jde "jen" o skvělou oddechovku, kterou jsem si vážně užil.

Pro: Dobře navržené úrovně; náhodné generování; vyvážení logiky a stealth akce; narážky na popkulturu

Proti: Pořád jde lehce po povrchu slibné hratelnosti, jež by zasloužila větší rozpracování; kratší herní doba; někdy příliš lehké

+10