Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rocksteady Studios

Spojené království
Založeno 2004
Rocksteady Studios je vývojářské studio z Londýna sídlící v rekonstruované staré továrně. Studio v roce 2004 založili Sefton Hill a Jamie Walker, již měli dlouholeté zkušenosti s tvorbou her v různých studiích. Nyní v Rocksteady zaměstnávají přes 90 lidí.

První hrou byla v roce 2006 nevýrazná konzolová střílečka Urban Chaos: Riot Response, jež se nedočkala výraznějšího úspěchu. Ten přišel až v roce 2009 s Batman: Arkham Asylum. Hra s Temným rytířem, sázející spíše na původní komiksové kulisy, než realismus, se stala až nečekaně úspěšnou. Z Rocksteady se vzápětí stalo jedno z nejnadanějších studií současné doby a tentýž rok dostalo ocenění "2009 Spike Video Game Awards" za vývojáře roku.

Studio v roce 2010 zakoupila jedna z největších světových mediálních společností Time Warner.

Prakticky ihned po dokončení Arkham Asylum byla většina týmu přesunuta na vývoj pokračování Batman: Arkham City. Druhý díl byl totiž již od začátku v plánu a v jedničce se na něj dá dokonce najít odkaz v podobě skrytých plánů na Arkham City. Hra se opět dočkala stejně kladného přijetí jako jednička a skvělých prodejů.

O dalších projektech Rocksteady zatím není nic známo (únor 2012).

Nejlépe hodnocené hry