Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Fatality

Fatality

Marcelinho / 29 let / You gotta do what you gotta do / ČB (ČR - kraj Jihočeský)

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2017

  1. "To je člen!" (komentář) Vampire: The Masquerade - Bloodlines

  2. "Právě vychází" Styx: Shards of Darkness

  3. "Only the best!" Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut

  4. "Nad Tatrou sa blýská!" (komentář) Hero of the Kingdom

  5. "Rychlovka" (komentář) The Crow’s Eye

  6. "Šedá myška" Chaos on Deponia

  7. "No fujtajbl!" Pivo's Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home

  8. "Pokračování příště!" Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

  9. "Kamarád doporučuje!" The Operative: No One Lives Forever

  10. "Zapomenutý kousek" (komentář) Alice: Madness Returns


Profil

10 nejvíce hraných her na Steamu:

1. 979 hodin FM 2014
2. 416 hodin CS:GO
3. 200 hodin Twilight Struggle
4. 191 hodin Sid Meier's Civilization V
5. 169 hodin Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
6. 153 hodin Stardew Valley
7. 100 hodin Grand Theft Auto V
8. 94 hodin The Elder Scrolls V: Skyrim
9. 91 hodin Final Fantasy VIII
10. 84 hodin Quake Live

►►Já a hry◄◄


Hry mě provází celý život. Pamatuji si, že jsme měli Super Nintendo a moje úplně nejzazší vzpomínka na něj je, když mi v nemocnici brali krev, táta mě brečícího odnesl domů na rameni a zapnul ho. Dal mi do ruky gamepad a nechal mě si hrát. Dneska už si nepamatuji, co přesně za hry jsme měli, některé se mi vybavují z obrázků na internetu, že jsem je hrál. Určitě mezi nimi byly takové klasiky jako Contra či Mario. Contru jsme s bráchou dohráli a vzpomínám si, že jsme dlouho trénovali přechod rozpadajícího se mostu hned na začátku hry, ale nakonec se nám to povedlo. Dále si pamatuji naše společné bloudění v Mariu v dračích úrovních.

V roce 1997 naši přivezli první hranatý PlayStation s asi 12 hrami. Byl to tehdy na vesnici velký poprask a u nás doma bylo pořád plno, všichni jsme se tísnili u televize a střídali se v hraní s kamarády. Mezi základními hrami byly takové pecky jako Crash Bandicoot 2, Oddworld: Abe's Oddysee nebo první Tekken. Byly mezi nimi i hry, které jsme také hráli do zblbnutí, a ačkoliv nedosahovaly až takových kvalit, přesto na ně dodnes rád vzpomínám: závodní V-Rally a Rapid Racer, pohádkový Disney's Hercules a dále hry podle filmových (tehdy ještě) trilogií: zaprvé Smrtonosná past - Die Hard Trilogy a zadruhé Vetřelec - Alien Trilogy.

Crash Bandicoot 2 byla vůbec první hra, kterou táta na PS1 zapnul, dodnes si to naše očekávání vybavuji. Byli jsme uchváceni grafikou, tím, že se to hrálo parádně, bavili jsme se nad tím tazmánským bandikutem, kterého jsme tehdy mylně považovali za lišku :). Později jsme dokoupili i třetí díl s podtitulem Warped, který mě osobně bavil o fous méně, protože byl trochu roztahaný a v pozdějších úrovních zde bylo už přespříliš gadgetů (především jablíčkomet, nebo přesněji wumpamet :-D). U Alien Trilogy mám takovou veselou lomeno hrůzyplnou zkušenost (bylo mi taky tehdy 9 let): My děti jsme neměly dovoleno tuhle hru hrát, nechápal jsem proč, vždyť je to jen hra, ale je fakt, že tehdy jsem Vetřelce taky neviděl a netušil jsem, o co v ní jde. Jednou jsem se v noci vzbudil a šel na záchod a vidím, že v obýváku svítí televize. Šel jsem se potichu podívat, co se děje, byla opravdu velká noc. Táta seděl před obrazovkou, v ruce PlayStation Controller (je to tak, tehdy byl ještě bez kloboučků a vibrací), na hlavě sluchátka a smažil Alien Trilogy! Chvilku jsem se díval, ale fakt jen chvilku, protože jsem se začal hrozně bát. Pamatuji si, že jsem se bál i vrátit se do té tmy na ten záchod, tak jsem běžel k tátovi, aby mě zachránil a jak měl ta sluchátka, tak se tak brutálně lekl, že vyrval gamepad z PlayStationu. Ten mě tak strašně seřval, že jsem nevěděl, jestli se bojím víc jeho nebo těch potvor ve hře. Pak se mnou došel na ten záchod a do postele, ale já už jsem neusnul. Později, když jsem Alien Trilogy už mohl hrát, jsem zjistil, že jsem viděl už téměř závěrečnou část, kde jsou ti černí zmutovaní vetřelci, byla zde kyselina a bazének s ní, odkud právě vetřelci vybíhali proti hráči. Táta sice měl v ruce Smart Gun (který střílel po třech nábojích a jeden vždy trefil, ať jste mířili kamkoliv, a familiérně jsme mu říkali Smrad Gum), ale nějak to nedával a zrovna jich na něm bylo hodně. Bylo štěstí, že rovnou nedostal infarkt.

První Oddworld nás bratry bavil tak moc, že jsme si dokonce z papíru dělali vlastní úrovně. Jeden ovládal umělou inteligenci a druhý se snažil úrovní projít, měli jsme to dost promakané a zábavné. V té době jsme mimochodem i dost četli gamebooky a designovali si vlastní; já měl jen asi dva, ale starší bratr jich napsal snad osm a všechny na sebe navazovaly! Něco jako Lone Wolf, jen bez schopností a se slovní zásobou 12letého kluka.

V té době nás asi nejvíce ovlivnily demoverze her. Naši nám kupovali Oficiální český PlayStation magazín a tam toho panečku bylo. Řekněte název a je větší pravděpodobnost, že jsem ji hrál, než nehrál. Máma si nejvíce oblíbila demo japonské logické hry Kurushi. Úplně jsem na to postupem času zapomněl, ale někdy v roce 2014, když jsem přemítal, co jí darovat na Vánoce, mě to napadlo a dal jsem jí plnou verzi této hry. Koupil jsem nějakou 4 GB flashku, stáhl Portable verzi emulátoru ePSXe a zkompiloval a zfunkčnil vše dohromady tak, že stačilo jen kliknout po zapojení flashky na ikonku Kurushi. Hra se spustila i s charakteristickými tóny spouštěného systému PSX. Jsem na to pyšný.

Dalším takovým zásadním milníkem bylo demo prvního Tomb Raideru. Byla to úžasná část, druhý, rozsáhlý level. Byli tu vlci, byly tu bazény, rozpadlá architektura, skryté předměty. Museli jsme ho mít. Tak se zrodila i jedna z mých nejoblíbenějších PS1 sérií, postupně jsme koupili všech prvních pět dílů. Vždycky jsme se střídali po jedné smrti, předali jsme gamepad druhému a fandili mu, ať se dostane co nejdál. Po pokořené jedničce jsme koupili čtvrtý díl, poté druhý, třetí a nakonec pátý. Na čtvrtý díl jsme si vydělali koledováním po vesnici jako Tři králové :)

Dalším demem, které bych rád zmínil, je demoverze ISS Pro Evolution 2. Naše rodina nikdy na sport nebyla, myslím, že jsem ani nekoukal třeba na Nagano (což mě dodnes mrzí) či fotbalové EURO 96; já osobně jsem začal sport registrovat někdy od roku 2003. Ale tenhle fotbal, to bylo žrádlo. Hrálo se jen na jeden poločas, ale to nám nevadilo. Každý z nás si našel oblíbené mužstvo, starší bratr měl Francii v čele se Zidanem, mladší Itálii s Tottim a já Anglii s Owenem. Naše doslova bratrovražedné souboje byly vždy vyhrocené a nezřídka končily hádkami a nikdy nekončícími odvetami. Na našich jsme doslova žebrali, aby nám plnou verzi koupili na Vánoce, což bylo naprosto kategoricky odmítnuto se slovy, že naši nehodlají podporovat tak debilní sport, jakým je fotbal. Naše žebrání ale muselo být ještě debilnější, protože při nejbližších Vánocích jsme strhli vánoční papír z dárku, který na omak i vizuálně působil jako PS1 hra, a fakt to tam bylo! JOO! Pro Evolution Soccer 2! Intro bych mohl odvyprávět i o půlnoci, jak za tónů We Will Rock You vypadalo. Když se dnes na něj podívám na YouTube, běhá mi mráz po zádech. Když jste vyhráli turnaj, hrálo zase We Are the Champions. Každý z nás hrál za ten svůj tým z dema, nalosovali jsme si turnaj a hráli. Play off bývalo tak vyhrocené, jako kdyby dneska ve skupině byla Amerika, Sýrie, Mexiko a Severní Korea.

Jen krátce bych rád vypsal další hry či dema, která jsem hrál a ke kterým mám také nějakou vzpomínku, ale nemá asi smysl je sem tak obšírně vypisovat, je jich strašně moc. Velmi rád vzpomínám na čas strávený u demoverzí WWF SmackDown! 2: Know Your Role, Theme Hospital, Spyro: Year of the Dragon, Spider-Man, Overboard!, Ridge Racer Evolution, Exhumed, Hogs of War, Dave Mirra Freestyle BMX, Future Cop: LAPD, Destruction Derby 2, a u plných her Tony Hawk's Skateboarding, Tenchu: Stealth Assassins, Star Wars Episode I: The Phantom Menace, Road Rash 3D, Resident Evil, Resident Evil 3: Nemesis, Lomax, The Italian Job, Formula One Arcade, Duke Nukem: Time to Kill, Dino Crisis.

Poprvé jsem taky v době PS 1 přičichl k Final Fantasy, a to k osmému dílu, který jsme zakoupili především kvůli tomu, že měl 4 CD. 4 CD! To musela být strašná pecka, když to mělo 4 disky. Jaké bylo zklamání celé rodiny, když jsme zjistili, že ve hře se nemluví, lítají tam jen nějací motýli a celkově strašná blbost. Tedy celé rodiny, až na mě. Mně se to strašně moc líbilo, i když jsem tehdy neuměl anglicky. Je pravda, že pro každého je nejlepší to Final Fantasy, se kterým přijde do styku poprvé. Moje poprvé bylo s FF 8 a nedám na ni dopustit. Hrál jsem si ji vždy sám, když ostatní neměli chuť či čas hrát jiné tituly.

Ovšem mou nejoblíbenější hrou z této éry je Metal Gear Solid. Všechno to začalo, jak jinak, demoverzí. To bylo časově omezené, ale když jste fakt chvátali, dalo se dohrát. Bavilo mě na té hře naprosto všechno, byl jsem schopen ho hrát pořád dokola. Líbila se mi propracovanost celého titulu. Když stráže viděly vaše stopy ve sněhu, zbystřily. Když jste se za pochůzkářem připlížili a namířili na něj zbraň, vzdal se. Chaff grenade sice oblboval kamery, ale zároveň i vaši minimapu. Do hangáru se dalo dostat více průchody. Mohli jste na stráže klepat a když jste proběhli louží, šli po vás. Všechno zkrátka bylo dokonalé a já tu plnou prostě musel mít. Dlouho to byla moje nejoblíbenější hra a překonal ji až Metal Gear Solid 3: Snake Eater na PS 2. Je škoda, že moje bratry ne že by nebavila, ale rozhodně z ní nebyli tak vycákaní jako já. Bavilo mě boření čtvrté zdi. Při souboji s Psycho Mantisem jsme měli na paměťové kartě savy z Konami her, přesněji řečeno z výše zmíněného Pro Evolution Soccer 2. Psycho Mantis si tak se mnou hrál, viděl mi do hlavy. Taky jsem musel přepojovat gamepad do druhého portu. Zkrátka ta hra měla a dodnes má své kouzlo a považuji ho za masterpiece. Tady bych mohl přidat jednu vzpomínku; byl u nás na návštěvě strýc, zapálený pcčkář. Ukazoval jsem mu nadšeně Metal Gear Solid, jak je to úžasná grafika, super hra a tak, prostě nejlepší věc, než jsem objevil hraní si se sebou. Strejda mě ale hned chladil slovy: "No a vidíš ty hranatý barely? Vidíš, jak jsou hnusný? Na počítači bych je měl kulatý!" Neměl jsem mu na to co říct, to dá rozum. O circa deset let později jsem hrál poprvé Metal Gear Solid na počítači. Hned se mi to vybavilo, šel jsem se podívat a ... byly hranaté :-D Musel jsem to strejdovi hned napsat, ale už si to SAMOZŘEJMĚ nepamatoval :-D

U PS1 se nám taky rozbil laser, tak jsme pak koupili už faceliftovaný PSone, se kterým byl i jeden "DualShock". Po nástupu PlayStation 2 jsme samozřejmě neváhali a koupili ten, ale jak už jsme byli starší, už to nebylo takové, jako za dřívějších dob. Druhou šanci naše rodina dala Final Fantasy, konkrétně desátému dílu, jelikož měla být plně nadabovaná a ne "taková strašná blbost s motýlama". Dopadlo to tak, že jsem FF X opět hrál jen já, ale dostal jsem se jen tak do poloviny. Měli jsme i další pokračování Tekkena (4 a 5) nebo již zmíněný Metal Gear Solid 3: Snake Eater (na který jsem celkem nedávno udělal české titulky). V té době jsem ale už měl i PC a zájem o PlayStation musel ustoupit všem těm novým vypáleným hrám, které jsem si naškudlil.

Moje úplně první "vlastní" hry na počítač bylo Grand Theft Auto III a WarCraft III. Vzpomínám si, že nápis WarCraft III byl na CD napsán propiskou a ne fixem. Samozřejmě jsem už dříve ve škole či u kamarádů hrál nějaké hry, jmenovitě Prince of Persia, Prehistorik a spousty dalších. WarCraft III byla portable verze, to znamená, že se hrála přímo z toho CD a neuměla zapisovat uložené pozice na disk, ale pokoušela se o to zpátky na CD. To samozřejmě nešlo, ale já jsem to tehdy moc nechápal, proč to neukládá, tak jsme se to pokoušeli dohrát na jeden zátah :) Pak jsem to zkoumal, složky se hrou překopíroval na disk a už to fungovalo - vyřešil jsem svůj první větší problém na PC!

Jednoho dne bratr přinesl na CD Half-Life a už jen ten název ve mě vyvolával takové menší vzrušení a když jsem bráchu sledoval, jak to hraje, strašně se mi to líbilo. Dodnes je Half-Life jednou z mých nejoblíbenějších her, i když jsem jeho úplné kvality ocenil až o dost později. Hráli jsme Mafii a podváděli u závodů, pamatuji si, jak jsem si ze Scorpion WinCheateru přepisoval úplně všechno o kasinu v Mafii a pak to zkoušel ve hře. Dokonce jsem strávil několik hodin tím, že jsem splnil požadované úkoly v Rychlé jízdě, v Jízdě zmáčkl někde dveře, u Pepeho restaurantu přistavil k vratům tři auta a vyskákal po nich a najednou jsem stál na dosah kasinu, stačilo jen přeskočit dveře. Odhodlal jsem se, hopsnul a padal chvíli do textury a pak umřel :) Retrospektivně mi ty zaručené návody na nalezení kasina připadají jako nynější Dark Souls vzkazy/fórky.

Na střední s námi do třídy chodila jedna holka, byla starší o tři roky, protože už jednu střední měla za sebou, jmenovala se Michaela a dost se mi líbila. Jednou jsem se s ní bavil o hrách a vyprávěla mi o Syberii, že ji hrála jako malá a že od té doby sháněla dvojku, ale nikde ji nemohla najít, tak neví, jak putování Kate dopadlo. V mysli se mi zosnoval plán, že jí tu dvojku seženu a ihned se mi zosnoval ještě lepší plán, že si oba díly taky odehraju, pak se o tom budeme bavit, ona uvidí, jak jsem úžasný a třeba se něco stane. Tak jsem si odehrál první Syberii a do školy přinesl druhý díl, jdu k ní, jako že si můžeme hrát spolu (ach ten nevinný dvojsmysl! :)), ale jaké bylo mé zklamání, když mě Míša odpálkovala tím, že hry hrajou jen děcka, přece mi říkala, že Syberii hrála jako malá, teď ji nějaké blbé hry nezajímají, ať s tím jdu pryč. To mě docela ranilo.

V prvním ročníku na střední jsem si taky zlomil při jízdě na kole klíční kost. Měl jsem levou ruku zafáčovanou k tělu a nemohl s ní hýbat, měl jsem to tak asi dva měsíce. Naši se radovali, že konečně přestanu hrát na počítači, ale já byl fikaný. Sice jsem, pravda, nemohl hrát střílečky nebo další hry, ale mohl jsem hrát NHL! Konkrétně NHL 2004, kdy se pohyb ovládal pravou na šipkách (bez problému) a střelba, přihrávka a tak na spodních klávesách - Y, X, C, Ctrl, Space, ruka mě vždycky strašně bolela, jak jsem ji měl nepřirozeně zahnutou, abych na tyto klávesy dosáhl, ale dal jsem to a na NHL 2004 jsem takto strávil celé ty dva měsíce. Od té doby celkem umím i hokej, když ho někde hrajeme na PS4.

To je asi tak vše, co bych napsal ke svému dlouholetému koníčku. I když to může znít, že jsem nic jiného nedělal, měl jsem spoustu času na učení, na čtení knížek, sledování seriálů, ježdění na kole, výlety a tak. Jen jsem to hraní neflákal :-D

Nejlepší hry: série Metal Gear Solid, série Grand Theft Auto, série Football Manager, Deus Ex, Fallout 2, Half-Life, Final Fantasy VIII, Pro Evolution Soccer 6, Tekken 3

Honorary games: F.E.A.R., Star Wars: Knights of the Old Republic, Tomb Raider I, Fahrenheit, Mafia: The City of Lost Heaven, Oddworld: Abe's Oddysee, S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, Syberia, The Elder Scrolls III: Morrowind, Splinter Cell: Chaos Theory, Resident Evil, Batman: Arkham City, Silent Hill 2, NHL 2004

Největší herní resty: Planescape: Torment, System Shock 2, Jagged Alliance 2, Resident Evil 2, série Gothic, série Thief, Hidden & Dangerous 2, série Longest Journey, Final Fantasy VII, Grim Fandango, Fallout: New Vegas, Hitman 2: Silent Assassin, I Have No Mouth and I Must Scream, série Commandos, Silent Hill 3, série Dark Souls, Witcher 3

Herní kariéra:
Ve F.E.A.R.u jsem v roce 2005 spolu s Apollo21 a Sinisterem založil nejlepší český tým Noir. Našimi dalšími členy byl např. Sandro později známý z TrackMania, či Žany-kill známý z Vietcong scény. Účastnil jsem se pod českou vlajkou Clanbase National TDM Cupu, kde jsem byl vyhlášen hráčem zápasu proti Německu, přestože jsme nakonec prohráli. Ve 2v2 s Žanym jsme jako jediní dokázali obrat o body nejlepší dvojici D-Fens se Sailorem z Finska. Jako poslední turnaj jsem vyhrál 3v3 CZ&SK Summer Cup 2007 sponzorovaný Xzone společně se Slováky Arktosem a Fofitem v týmu Mad$kills.

V Day of Defeat: Source jsem byl po krátkou dobu členem nejlepšího domácího týmu 1st Company, který vedl Beluga.

V Quake Live jsem hájil barvy Czech Quake týmu, po jeho rozpadu jsem byl členem old school týmu s názvem Blow společně s Vhitem, Santou, cumlem, Kyngem a dalšími.

Ve StarCraftu II jsem komentoval mj. i největší domácí akce včetně několika ročníků Hitpoint Národní StarCraft II ligy v Brně a později ve Svitavách (NSL 2, NSL 3, NSL 5, NSL 9), Mistrovství České republiky 2012, PokerStrategy ProLeague nebo zahraniční Intel Extreme Masters Global Challenge v roce 2011 (další informace ZDE).

V HearthStone jsem v roce 2014 dosáhl legend ranku s (v té době) nejslabším hrdinou Priestem s vlastním vymyšleným balíčkem.

V Counter-Strike: Global Offensive jsem byl nejvyšší rank Legendary Eagle Master.


6 nejvzácnějších achievementů:
1) Quake Live - Point Denied (Hold 3 Domination control points in an arena for at least 30 seconds)
2) Sid Meier's Civilization V - Heads Up! (Find Easter Island in a random map game)
3) Sid Meier's Civilization V - Book 'em Danno! (Find Hawaii in a random map game)
4) BioShock Infinite - Taffer's Delight (Completed Burial at Sea - Episode 2 in 1998 mode)
5) Stardew Valley - Prairie King (Beat 'Journey Of The Prairie King')
6) Sid Meier's Civilization V - Searching for the Precious (Find New Zealand in a random map game)

5 uživatelů, kteří mi dali nejvíckrát plus:
+39 RudíkaBeník
+34 leebigh
+27 Maximus
+24 halflife
+24 CJ


Herní výzva 2016
1) Hra začínající na F (Fatality) - splněno 30. 1. 2016! Far Cry 3
2) Hra z roku 2016 - splněno 25. 6. 2016! Twilight Struggle
3) Hra z top 100 - splněno 18. 2. 2016! BioShock Infinite
4) Hra od CZ vývojářů - splněno 27. 5. 2016! Chameleon
5) Hra dohraná za jediný den - splněno 12. 1. 2016! The Tiny Bang Story
6) Hra mého mládí - splněno 29. 12. 2016! Disney's Hercules Action Game
7) Hra nejneoblíbenějšího žánru - splněno 11. 6. 2016! The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth
8) Hra freeware - splněno 11. 1. 2016! Bad Dream: Hospital
9) Hra do roku 2006 - splněno 19. 7. 2016! Psychonauts
10) Hra prvotina studia - splněno 18. 6. 2016! FTL: Faster Than LightHry, které mě zklamaly:

Alan Wake - Zřejmě díky obřímu hypu jsem nečekal temno-světlou, na kapitoly rozmělněnou hru, která se ztrácí ve svém poselství a příběhu tak temným, že samotná temnota se zhmotnila a unesla Alanovu ženu do knihy. Ten příběh pořád nechápu. A nechápe ho nikdo, protože nedává smysl.
Crysis 2 - Betonová džungle znásilnila tu klasickou a z Crysis se stala generická ničím nevybočující akce s hezkou grafikou. Pokus o jakýsi falešný pocit naléhavosti a epičnosti to jen umocnil. Ze hry zmizelo třeba plazení a celkově stealth styl byl dost potlačen na úkor akční složky.
F.E.A.R. 2: Project Origin - Při slow-motion všechno svítilo jak v bordelu, zvýrazněné ležící zbraně, konzolovost a prakticky nula strašidelných momentů tuhle hru absolutně pohřbila. Třešničkou na dortu byl naprosto zpackaný multiplayer. Jmenovat se to jinak, dejme tomu, ale jinak je to obyčejná, tuctová, průměrná hra, kterou navíc ještě ztrapňuje Reborn.
Far Cry 3 - Přeskinovaný Assassin's Creed. Místo na budovy jsem lezl na vysílací věže, místo schovávání se v davu lidí jsem se ukrýval ve vysoké trávě a třeba postranní úkoly byly naprosto totožné. Hlavní kampaň hry je velice krátká a té omáčky kolem jsem se záhy přejedl. Inzerovaný open world se nekonal, na akční hru tam je málo akce a hledání skrytých předmětů bylo pro mě časem utrpením.
Final Fantasy VII - Podivný příběh a manga styl mi už třikrát zabránily FF VII dokončit. Začátek hry už proto umím poslepu, další část mě moc baví, ale u Gold Sauceru hře dochází dech. Každý rok to zkouším, každý rok se to opakuje.
Grand Theft Auto: Vice City - Sice jsem se královsky bavil, ale od GTA jsem vždycky čekal ponurou, šedivou atmosféru plnou jakuzy, kmotrovské mafie, zapamatování hodného města a anonymních obětí. Místo toho jsem dostal prosluněnou, růžovoučkou GTA-like hru s pornohvězdami, plážemi, chlápky v bílých oblecích a havajských košilích.
Hitman: Absolution - Název zřejmě odkazuje na nutnost posilnit se Absolut vodkou před samotným hraním, jinak si to nedovedu vysvětlit. Hra se mizerně ovládá, má špatně dávkovaný příběh a její mechanismy jsou děsivě nezáživné a často i zbytečné. Systém převleků je výsměch, trapný respawn nepřátel po načtení (jak jinak než strašných) checkpointů a v neposlední řadě instinkt už jsou jen další třešničky na dortu absolutní blbosti Hitman: Absolution.
Mass Effect 2 - Po výtečné jedničce jsem zcela určitě nečekal ještě více zjednodušený už tak primitivní strom schopností, absenci inventáře, zvýšení akční části hry a především o spoustu informací ochuzený svět. V prvním Mass Effectu mě bavilo do hloubky pročítat Kodex a pohroužet se tak do toho úchvatného sci-fi světa, což o druhém dílu nemůžu říct. Odstranění vozítka Mako, přidání nábojů (resp. chladících zásobníků) nebo tuna zbytečných DLC jsou jen dalšími z řad menších či větších zklamání.
Portal 2 - Skvělá hra, avšak oproti předchůdci jsem byl mírně zklamán. Když jsem na pohyblivé plošině v prvním Portalu sjížděl vstříc ohnivé smrtící pasti, kde na mě čekal "dortík", nevěřícně jsem se rozhlížel, těsně před "snědením dortíku" zahlédl plošinu k umístění druhého portálu a unikl tak jisté smrti, zanechalo to ve mně skvělý dojem. Tak skvělý, že jsem od Portalu 2 čekal víc, než jsem mohl dostat.
Splinter Cell: Double Agent - Vaz této hře zlomila laťka nastavená Chaos Theory. Kvalitou gradující trilogie dostala ve svém čtvrtém díle obrovské trhliny, které způsobily konzolové ovládání, velké UI, nepochopitelná úvodní mise a chybějící titulky v anglické verzi a ta proklamovaná olbřímí rozhodnutí, která měla mít dalekosáhlý dopad na děj hry, nebyla nic než PR kecy.
StarCraft II: Legacy of the Void - Už jen rozdělení kampaně na tři díly bylo kontroverzní a třetí část to jen zdůraznila. Jednoduché, neskonale zdlouhavé a nudné rozhovory, zakončení neuspokojivé a smrt(?) Zeratula v rané části hře nikdy neodpustím :)


Dohráno 2017
21. 1. The Operative: No One Lives Forever
12. 3. Styx: Shards of Darkness
19. 3. The Crow's Eye
17. 4. Vampire: The Masquerade - Bloodlines
13. 5. Final Fantasy X HD Remaster
21. 5. Chaos on Deponia
18. 6. Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
24. 6. The Room Two
13. 8. Alice: Madness Returns
4. 10. Hero of the Kingdom
12. 10. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Dohráno 2016
10. 1. Deus Ex: Revision
11. 1. Bad Dream: Hospital
12. 1. The Tiny Bang Story
17. 1. Mafia: The City of Lost Heaven
30. 1. Far Cry 3
9. 2. Call of Duty: Modern Warfare 2
17. 2. Okay?
18. 2. BioShock Infinite
20. 2. BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One
21. 2. BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two
20. 3. Final Fantasy VIII
23. 4. Metal Gear Rising: Revengeance
8. 5. Mafia 2
10. 5. Human Resource Machine
15. 5. Portal Stories: Mel
27. 5. Chameleon
3. 6. Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered
11. 6. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth
12. 6. Her Story
12. 6. The Misadventures of P.B. Winterbottom
18. 6. FTL: Faster Than Light
2. 7. Resident Evil 4
5. 7. The Cat Lady
19. 7. Psychonauts
16. 9. Dishonored
22. 9. Oddworld: New'n'Tasty
16. 10. Hitman: Absolution
29. 10. Deponia
28. 11. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
29. 12. Disney's Hercules Action Game


Dohráno 2015
24. 1.    The Walking Dead: 400 Days
27. 1.    Splinter Cell
29. 1.    Splinter Cell: Pandora Tomorrow
7. 2.      Splinter Cell: Chaos Theory
28. 2.    Valkyria Chronicles
14. 3.    The Typing of the Dead: Overkill
19. 4.    The Witcher 2: Assassins of Kings
25. 4.    Medal of Honor: Allied Assault
26. 4.    Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead
1. 5.      Medal of Honor: Allied Assault - Breakthrough
5. 5.      Call of Duty
9. 5.      Call of Duty: United Offensive
4. 6.      Shadowrun Returns
6. 7.      Oddworld: Abe's Oddysee
12. 7.    Metal Gear Solid 3: Snake Eater
19. 7.    The Talos Principle
5. 8.      XCOM: Enemy Unknown
11. 8.    The Walking Dead: Season Two - Episode 1: All That Remains
12. 8.    The Walking Dead: Season Two - Episode 2: A House Divided
15. 8.    The Walking Dead: Season Two - Episode 3: In Harm's Way
            The Walking Dead: Season Two - Episode 4: Amid the Ruins
            The Walking Dead: Season Two - Episode 5: No Going Back
13. 9.    Star Wars: Knights of the Old Republic
28. 9.    Grand Theft Auto V
12. 10.  Call of Duty 2
1. 11.    Call of Duty 4: Modern Warfare
            XCOM: Enemy Within
8. 11.    South Park: The Stick of Truth
22. 11.  Batman: Arkham Asylum
            StarCraft 2: Legacy of the Void
2. 12.    Broken Sword: Shadow of the Templars - Director's Cut
5. 12.    The Stanley Parable HD Remix
25. 12.  Call of Duty: World at War


Dohráno 2014
3. 1.      WarCraft III: The Frozen Throne
12. 1.    Sleeping Dogs: Zodiac Tournament
13. 1.    Sleeping Dogs
25. 1.    L. A. Noire
27. 1.    Duty Calls
28. 1.    Bad Dream: Butcher
            Bad Dream: Graveyard
2. 3.      Fallout: New Vegas - Dead Money
            The Saboteur
16. 3.    Fallout: New Vegas - Honest Hearts
29. 3.    Diablo III: Reaper of Souls
30. 3.    Bastion
1. 4.      The Walking Dead - Episode 1: A New Day
12. 4.    The Walking Dead - Episode 2: Starved for Help
15. 4.    The Walking Dead - Episode 3: Long Road Ahead
19. 4.    The Walking Dead - Episode 4: Around Every Corner
26. 4.    The Walking Dead - Episode 5: No Time Left
10. 5.    Saints Row: The Third
16. 7.    The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
28. 7.    Borderlands 2: Mr. Torgue's Campaing of Carnage
14. 9.    Borderlands 2
1. 11.    Tomb Raider
20. 11.   The Room
22. 11.   Call of Juarez: Gunslinger
27. 12.   Mass Effect 2: Normandy Crash Site
28. 12.   Vietcong
31. 12.   Vietcong: Fist Alpha


Dohráno 2013
12. 1.    Batman: Arkham City
13. 1.    Batman: Arkham City - Harley Quinn's Revenge
            World of Goo
20. 1.    Spec Ops: The Line
17. 3.    StarCraft II: Heart of the Swarm
13. 4.    The Witcher: Enhanced Edition
2. 6.      Max Payne 3
27. 6.    Great Little War Game
18. 7.    McPixel
21. 8.    Mark of the Ninja
31. 8.    Fallout: New Vegas - Old World Blues
5. 10.    Hotline Miami
11. 10.   Botanicula
20. 10.   The Stanley Parable
10. 11.   Brothers: A Tale of Two Sons


Můj počítač