Suicide Squad: Kill the Justice League

02.02.2024

Suicide Squad: Kill the Justice League je kooperativní akční hra s looter shooter prvky, odehrávající se v takzvaném Arkhamversu a tedy by se do jisté míry dala velmi volně označit jako pokračování herní Batmanovské série, avšak stojí zcela na svých nohách a vypráví vlastní příběh o oblíbené bandě vyvrhelů, známých v našich končinách jako Sebevražedný oddíl. Hráč má k dispozici čtyři hlavní postavy: nájemného vraha Deadshota, nemotorného alkoholika Captaina Boomeranga, tvrďáka King Sharka a v neposlední řadě potrhlou a v posledních letech populární Harley Quinn. Každá z postav, za kterou lze hrát, přináší své jedinečné výhody, dovednosti a způsob hraní.

Hra je koncipována jako kooperativní zážitek a lze ji tak projít s kamarády online, avšak tvůrci mysleli i na ty, kteří se orientují na zážitek pro jednoho hráče a lze tak odehrát celý příběh zcela o samotě po vzoru předchozích her a volně tak v průběhu přepínat mezi postavami dle libosti. Suicide Squad: Kill the Justice League je pak také hrou, která jede na takzvaném Live Service modelu a očekává se tak dlouhodobá podpora ze strany vývojářů, kteří slibují pravidelný přísun updatů ve formě sezón.

Na rozdíl od pochmurného noirového Gothamu, kde se odehrávaly předchozí hry, se příběh koná v prosluněném Metropolis, které se ocitlo pod tíhou mimozemské invaze, vedené superinteligentním Brainiacem, který sleduje své vlastní cíle a aby na cestě za jejich dosažením odstranil ty největší překážky, podmanil si Ligu spravedlnosti v čele se Supermanem, který nyní působí jako jeho hlavní nástroj zkázy. Jako poslední šanci na záchranu města a možná celé Země vytahuje nemilosrdná Amanda Wallerová svůj tajný trumf v rukávu a vysílá skupinu zatracenců, kteří případně nikomu nebudou chybět, na dost možná nesplnitelnou misi. K jejímu úspěšnému ukončení však musí splnit nejspíš ten nejtěžší úkol: zabít Ligu spravedlnosti.

@Marles (04.02.2024 19:25): Jasný. v pohodě, chápu. :) A určitě máš pravdu, bude spousta lidí, kteří se po budou chtít svézt na tzv. hate-trainu, který se už rozjel. Já právě čekám na nějaké tuzemské recenze, kde se tak nějak asi dozvím, jak to teda je. Jinak samozřejmě každému, komu se hra líbí, tak mu přeju, aby si ji užil. Já teda se do toho v nejbližší době určitě taky nechystám. Přijde mi, že to vůbec není hra, která je cílená na člověka jako já, byť se mi všici předchozí Batmani líbili hodně.