Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Batman: Arkham Knight

23.06.2015
01.12.2023
kompatibilní
84
203 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Arkham Knight je čtvrtým a zároveň posledním dílem z novodobého Batman univerza, na poli videoherní zábavy, z dílny studia Rocksteady, který přímo navazuje na Batman: Arkham City. Arkham Knight není pouze podtitul, ale také Batmanův nový úhlavní protivník. Po smrti Jokera se všichni zločinci spiknou a snaží se Batmana zlikvidovat jednou pro vždy. Krom zmiňovaného Arkham Knighta, se na scéně, pod vedením Scarecrowa, objevuje například Harley Quinn, Two-Face, Penguin, Riddler a mnoho dalších.

Batman se tentokrát přesunuje do samotného Gothamu, který je mnohonásobně větší než Arkham a je rozdělen na tři oblasti. V přesunu po tak velkém prostoru mu napomáhá jeho plně ovladatelný Batmobil, který má možnost kdykoliv přivolat. Autoři vytvořili město s důrazem na detail a pomocí modifikovaného Unreal Enginu si dali záležet hlavně na postavách, kde každá má více polygonů než celé prostředí ústavu v prvním díle Arkham Asylum. Mysleli také i na realistické pohybující se mraky a proměnlivé počasí s deštěm či větrem. O fyziku oblečení se stará technologie Apex.

Z předešlých dílů dobře známý soubojový systém, je zde rozšířen o nové prvky jako například hození jednoho padoucha na druhého nebo používání gadgetů i během letu. Vrací se i možnost rychle hodit batarang na protivníka.

Ke hře vyšlo mnoho DLC s různým obsahem a rozsahem. Za zmínku stojí hlavně tzv. story packy, které rozšiřují příběhový obsah. Tím největším je Season of Infamy, který do hry přidávavá nové vedlejší mise. Singleplayerový obsah doplňují i tzv. Arkham Epizodes, které se odehrávají před nebo po hlavní kampani a spouštějí se z menu původní hry. Nejdelším z nich je A Matter of Family s Batgirl v hlavní roli. Dalšími jsou Harley Quinn Story Pack, Red Hood Story Pack, GCPD Lockdown s Nightwingem, A Flip of a Coin s Robinem a nakonec je to Catwoman´s Revenge. Další rozšíření se týkají hlavně skinů nebo nových výzev.

V roce 2024 vyšlo volné pokračování, odehrávající pět let po událostech této hry: Suicide Squad: Kill the Justice League


Poslední diskuzní příspěvek

Teda, musím říct, že na takřka 9 let starou hru vypadá Arkham Knight až na xichty postav zatraceně impresivně.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
HERNÍ VÝZVA 2017 - Kategorie č. 9 - Kamarád doporučuje!

Batman: Arkham Knight je zřejmě definitivně posledním titulem z Warnerovské série her s Batmanem, vzniknuvší pod taktovkou studia Rocksteady. Jako levoboček vznikla ještě další hra s podtitulem Origins. Rytíř z Arkhamu, neboli Batman: Arkham Knight, je nejnovějším dílem série a v rámci Herní výzvy 2017 nastal čas, podrobit jej zátěžovému testu, tím spíš, že dosavadní dohrané části ságy jsem si užíval.

Ke hraní mě dohnal můj synek, jenž mi hru doporučil. A kterému tímto děkuji, nejen za toto doporučení, ale i za morální podporu a povzbuzování k dohrání. Protože jsem jako poslední dvě hry do výzvy zvolil zrovna sandboxy, tedy tituly s dlouhou herní dobou, díky němu a jeho neustálému dokopávání nebohého otce k počítači jsem hru dohrál. Přesněji řečeno, zvládl jsem příběhovou kampaň a vedlejší mise Most Wanted, tedy až na definitivní dokončení Riddlerových úkolů. DLC si nechám na potom a uvidíme, jestli zvládnu pokořit i Hádankářovy výzvy. Zatím mám nahráno 55 hodin a očekávám, že další herní doba ještě přibude.

Před instalací jsem měl docela obavy, protože po vydání mnozí hráči zaznamenali a reportovali potíže technického rázu, poklesy framerate a různé bugy. Nyní je naštěstí produkt patrně plně odladěn a na mém poněkud obstarožním stroji hra šlapala plynule jen s občasným zakolísáním FPS zejména při jízdě Batmobilem. Samozřejmě po vypnutí AA a redukci detailů. Nepotřebuji ultra HD rozlišení a všechny grafické vychytávky na maximum, podstatný pro mne je plynulý a rychlý běh.

Rocksteady se při tvorbě opravdu rozmáchlo. Hra se tentokrát neodehrává v Arkhamu, ale přímo v obsáhlém Gothamu, jenž zahrnuje celé 3 ostrovy a rozloha města alespoň na pohled je přímo impozantní. Vizuál je fenomenální a pokud se kocháte odněkud z vysoké budovy, dostanete unikátní pohledy na zpustošené město.

Batman tentokrát čelí spiknutí svých úhlavních nepřátel, kteří se jej snaží navždy poslat do věčných lovišť. Příběh začíná evakuací města díky ohrožení toxickou látkou. Tvůrci takto elegantně vyřešili prázdno v ulicích Gothamu bez obyvatel velkoměsta, najdeme výhradně ulice plné padouchů, kteří ve městě vytvářejí dokonalý chaos a zmar. Příběh je zpracován v osvědčených intencích Batmanovské tvorby a kupodivu přináší četné zvraty i překvapení, navíc se tvůrci nebojí nechat zemřít některé ikonické charaktery (jako třeba Poison Ivy) a dočkáme se i překvapivého odhalení hlavního padoucha.

Herní náplň je plně převzata z předchozích dílů, hra nabízí jak typické kontaktní souboje s nepřáteli řetězením komb po úspěšných úderech. Stejně tak jako stealth úseky s opatrnou likvidací ozbrojených protivníků. To vše kombinované s průzkumem města a pro hloubavé podrobné pátrání po Riddlerových hádankách. Při transportu v rozlehlých lokacích nám pomáhá Batmobil - nové udělátko, s jehož pomocí se nejen proháníme ulicemi města, ale také hraje důležitou roli při bojích s motorizovanými silami a také během řešení logických hádanek.

Zdánlivě se tak vše nese v intencích předchozích dílů. Bavil jsem se a s chutí jsem se opět prožil dlouhé hodiny v Gothamu. Ale poslední díl se mi hrál víceméně nejhůře z celé série. Objevily se určité nedostatky, které mi mnohdy znepříjemňovaly hru, takže jsem si Batmana neužíval úplně naplno, jak bych mohl.

Prvním z nich je ovládání, v němž se velice často využívá střední myšítko. Zejména v soubojích, jež se mi jevily poněkud komplexnější než dříve. Nevymyslel jsem, jak by se dalo adekvátně nahradit, a jelikož střední tlačítko myši používám zřídka, některé údery či pohyby s jeho využitím jsem tak proklínal. Navíc i některá komba vyžadují kombinaci kláves, se kterými bych si zlomil prsty, tudíž některé způsoby eliminace likvidace padouchů jsem zkrátka v boji nevyužíval. Takže žádné velkolepé řetězce komb jsem nepředváděl.

Specifickým problémem je Batmobil. Cožpak o to, jezdí se v něm dobře, ale pro pohyby mezi lokacemi jsem i tak raději využíval samotného Batmana, zapadá mi to lépe do nastolené atmosféry celé série. Než jízdou špinavými ulicemi jsem se kochal krásami Gothamu ze vzduchu. Využití vozidla je podle mého až přehnané. Chápal bych souboje v ulicích s tanky a drony, ale využití vozidla v hádankách mě někdy docela iritovalo a největší otrava pro mě byly místy nutné manévry a přeskoky na střechy či jiné cíle. Zejména Riddler přichystal závodní mise ve své hádankářské části, které doslova prudily. Tyto jízdy zručnosti zkrátka k Batmanovi úplně nepatří.

I samotná velikost města skýtá určitý zádrhel, kdy rozloha poněkud omezuje hledání tajemství a hádanek. Nejen plošně, ale i z hlediska výškového převýšení, kdy město je vybudováno na vícero výškových úrovních od mrakodrapů až po podzemní prostory pod úrovní silnic. Takže pokud něco hledáte, a nikoliv jenom hádanky, ale třeba ukryté bomby nebo základny milice, u kterých se v pozdějších fázích nezobrazuje navigace a musíte si je vypátrat sami, je to trochu hledání jehly v kupce sena. Výsledkem je, že jsem prozatím na hledání hádanek rezignoval, protože splnění všech 243 u mě opravdu zřejmě nehrozí. Ale nikdy neříkej nikdy, mám v záloze vytisknutý návod,,,

V rámci Výzvy jsem tak dohrál příběhovou kampaň spolu s misemi z Most Wanted (vyjímaje kompletaci Riddlerovy pomsty), DLC příběhové kampaně si zahraji a ohodnotím samostatně. A ani AR challenge jsem všechny neplnil, protože u mnohých jsem zkrátka na hvězdičku nedosáhl. Tudíž 100% dohrání jako u Batman Arkham Asylum nebo Origins s největší pravděpodobností nehrozí.

Je vidět, že za titulem stojí obrovské množství práce a designérského úsilí. V současné době je hra plně vyladěná a i na slabších konfiguracích jako je ta moje běží v pohodě. I přes zmiňovaná úskalí je hra velmi kvalitním kouskem nebo lépe řečeno pořádným kusem software a nabízí širokou herní náplň a předlouhou herní dobu. Ale hodnocení nebude tentokrát tak vysoké, jako u předchozích her od Rocksteady.

Pro: Osvědčený herní systém, grafika a atmosféra. rozsáhlý a uvěřitelný Gotham, obrovský rozsah hry

Proti: Komplikované ovládání, obtížné hledání hádanek, přehnaný důraz na batmobil

+30
  • PC 85
Z výtvarného hlediska vrchol Arkham trilogie, který i po 9 letech od vydání, snad až na xichty postav, vypadá stále naprosto skvostně. Zároveň je to ale open world done right – tak akorát velký, zaplněný smysluplnými aktivitami, zábavnými misemi a dokonce i collectibly, které až na výjimky přináší zajímavé hádanky. Třetí díl je pochopitelně rozlohou největší, ale stále je tak akorát velký, aby si hráč do sytosti užil nové mechaniky, zejména batmobile, ale nebylo to, opět až na pár výjimek spojených právě s větší rozlohou a nutností zaplnit větší plochu, na úkor zábavy.

A batmobilem, jehož údajná nadužívanost čelí asi největší kritice, bych asi začal. A můj názor je jednoznačný. Užil jsem si ho. Z mého pohledu tahle Panzer Elite-like akce parádně ředí do té doby trochu pomalejší a už trochu okoukanou stealth hratelnost a přináší do celé, už tak co do gameplaye poměrně rozmanité, série další vrstvu hratelnosti. Dalších gadgetů sice mnoho nepřibylo, ale potěšilo mě, jak je zejména v kontextu Riddlerových hádanek tvůrci používají vždy trochu jinak. I když se ovládají stejně, neměl jsem pocit, že by řešení puzzlů nějak viditelně opakovala. S chutí jsem je opět vyřešil úplně všechny.

Od dohrání Arkham City už uběhl nějaký ten pátek a musím říct, že jsem řadu věcí pozapomněl a ovládání se učil prakticky od nuly. A uznávám, že Arkham Knight je svou komplexností herních prvků oproti jiným akčním adventurám na ovládání poměrně náročný a chvíli trvá než přejde do krve. Ale jakmile přejde, je to opravdu radost hrát.

A právě hratelnost a boží výtvarná stránka jsou důvody, proč mi vlastně ani moc nevadil příběh, který ani tentokrát za moc nestojí. Je to vlastně potřetí to samé. Uniknou všichni možní superzločinci a Batman se je snaží pochytat, přičemž hlavní supervillain není tentokrát Joker, ale Scarecrow. Podané je to zábavně, má to řadu hezkých momentů (a skvělý konec), zejména i tak všudypřítomného Jokera, který Batmanovi dělá těžkou hlavu, ale jako celek to na mě opět působilo jako spíše taková fanfikce z batmanovského universa než jako plnohodnotná zápletka, která by chtěla něco zásadního odvyprávět.

Hrál jsem aktuální verzi, která šlape na maximální detaily již prakticky bezproblémově. Trochu mě otravovaly poměrně četné chybky spojené s navigací, kdy se mi na mapě kolikrát vedlejší úkoly zobrazovaly dříve než byly skutečně aktivní (nebo tam svítily, ačkoli byly již hotové), popř. collectibly, které opět na mapě síce svítily, ale neměl jsem k ním z příběhových důvodů ještě záměrně přístup, aniž by mi to hra nějak naznačila. Ale to jsou spíše otravné drobnosti.

Nakonec jsem slupnul i všechna DLC, přičemž ta zasazená do hlavní kampaně v podobě Most Wanted misí jsou hodně fajn, zejména ta na ztroskotané vzducholodi. Ty samostatné ze season passu, snad až na výjimku s názvem A Matter of Family, která přináší menší otevřenou lokaci, ale za moc nestojí.

Dohráno na 100 % i s true endingem.

Pro: hratelnost, vedlejší aktivity, grafická a celkově výtvarná stránka, odladěný pohyb, batmobile, proměny města, Riddlerovy hádanky

Proti: náročnější ovládání, slabší příběh, chybí Batcave, drobné bugy spojené s mapou

+28
  • PC 90
Pletu si Marvel s DC, nemám načtené superhrdinské komiksy a za nejlepší filmy z tohoto odvětví považuji Batman začíná nebo Jokera, jednak protože jsem jich viděl co bys napočítal na jedné ruce a jednak protože nejsou až tak úplně komiksové. Tetralogie arkhamského Batmana mi však učarovala naprosto dokonale. Asi ne úplně kvůli tomu univerzu, nýbrž díky kvalitnímu gameplayi, inovacím a gradaci příběhu, který na sebe v jednotlivých dílech navazuje.

V Arkham Asylum byl Scarecrow polapen Killer Crocem a vrátil se silnější než kdy dřív. Aspoň to teda tvrdí; během hry Batmanovi zkříží cestu vzácněji než zákrok městské policie na mladíka bez roušky na českobudějovickém náměstí, takže to nedokážu úplně posoudit. Z obou hlavních záporáků však byl on tím lepším, i když v Arkham Knightovi moc velkou konkurenci teda neměl. Tomu chybělo především charisma, no je to zkrátka Robin, co chcete víc, že jo. Naprosto nejlepší je ve všech dílech jednoznačně Joker. Jeho kecy, šílený smích, nahlodávání Batmana, hraní si s ním, to je úplně jokerasmus par excellent.

Příběh odsýpá, zvraty se kupí rychleji než zvratky po sedmé zelené, zběsile uhání až do epického finále, kde se střetnete se svými největšími strachy, a nejen svými. Během toho budete spolupracovat třeba s Poison Ivy, pohupovat trupy zepelínů a bojovat na nich (za mě jedna z top pasáží), najezdíte spousty kilometrů v Batmobilu, budete ujíždět stísněnými podzemními tunely obřímu důlnímu vrtáku, plachtit obrovským Gothamem a v neposlední řadě plnit i spoustu vedlejších úkolů, protože ostatní zločinci zase jednou utekli a ohrožují město víc než pašeráci lidí mezi jednotlivými okresy ČR. Bude si s vámi hrát vaše mysl ovlivněná Jokerovo infekcí. Příběh je prostě super a neskutečně mě táhl kupředu.

Postranních úkolů je tu požehnaně, avšak spousta z nich je na jedno brdo. Když mi mapa ukázala nějaký point, jel jsem k němu, ale aktivně jsem je nevyhledával. Soubojový systém zůstal velmi podobný, jen vás nyní nutí do častějšího používání gadgetů díky mnohem větší variabilitě nepřátel. Batmobil je naprosto super a nechápu hráče, kterým nevyhovuje. S ním se vyhnete soubojům a navíc bitky s drony byly zajímavým osvěžením. V tom jsem však podle ohlasů v menšině, takže očekávám článek na Romea.cz.

Grafika a zvuky jsou na vynikající úrovni (možná kromě detailů postav, ale především exteriéry jsou dokonalé). Ve zhruba 75 % hry jsem však narazil i já na fatal errory, které mi dost znepříjemnily hraní následující pasáže. Bylo to v době, kdy na Gotham padl morový mrak a já musel jet na hřbitov odhalit druhý kořen pro Poison Ivy. Ten můj v kalhotách prej byl moc malej na záchranu. Musel jsem to opakovat tak dvacetkrát, než jsem se dostal k dalšímu save pointu. Potom už to bylo ok.

Shrnuto podtrženo epické zakončení Batmana. Každý díl byl skvělý a každý si budu pamatovat kvůli jiným věcem. Teď někde sedí Bruce se Selinou ve Florencii na kávě a kýve na Alfreda. Určitě. Sám mi to říkal a Alfred... Alfred by mi jistě nelhal.
+22
  • PS4 85
Navazující komentář k @Ria Kon (komentář)

Když jsem začala se sérií Arkham, nechápala sem, co na tom všichni vidí. Solidní zábavné hry, ale jinak? Arkham Knight byl onen díl, který pro mne tuto otázku zodpověděl a rozjel v mém srdci vlak s názvem "Batfamily".

Už při prvním načtení mne do gauče zarazil neuvěřitelný boost grafiky. Nová generace sérii opravdu sedla a vedle dechberoucích detailů sme se konečně dočkali přirozeně vypadajících vedlejších postav. Ne každý totiž musí vypadat, jako nabouchaný pouliční rváč ;)

Hratelnost se rozšířila o batmobil aka "batank". Nevinné zpestření, které svým agresivním a nuceným zakomponováním do hlavní části hry zničilo pro spoustu hráčů celý zážitek. Přitom jsou jednotlivé souboje zábavné, jen je jich prostě tolik, že vám velmi brzy začnou lézt na nervy.
O poznání lepším vylepšením byly jemné úpravy v plachtění, kde se satisfakce z volného pohybu konečně vyrovnala pocitu, který jsem tak dobře znala ze Spider-Mana. Dalším pozitivem je vylepšení vedlejších úkolů, které jsou opravdu zajímavé (jen škoda, že přišly ve formě DLC) a široký roster známých postav, za které si buď přímo zahrajeme, nebo se alespoň objeví (není lepší pocit než plynulé přepínání mezi postavami při duetové rvačce).

Ale to nejdůležitější... Rocksteady konečně pořádně zamakalo na příběhu a dalo mu pro tentokráte prim. Neřešíme tu jen problémy Bruce Wayna, ale celé jeho netopýří rodinky. Prostě rodinné drama jak se patří. Ano, pokud jste fanoušky komiksů, pak je jasné, že máte příběh prokouknutý prakticky od půli hry. Ale to scénáristům jen těžko vyčítat. Musím říct, že ve mne hra často budila těžké pocity a trhala mi srdce. Dokonce sem se setkala s momenty, kdy jsem s otevřenou pusou nevěřícně kroutila hlavou se slovy "Bruci, to snad ne...". Což byl zvláštní a ojedinělý zážitek, jelikož jsem se v danou chvíli odtrhla od ztotožnění s hlavní postavou, a přesto to nebylo na škodu hratelnosti.

Jeden neduh však vývojářům na triku zůstal, a to uzamčení konečné (a sakra důležité) cutscény za 100% dokončením hry. To byla podpásovka, kterou asi čekal jen málo kdo.

Každopádně Batman: Arkham Knight si u mne vysloužil své čestné místo na stejné laťtce jako milovaný Spidey od Insomniac Games.

Pro: průkopník superhrdinských AAA her, combat systém, stealth, gadgety, otevřené město, další hratelné postavy, příběh a vztahy postav, vedlejší úkoly (DLC), extra režimy mimo kampaň, nový avšak věrný grafický kabátek

Proti: konec uzamčen za 100% dokončení hry, přehnané a nucené užívání batmobilu, Riddlerovi trofeje

+19
  • PC 70
Znáte tu o tom, jak méně je někdy více? Rocksteady zřejmě ne.

Věřil jsem tomu, že přebytek zbytečností v Arkham City byla jen chvilková slabost, že AK napumpujou skvělými momenty, že Gothamu vdechnou život a že bude tedy neskonalá radost jej prozkoumávat...a vonohovo. Místo skvělých herních momentů takových 70% tvoří batdebil, přičemž z toho asi 10% je jakkoliv zajímavým obsahem. Jo, jednou za uherák človek ten tank potřebuje k vyřešení nějakého puzzlíku a to je fajnfuň. Pár bitev je v prvních chvílích taky ok. Nicméně když ten véhykl hráčovi rvou do chřtánu do té míry, že místo klasického Batmaního stelfu se tu člověk dočká právě batmobilní variace (ne, nedělám si prdel - opravdu se budete ulicemi Gothamu nejednou plížit za volantem...a ano, je to děsná prudonůďa), tak je to holt overkill. Kor když v jedné chvíli ke konci hry je batmobil zničen, člověk uroní slzénku štěstí, a za dvě minuty se ozve ten ZRÁDCE, NIČITEL VÁNOC A POJÍDAČ ŠTĚŇÁTEK Lucius Fox, aby nás informoval, že samozřejmě měl náhradní kus právě pro takové incidenty! A když náhodou pár minut v jedné hodině běhám po svých, tak...no, tak je to oukej. Souboje stejné s nějakou tou bezvýznamnou novinkou, boss bitky žádné (na něco tak dobrého, jako byla Freezovka v AC, se radši netěšte), těch pár zoufalých pokusů o stealth docela na facku, vedlejších misí jak v létě chrobáků, mezi nimiž se najdou zajímavé tak tři (apropo, Harvey Two-Face je zde v rámci jedné takové mise doslova ponížen jen na dalšího obyčejného Jožka s brokovnicí, Oswald tučňák není ani fyzicky přítomen přímo ve hře (nýbrž jen v cutscénách), Firefly zmutoval z relativně slušného bosse z předchozího dílu do jen DALŠÍ PROPRDĚNÉ BATDEBIL HONIČKY, ad.). Herně prostě zdaleka nejslabší díl.

Příběh je fantastický. A mám naprosto u konečníku, že se tu lecco poněkud kříží se sliby Rocksteady (Arkham Knight je zcela nová, námi vytvořená postava, a Joker v této hře nebude! - Arkhamovic rejtíř je odhalen jako čtenářům komixů velmi dobře známá postava, a to v patrně tom nejnepřekvapujícím, nejméně šokujícím odhalení za poslední roky; Joker nejenže ve hře je, on je vyloženě alfou a omegou celého děje), poněvadž mě hlavní storylajna prostě na tu prdel posadila a prohnala mým tělem nehoráznou husinu hned několikrát (přičemž právě tohle se ani jednomu z předchozích dílů nepovedlo ani jednou). Co se samotného závěru týče (hlavního příběhu, nikoliv celé hry), je šikovně vygradován a po tom všem, co mu předcházelo/po zůsobu, jakým bylo naloženo s ostatními záporáky, mě docela uzemnil a kapku jsem si snad i chrochtnul blahem. Ovšem kdybych měl jeho zpracování srovnat s jinými hrami...jako takhle, je to jedna dlouhá cutscéna. Sem tam narušená nějakým krátkým prejžejakože gejmplejem, ale furt cutscéna. Avšak výborná, hutně děsivá cutscéna! Žádný souboj se Scarecrowem, Batman se prostě zbaví strachu, toxin na něj naráz nefunguje, Scarecrow si pšoukne do gatí a tím příběh končí. Tím ovšem nekončí celá hra, a tím pádem celá série. Kdepak, nejdřív je potřeba aktivovat Knightfall Protocol! A jak? Nuže, dohráním hry na stopéro, samozřejmě! Fuck off, zkouknul jsem to na YT a ničeho nelituju. Naopak, kdybych kvůli tomu hrál tu hru pomalu 50 hodin, tak právě toho bych ve finále litoval. Je to hezké ukončení, ale za ty nervy, frustraci a nudu navíc by to opravdu nestálo.

A co se technické stránky PC verze a obchodních kotrmelců bráchů Warnerových týče, k tomu se snad radši ani nevyjadřuju (a vězte, že se vůbec neodráží ani v hodnocení). Ani nevím, co mě sere nejvíc - stav PC verze tři týdny po vydání, (možná) skutečnost, že WB věděli dlouho dopředu, v jak kolosální prdeli ona PC verze je a stejně to tak vydali bo vonoto tak pissíčkářům postačí, nebo to omračující množství předražených DLC? Ad DLC - Batgirl vypadá žůžově, což? Takřka lépe, jak samotná hra! A ještě k tomu prequel k prvnímu dílu! A o co se vážně jedná? O hodinu dlouhý kolotoč absurdně nudných sekvencí, které jsou už v základní hře v trochu tmavší bundě. No za dvě kila neberto!

Dohráno za 30hod cca, Hard, 82% totál komplít, 28-120 ultra stabilní fps. Jsem rád, že jsem to dostal 'grátis' k nové grafice. I bez všech technických problémů by to ani omylem na plnou pálku nebylo. I zadarmo mě to zklamalo a sralo.

Pro: Příběh; voice cast; atmosféra; Gotham vypadá hezky; v jádru stále stejná, stále adekvátně zábavná hratelnost, když člověk zrovna nějakým omylem jde po svých

Proti: Batmobil; Gotham je mrtvý; Batmobil; každý záporák figuruje jen jako prostý vedlejšák; ani Riddler neodolal šarmu batdebila a naservíroval nám tak krom hádanek i ZÁVODNÍ TRATĚ!

+18 +25 −7