Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Batman: Arkham Origins

25.10.2013
kompatibilní
80
201 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Batman operuje v Gotham City teprve druhým rokem a řada občanů stále neví, zda je hrdinou, či jen dalším zločincem. Tajemný zloduch s přezdívkou "Black Mask" vypsal na hrdinovu hlavu tučnou odměnu. Batman se tak musí potýkat nejen s řadovými padouchy, ale i s nájemnými vrahy a zkorumpovanými policisty, které vede komisař Loeb a jeho pravá ruka, velitel teamu SWAT, Branden. Naštěstí má Batman u policie také jistou podporu v podobě kapitána Jamese Gordona, který je však na oddělení kvůli své neúplatnosti značně nepopulární. V příběhu figuruje řada dalších známých postav, od již zmíněného kapitána Gordona, přes jeho dceru Barbaru, až po staré známé nepřátele typu Penguina či Jokera.

Batman: Arkham Origins od společnosti Warner Bros Montréal, je příběhovým prequelem dvojice předešlých her od studia Rocksteady a odehrává se zhruba pět let před událostmi Batman: Arkham Asylum. Zároveň však posunuje značku dále pomocí nových nápadů. Začínající Batman je mnohem akčnější a rychlejší, než jeho starší a zkušenější "já" z předešlých dílů, čemuž tvůrci uzpůsobili hratelnost, včetně stavby úrovní a charakteru soubojů. I ve svých začátcích měl Batman nadání detektiva a nedal dopustit na svůj široký "gadgetový" arzenál.

Do hratelnosti jsou opět implementovány environmentální puzzly a po městě poschovávány sběratelské předměty pro krácení dlouhých chvil v Gothamu. Přibyl mód s názvem "I Am the Night", kdy v případě, že Batman zemře hra definitivně končí. Vylepšení doznal také multiplayer od Splash Damage. Batman Arkham Origins opět pohání stále schopný Unreal Engine 3 a nechybí ani řádná podpora fyzikálního enginu v podobě pokročilých efektů PhysX od Nvidie, která potěší majitele těchto karet.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Ohledně restartu série a posunutí Batmana na jeho začátek jsem měl jisté pochybnosti a obavy že to nedopadne dobře. Přesto jsem neodolal a hru si v den vydání koupil. A že těch peněz rozhodně nelituji, svědčí prodloužený víkend který jsem strávil jen a pouze v Gothamu.

Štědrý den a odměna 50 miliónu dolarů za zabití Batmana, přiláká spoustu vrahů a šílenců kteří mu půjdou po krku. Navíc ani místní policie nemá pro přerostlého netopýra pochopení. Takže se nebudou mlátit jen chuligáni, ale rozbijete ciferník i spoustě policistů. Co se týče příběhu, je fajn napsaný a příjemně utíká.

Objeví se zde spousta antihrdinů, a někteří zde budou mít premiéru co se týče série. Je fajn že hráč musí být důsledný, a plnit vedlejší dějové linky a úkoly, aby se vůbec s některými postavami setkal. Což považuji za velký klad, pokud se totiž hráč žene jen po hlavní příběhové lince, o spoustu věcí a postav a událostí se ochudí.

Město je parádní a skvěle vypadá, je radost plachtit nad tím a kochat se, různorodými čtvrtěmi. Zbraně a soubojový systém zůstal zachován a pořád výborně funguje a dobře se hraje. Co se týče bossfightů některé mi přišli docela repetivní a únavné. Lovení ze zálohy a tichá likvidace ozbrojených nepřátel je taktéž stále skvělá. Nový prvek vyšetřování na místě činu je zajímavé oživení hratelnosti, ale je to taková jednohubka.

Úplně nová záležitost je ale multiplayer. Je pro 8 hráčů, kde se dva ujmou role Batmana a Robina, zbytek pak do týmu Bane a Joker, kteří se snaží obsadit 3 body a zlikvidovat konkurenci a superhrdiny. Občas se i na bojiště dostanou Joker a Bane a ty jsou pro ostatní ultimátní hrozbou. Mulťák se hraje dobře, jen by chtěl trochu odladit a vychytat chybky a přidat více map, zatím jsou jen 4.

Grafika je opět parádní, na souboje a město je radost pohledět. Dabing je opět excelentní a hudební doprovod monumentální. Tak za ty tři dny, jsem strávil v Origins 26 hodin, a to mě ještě spousta věcí ve městě chybí dokončit, a mulťák taky ještě proženu. Nový Batman se zkrátka povedl, jistě má nějaké mouchy, ale pokud jste milovali předešlé hry, tak tento díl Vám náladu rozhodně nezkazí. Zatím jedno z nejlepších překvapení tohoto roku.
+30
  • PC 70
První Batman (Batman: Arkham Asylum) pro mě dosud zůstává nejlepším dílem série. Ukázal, že komiks může fungovat i jako hra. Druhý díl (Batman: Arkham City) přišel s řadou vylepšení a doslova otevřel Gotham hráči. Třetí díl však nejenže nepřišel s ničím zásadně novým, ale naopak některé věci změnil k horšímu.

Hlavní příběh byl podprůměrný a nezáživný a nepřišlo mi, že by budoval napětí nebo vytvářel touhu pokračovat dál a zjistit, co se ve městě děje. Vedlejší aktivity na tom nebyly o nic lépe, buď se jednalo o xkrát udělání nějaké činnosti rozeseté po mapě města, nebo lov dalších Batmanových nepřátel.

Což mě přivádí k bossfightům, které mě v tomhle díle absolutně nebavily. Ty spočívaly často jen v tom, že před bossem se na Batmana navalily desítky obyčejných nepřátel, pak následoval "zlatý hřeb" večera v podobě bosse, kterého často doprovázelo opět množství obyčejných nepřátel. Když se něco podobného objevilo i při zneškodňování Deadshota, tak jsem znechuceně odešla z boje a už se nevrátila. Výjimkou byl souboj s Deathstrokem, kde ovšem bylo nad moje chápání, kdy protiúder funguje a kdy ne, takže také to nebyla žádná hitparáda a zábava. Vlastně jediný souboj, který mě bavil, tak byl s Firefly, kde stál proti mě jen jeden nepřítel a souboj i docela zajímavý.

Další věcí, která mi kazila zážitek, tak bylo nepřesné ovládání Batmana. Přijde, že v dřívějších dílech fungoval pohyb pomocí Grapnel Gunu lépe a efektivněji, zatímco zde se mi kolikrát možnost přitažení objevila buď na poslední chvíli, nebo se vůbec neobjevila. Také se mi několikrát neobjevila možnost provést inverted takedown, i když byl nepřítel přesně pode mnou a jindy zase šlo. Nevím, jestli se tohle opravdu zhoršilo, ale v předchozích dílech jsem se nad takovými věcmi nemusela pozastavovat.

Co ovšem tento díl zvládl dobře, tak je vybudování vánoční atmosféry ve městě, kde sněžilo a svítily ozdoby. S tím souvisí i rozhovory s Alfredem, který se nás snaží přemluvit, abychom si snědli štědrovečerní večeři. S Alfredem je spojená i jedna pěkně dojemná scéna.

Jako hra s Batmanem to není špatné, ale ve srovnání s předchozími dvěma hrami mě tato tolik nebavila a ani jsem neměla chuť ten svět tak prozkoumávat jako minule.

Pro: město a atmosféra, hudba

Proti: souboje s bossy, ovládání, nezáživný příběh a vedlejší aktivity

+29
  • PC 85
Batman: Arkham Origins slouží jako prequel k předešlým dvěma dílům, ukazuje nám začátky osamělého miliardáře Bruce Wayna bojujícího proti zločinu a korupci, kterou je Gotham přímo prosáklý. Využivá stylového převleku, svých do detailu promyšlených vynálezů a v neposlední řadě svého věrného sluhy Alfreda.

I mě poněkud znepokojila zpráva o tom, že nového Batmana dostane do rukou jiné studio, tedy už na něm nebudou pracovat ti samí lidé, kteří stvořili skvělý Arkham Asylum a Arkham City. Trailery, videa a dění okolo hry jsem nesledoval, takže pro mě bylo velkou úlevou uvědomit si hned v prvních několika minutách hraní, že Batman se nezměnil, tedy kromě toho, že mu ubylo pár vrásek.

Příběh hry se točí okolo vypsaní vysoké odměny na Batmanovu hlavu, což samozřejmě do Gothamu přiláká nejrůznější nájemné vrahy, většinou známých již z předešlých dílů nebo z filmového zpracování. Dovolím si tvrdit, že každý z těchto zabijáků je svým způsobem velmi originální, proto doporučuji nevynechávat vedlejší mise, které v mnoha případech vedou právě k nim. Myslím, že ani nebude velkým spoilerem to, když uvedu, že roli hlavního záporáka opět přebírá jak jinak než geniální Joker, se kterým se Batman osobně ve hře setkává poprvé a ihned tuší, že tenhle padouch je něčím jiný, a že s ním v budoucnu budou velké problémy. A má zatracenou pravdu.

Technické zpracování zůstává věrné předchozím titulům, hra opět ždíme ze stařičkého Unreal Enginu maximum a minimálně v mých očích je momentálně nejlépe vypadající hrou právě na tomto enginu. Město je celkově zpracované velice působivě a sledovat ho z ptačí perspektivy při plachtění má něco do sebe. Občas však působí prázdně, jelikož na ulicích nemáte šanci potkat obyčejného civila, to je však autory omluveno tím, že se děj odehrává přes noc Štědrého dne. Opět vyniká skvělý dabing, změna Batmanova hlasu vůbec ničemu neuškodila. Pořád je to suchar bez špetky humoru, kterého nedokáže svým typickým humorem rozesmát ani samotný Joker.

Opět zde máme Enigmu a dopadnout ho zabere snad více času než odehrát hlavní příběhovou linií, to bude možná důvod, proč jsem ho ani tady nedopadl, zkrátka mě to sbírání trofejí přestalo bavit, když jsem zjistil, že mnoho trofejí se skrývá v komplikovaných interiérech, do kterých se v průběhu získávání nových nástrojů musím vracet. I tak si ale myslím, že 85% u Enigmy není špatný výsledek. Z výzev jsem splnil všechny, až na ty v kolonce predator, na které jsem se soustředil až příliš pozdě a zasekl jsem se tak u výzvy, kdy bylo potřeba pomocí výbušného gelu nasprejovaného na betonové zdi omráčit protivníka. Bohužel ale betonové zdi v pozdější fázi hry už nikde v predator encounterech nenajdete.

Batman: Arkham Origins tak nakonec v porovnání s předešlými díly dopadl výborně, rozhodně tedy doporučuji každému, kdo si předchozí díly užil.

Pro: technické zpracování, dabing, spousta zajímavých postav v čele s Jokerem, BatCave, Alfred

Proti: nemožnost dokončení predator výzev

+19
  • PC 95
"Jingle bells....Batman smells", to sú slová, ktoré by nikto na svete nechcel povedať Batmanovi a to ešte k tomu na Štedrý Večer.

Banda asasinov najatá Black Maskom, ktorá musí za jednu noc zabiť Batmana a to ešte za slušnú sumu je pekný začiatok ďalšej časti Arkhamskej série. Arkham Origins je prequel predošlých dvoch dielov, a keďže sa jedná o Batmanove začiatky, tak neni až tak skúsený a nepozná väčšinu najväčších zloduchov. Preto musí odvrátiť zlo v Gothame a zneškodniť všetkých asasinov a iných nepriateľov. Do toho sa mu k tomu zapletie polícia, ktorá si o Batmanovi myslí že je len mýtus. Najprv som si myslel že hlavným záporákom bude Black Mask, ale potom nastal plot twist, ktorý celú hru ešte viac nakopol a ním je Joker. Škode že potom bol Black Mask odsunutý do vedlajších misií. V hre sa stretnete s rôznymi nepriateľmi ako Penguin, Bane, Firefly, Deadshot, Killer Croc, ..... ale aj Enigma. Ten sa s ničím nes*al a pripravil pre Batmana stovky datapackov a keďže som chcel mať všetky misie splnené, tak som ich musel všetky vyzbierať. Výborné boli detektívne misie v ktorých musel Batman pomocou svojich techník vyšetriť miesto činu. Páčilo sa mi, že niektorých asasinov, ktorý sa do príbehu nevošli, tak boli aspoň vo vedlajších misiách. Nechýbali ani bossfighty, ktoré boli rôznorodé, páčili sa mi všetky, ale najviac ma bavil bossfight s Fireflyom. Záver príbehu mal zaujímavý zvrat a Batman konečne dostal Jokera tam kam patrí.

Mapa bola 2-krát väčšia ako v City. Severná časť Gothamu bola rovnaká, ale ešte z nej Strange nespravil Arkham a južná časť bola taká bohatá štvrť. A celé to spájal dlhý most. Ale mohli ste nahliadnuť aj do Batcave alebo aj do väznice Blackgate. Keďže mapa bola veľká, bolo prístupné rýchle cestovanie.

Grafika spravila pokrok a je pekná, a do toho eşte celú hru sneží. Soundtrack je stále taký temný a zdal sa mi podobný ako v Arkham City. Dabing je výborný, len škoda že Jokera nedaboval Mark Hamill.

Gadgety a upgrady boli rôznorodé a bolo ich veľa. Najviac sa mi páčili elektonické rukavice, ktoré s niektorými vylepšeniami boli bombastické. Kombá sa s nimi rozdávali jedna radosť.

Celkovo sa mi Vianoce s Batmanom hrali pekne a je to výborný prequel k celej sérii. A hádam si Batman stihne dať tú štedro večernú večeru s Alfredom, aj keď asi už studenú.

Pro: Batman, Joker, ďalšie postavy, príbeh, Gotham, bossfighty, vedľajšie misie, grafika, gadgety, .....

Proti: Menšie bugy

+19 +20 −1
  • PC 70
Třetí díl Arkhamské série jsem původně neměl v plánu hrát a to hlavně kvůli, na první pohled, velké podobnosti k předchozím dílům. I přes to, že se mi oba díly líbily, chtěl jsem si dát chvilku pauzu a nechat Batmana v klidu spát. Proto jsem si pro Herní výzvu původně zvolil Pána prstenů který mi ovšem těsně před koncem několikrát zbořil počítač a tak jsem musel zvolit náhradní řešení. Tím se stal právě Batman Arkham Origins, protože díl s podtitulem City jsem dohrál už čtyři roky nazpět a tak jsem myslel, že je to dostatečná doba aby se nedostavil stereotyp za známého prostředí a hratelnosti.

Grafika mi přišla pěkná u všech dílů a i tento je na pohled fajn, ale už nic co by mi vyrazilo dech. Prostředí a nepřátelé jsou až moc podobní svým předchůdcům, ale co taky chtít víc pokud je Batman zasazen do Gothamu a samozřejmě se vše opět odehráva jen pod rouškou noci. I když pro fanoušky netopýřího hrdiny, ke kterým se taky tak trochu počítám, může tohle všechno znamenat jen plus, za mě už by tomu nějaká ta změna určitě prospěla.

I hratelnost je tradiční a po čtyřech letech mi přešla hned do rukou a ničím zásadním nepřekvapila až na pár maličkostí. Pohyb po vlastních mi přišel už trochu těžkopádný, což v otevřeném městě tolik nevadí, ale uvnitř budov a v uzavřených koridorech mi přišel už dost nepřesný. Stejně tak let a hlavně možnost uchycení na předem daných místech občas nespolupracuje tak dokonale jak jsem si pamatoval. Je to drobnost, ale po pár hodinách už se to nasčítá.

Souboje jsou naprosto stejné a komba fungují dobře až na nějaké ty nepřesnosti, kde hra nazachytí směr útoku, což jsem sice vyřešil vypnutím automatického vyrovnávání kamery, ale pak se vám samozřejmě stane, že špatným nastavením kamery máte sem tam nějaký útok mimo záběr. Ale kombům to nebrání a po získání jednoho z nových předmětů bylo vše o něco snazší a pro mě i mnohem zábavnější. Trochu změna přišla u bossů kteří jsou náročnější, hlavně díky tomu, že je musíte prostě vyčekat než vám dají možnost zasadit úder. Není to přešně to co bych jen chválil, ale tu snahu trochu to celé změnit bych ocenil i přesto, že jsem prvního bosse dal až na pátý pokus :)

Příběh je zasezen, už podle názvu, před oba díly na záčátek. To je sice pěkné pro zobrazení postav v trochu jiné pozici (Gordon, Alfred i Bruce) a vznik padouchů, ale zároveň víte i jak to vlastně celé dopadne. Po městě je hromada událostí, hádanek a předmětů, ale musím se přiznat, že jejich plnění jsem už tolik nedal a to znovu hlavně proto, že už jsem tohle dvakrát plnil a nic nového kromě zkušeností a možnosti vylepšení vám to nepřinese. Je tu i pár vedlejším misí s příběhem, které jsem po dohrání kampaně zkusil, ale není to nic moc, spíš jen dotváří tu atmosféru zločinného města bez normálních občanů...

Batman Arkham Origins je rozhodně dobrá hra a pro někoho kdo nehrál předchozí dva díly bude určitě mnohem zajímavější, ale já už jsem se tolik nebavil a rozhodně další pokračování zkusím jen pokud se Batman vydá zase o kus dál a přijdou nějaké zásadnější změny.

Pro: Batman, Grafika...

Proti: Stereotyp, z části ovládání, stejný koncept už potřetí...

+19