Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Petr Zeman • 41 let • plánovač výroby • Zlín (ČR - kraj Zlínský)

Momentálně rozehráno


Profil

---první koncept---


Vždycky jsem neskutečně toužil mít Warcraft II: Tides of Darkness! Pak taťka jednou z práce půjčil komp (v době, kdy byly penťáky běžné) a ona to byla 386 se 4 MB RAM. (Pro neznalé - Warcraft II má minimum 486, 8 MB RAM) Byl jsem HODNĚ rozladěný, ale pecky typu The Lost Vikings a neodmyslitelný Prince of Persia mě opět udobřily.
Když jsme konečně upgradeovali na 486, první co mě napadlo bylo, že jsem se dal do shánění Warcrafta II. Zkopíroval jsem si ho od jednoho kámoše a rozjel se mi v horní části obrazovky v okně o rozměrech na šířku dle obrazovky a na výšku asi dva centimetry, kde bylo naprosto všechno. Mávl jsem myší, chvíli byla vpravo, chvíli vlevo, prostě noční můra. I nelenil jsem a sehnal si verzi od druhého kamaráda. Tentýž problém. A na potřetí totéž. Totéž na počtvrté. Byl jsem prostě zoufalý.
I zamyslel jsem se a pln zoufalství jsem se odhodlal ke kroku v té době naprosto šílenému a nenormálnímu. Vyrazil jsem na obchodňák a v tam se nacházejícím JRC si koupil originál za 499,-.
Byla to moje první originální hra. První, a jak se brzy ukázalo, v žádném případě poslední. Zíral jsem jak u vytržení na překrásnou krabici. Na manuál. Na potištěné CD. Nainstaloval jsem hru. Jela jasně, krásně, čistě. S animacemi! Bez nutnosti rozbalování, cracků a podobně. Propadl jsem kouzlu originálních her hned na poprvé a drží mě podnes. (ve ctěných případech, které si to hra zaslouží)
Ale koupě mé první originální hry byla zlomová i v další věci. Tehdy měli v JRC akci. Ke každé plné hře jeden Level zdarma. A tak jsem teď vlastnil i svůj první Level. Jednalo se o tehdá asi rok starý výtisk s plnou hrou Stonekeep, která, světe div se, na naší staré rachotině jela!
No, za půl roku na to jsem si už Level kupoval pravidelně, a po Vánocích přišlo první předplatné.


----------------------------------
další stránka, kam přispívám:
MtG: Portal