Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Football Manager 2014

31.10.2013
87
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Další pokračování veleúspěšné série. Ani tentokrát nejsou novinky nějakého markantního rázu, spíše jde o přeleštění zářivého drahokamu. Vývojáři z SI vylepšili 3D engine v zápasech a ruku v ruce s tím i lepší reakce hráčů na dění na hřišti. Další novinky by se měly objevit při konzultaci s vedením klubu, jakožto i různé bonusy, např. za odmítnutí nabídky ke trénování od jiného klubu. Stejně tak doznají vylepšení i hráčské smlouvy. Přibudou nové klauzule a podmínky.

Novinkou je propojení se Steam Workshopem, což v praxi znamená spoustu skinů, designů, redesignů apod. volně ke stažení od samotných hráčů. Hra se poprvé objeví i na Linuxu. Protože postup ve hře se bude ukládat do cloudu, je možné hru hrát (s připojením k internetu) na všech třech operačních systémech - Windows, Linux i OS X.

Změn doznal i dost populární Classic Mode, který dostane pár novinek z klasického módu (možnost výběru více lig, poslední den přestupového okna nebo detailnější informace). Jednou z posledních opravdu větších novinek pak bude možnost upravit si velikost jednotlivých ikonek přímo na míru své obrazovce (televizi).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Nazdar, ty vole, ty krávo, co se to děje? Vyhodili Víťu ze Sparty a vzali tam nějaký hovno, ty vole. 'Sem na to čuměl jak puk, ty pičo. No to mi řekni, ty vole, jak můžou vzít nějakýho neznámýho debila? To bych se fakt poblil, draku. Dyť von nikde ani netrénoval, ne? Koho musim vyhulit, abysem to měl taky? No to mi řekni, Ivane, jak to teď uděláme, kurva? Vždycky se to musí zesrat, ty vole. Hele, co ta Příbram, dobrý? Poslal 'sem tam dvě stě jablek, tak snad to dopadne, jinak 'sme nahraný. No nic, pak brnkni.

Je mi líto, že kvůli mně přišel Lavička o práci ve Spartě, ale nedá se nic dělat. Ve světě tabulkového Football Manageru už je skoro tradicí, že sáhnu po tomto týmu. Po seznamovačce s týmem jsem hned naordinoval "neortodoxní" taktiku 4-4-2. Jako úplně první posilu jsem přivedl Lukáše Hejdu, abych posílil obranu (a ještě další dva obránce). Sestava v prvním ligovém zápase vypadala takto: Vaclík - Kadeřábek, Hejda, Ujfaluši, Costa - Holek - Vácha, Dočkal - Hušbauer - Kadlec, Lafata (C). A je to poměrně dost realistické, protože hned mi začaly chodit nabídky od Turků na Kadlece, Krejčího, Hušbauera, Váchu a podobně. Nic, nikoho prodávat nechci, naopak chci posilovat. Jenže hra se s Vámi nemazlí. Když na stole přistálo 120 mega za Krejčího, člověk musel držet pusu a krok a nechat Láďu jít. Oněch 120M zaplatil Real Sociedad.

Nazdar draku, jak je? Viděl jsi to teďka? Já na to koukal ráno v Dohráno, ty pičo. Ten čurák utratil přes 100 klacků za chromýho Chramostu z Boleslavi, to si dělá kozy, ne? Ty vole, nechápu, jak mu to mohlo projít? Hele, ráno mi volal Královec, prej je to pořešený, že bude pískat rovinu, takže dobrý. Hele, Ivane, dyť tomu štěstíčku musíme jít naproti, ty vole, vono se to neudělá samo.

V první polovině sezony se nám moc nedařilo, abych řekl pravdu. V lize jsme se plácali na třetím místě za Libercem a Plzní, navíc v zimě odešel klíčový záložník Hušbauer do Southamptonu za 105 mega a sestava se pomalu začínala bortit. Už i proto, že jsem spíše přiváděl do týmu cizince, jako např. Rodneyho Sneijdera z RKC za téměř 100 mega nebo první velký úlovek v podobě Ricarda Quaresmy na volný přestup. Jenže právě cizinci v českém týmu dělají bordel, neumí jazyk a souhra týmu je naopak horší. Takže to moc nešlo, my jsme chtěli být první, škoda. Sezona 2013/2014 dopadla tak, že jsme skončili druzí o bod za Libercem, který tak slavil kýžený titul a já se na manažerském křesle udržel jen tak tak, byl tam i nějaký pohovor. V Evropské lize jsme vypadli už v létě s SK Sturm Graz...

Ty krávo, ty vole, já z toho chcípnu. Von se tam drží pořád. 'Sem zkoušel se s nim domluvit, to nejde, ty vole, bys do toho jebnul nejradši. A proč nehraje Lafata, ty krávo, nechápu, měl vyhrát titul a von tam pořád strká Chramostu, no to je něco. Hele, já to nebudu dělat sám, dyť Liberec to vyhrál jenom vo bod, ty píčo, ty krávo, chápeš to? Von kdyby neměl takový hráče, tak je v prdeli, to ti říkám hned, ty vole. Křetínskej pro něj dělá první poslední, ty vole. Já na to nemám nervy, člověk se snaží, já už 'sem utahanej jako kotě, rozumíš.

Sezona 2014/2015 začala naprosto parádně. V předkole Evropské ligy jsme si hravě poradili s černohorským týmem FK Mogren a do základní skupiny se dostali přes docela dobře hrající norský tým Strømsgodset IF. Ale zase jsme nevyhráli ligu! Zase druzí. Tentokrát vyhrála Plzeň. Ach jo. Povedl se však další úlovek, na volný přestup přišel Seydou Keita na konci sezony! Sice 35 let, ale i tak. Quaresma se moc nechytl a tak se pakoval pryč, zato Keita patřil v následující sezoně ke klíčovým hráčům mého výběru.

Zas, ty pičo. Zas nevyhrál titul a furt tam je, no chápeš to, Ivánku? Ty vole a nekopala se proti nim ani jedna pencle, to je nějak cinknutý? 'Sou v tom tvoje prachy nebo moje? Ty krávo, ty vole, to je divný, musim zavolat Peltovi. A proč pořád kupuje někde v prdeli ty hráče, dyť tady může něco z Bohemky kurva koupit. Ivane, 'seš tam? Já tě blbě slyšim. Ivane? Iva...

Titul jsme vyhráli až v sezone 2015/2016!! Naprostá euforie, díky tomu začaly práce na vylepšení tréninkového zázemí, stejně tak i práce na juniorských zařízeních, no všechno bylo v pohodě. Akorát Petra Čecha vystrnadil z branky Chelsea navrátivší se Courtois, jo a byl mi nabídnut Gigi Buffon, ale odmítl se se mnou vůbec bavit o mzdě. Ale aspoň mohla opět na volný přestup přijít další velká hvězda, Rafael van der Vaart. Ale hvězda jen na papíře, co tahle namistrovaná primadona předváděla na hřišti, to byl otřes. Velice rychle putoval do béčka a dlouho jsem se ho nemohl zbavit, až nakonec souhlasil s ukončením smlouvy. V té době pobíral skoro 2 miliony měsíčně, ale tak měl jsem v té době v týmu hráče, který pobíral téměř 2,5 mega měsíčně...

Teď jsem v rozehrané sezoně 2017/2018, daří se nám skvěle, tým je finančně zajištěn, přestože vydává dost velké peníze na platy, v lize nemáme konkurenci a pozvedli jsme ji na 15. místo v celkovém hodnocení lig, což je naprosto skvělé. Dva zástupci hrajou Ligu mistrů a až tři týmy Evropskou ligu, prosperita je vidět všude. Football Manager tak jako každý rok i tentokrát mě naprosto pohltil a to jsem vypsal jen ty naprosto nejzákladnější věci. Stejně tento komentář nikdo kvůli délce nebude číst. Vlastně si ho přečte jen někdo, koho zajímá FM a takovouto tunou textu se prokousává i ve hře. Musím jít hrát! Jsem závislý!

------------------------

Trocha záznamů v obrázkové formě:

Nejlepší sestava 2013/2014: http://i.imgur.com/45CiMAc.png
Nejlepší sestava 2014/2015: http://i.imgur.com/HrvTZqm.png
Nejlepší sestava 2015/2016: http://i.imgur.com/DR6QJWS.png
Nejlepší sestava 2016/2017: http://i.imgur.com/aHooNNW.png
Nejlepší sestava celková: http://i.imgur.com/VEzZlim.png

Současná soupiska, základní jedenáctka a taktika: http://i.imgur.com/7DS8ziV.png
Informace o týmu: http://i.imgur.com/tJbkIF0.png
Statistiky OP Chramosty :D http://i.imgur.com/Kb5gguX.png

Pro: Realistické, splnění snů, dobrá závislárna

Proti: TL;DR

+16