Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
umělec na volné noze • ČR - kraj Praha

Momentálně rozehráno


Profil

O mně

Sám sebe vidím jako renesančního člověka, který má potřebu zajímat se a tvořit spoustu věcí najednou s malou potřebou odpočinku. K tomu mi naštěstí pomáhá fakt, že nejsem závislý na jednom zdroji příjmů a tak se mohu plnohodnotně věnovat všemu, co mě baví a v čem vidím smysl svého života. Krom finančního poradenství, které dělám opravdu jen kvůli příjmům a jinak mě vůbec nebaví, se již několik let věnuji hernímu designu, psaní knih s tématikou fantasy nebo alernativní historie, malování a web designu - v budoucnu se chci věnovat psaní a hernímu designu naplno a profesionálně, ale nejdřív si musím zajistit příslušné finance, kterými je potřeba mé projekty podporovat. Protože jsem až moc hrdý, chci být vděčný za své plány, nápady a případné úspěchy jen sám sobě, tak si na to musím ještě nějakou dobu počkat, ale všechno přijde.

Moje herní historie

Mé první setkání s digitálními hrami bylo v roce 1988, kdy jsem dostal sovětskou digihru Elektronka s hrou Jen počkej, kde se vlk snažil sbírat vajíčka. Sice to nemělo s PC nic společného, ale start to byl dobrý.Pak následovalo několik tetrisových digiher, které se tu objevili hned po revoluci a díky vietnamským tržnicím se skutečně masově rozšířily.

Skutečně první setkání s PC přišlo v 1. třídě, roku 1990. Naše škola měla tehdy velice přepychově zařízenou učebnu Informatiky se 30ti IMB PC Intel 80386 a MS DOS 4.0. Na nich jsme se seznamovali s takovými věcmi, jako bylo malování, nebo jednoduché logické puzzly. V paměti mi z tédo doby utkvěla zejména hranatá třítlačítková myš Tesla, kterou jste si po koupi museli sami sestavit, než jste ji mohli používat. :) Kde na takto vybavenou učebnu ta škola tehdy přišla je mi záhadou, ale asi měla dobrý stranický profil... Od 2. třídy jsme už na počítače nechodili a tak mi na pár let vypadly ze života.

A kdy jsem hrál svou první opravdovou PC hru? To bylo v r. 1990, kdy jsem na Matějské pouti objevil autobus, který byl plný herních automatů Sega a tam mi na první pohled učarovala úžasná hra Golden Axe, za 5,- Kčs jedna hra. Od té chvíle jsem věděl, že se tahle zábava stane mou stěžejní.

V roce 1993 jsem u kamaráda viděl Rambo TV Games, které mě úplně pohltilo a tak jsem na Vánoce tuhle konzoli po rodičích vydyndal. Jedna z her, na které si pamatuji, byla o zahradníkovi, který zahrabával díry po krtcích a chránil tak záhon s mrkví.

V roce 1994 jsme se přestěhovali z centra na okraj Prahy, kde jsem začal chodit do nové školy a zde začalo mé herní opojení naplno, hlavně díky spolužákům, kteří byli PC hrami nadšeni stejně jako já.

Měli jsme vždy 2 hodiny informatiky po sobě, a tu druhou hodinu jsme mohli dělat na PC co jsme chtěli, samozřejmě, že jsme hráli :) Úplně první byl Wolfenstein 3D, který ještě neměl multiplayer, a tak jsme se předháněli, kdo udělá vyšší score, než použije cheat ILM na doplnění zdraví a score se mu vynuluje. Pak následovali pecky jako Doom, Doom II, Heretic, Hexen, DukeNukem 3D, Blood, Duna II nebo Warcraft. A tohle nám vydrželo až do 9. třídy, než jsme se rozprchli každý jinam. Ještě se chci zmínit o tom, že jsme od jisté doby mohli chodit na počítače i mimo vyučování a to byla skvělá šance, jak si kupovat hry, i když člověk neměl PC doma. A pokud jsme nehráli ve škole, tak se nás vždy několik sešlo doma u kamarádů, kteří měli svá PC a tam hráli všechno, co nám přišlo pod ruku.

Své první PC jsem dostal v roce 1998 a byl to:
Cyrix 233MMX, 32MB EDO RAM, S3 Virge DX/GX 4MB, 3,2GB HDD, Crystal 3D Sound, 32x Speed CD-ROM, 15" Viewpoint monitor s Win98.
Na této sestavě jsem hrál až do roku 2001, kdy přišlo PC č.2:
Intel Celeron 800, 512MB SDRAM, GeForce 2 MX400 64MB, SB Live 5.1. CD-romka, HDD, monitor a OS zůstaly ze staré sestavy.
Třetí PC přišlo záhy r. 2003 a bylo první, které jsem si koupil za své vlastnoručně vydělané peníze:
Intel Celeron 2.0Ghz, 1024MB DDR, AtiRadeon 9250 128MB, 80GB HDD, SB Audigy a 20" Eizo.
Toto PC vlastně používám dodnes, ale vyupgradované na své maximum - Pentium 4 3Ghz 533Mhz, 2048 MB DDR, GeForce 7600GT, 2x 250GB Seagate Barracuda, SB Audigy, WinXP Pro a 24" Eizo FlexScan S2402WE-BK.

1994-2005 "Lusus activus"

Toto období pokládám za vrchol své hráčské kariéry, kdy jsem hrál skutečně všechno, co mi na první pohled nějak učarovalo. Zpočátku jsme si hry víceméně půjčovali mezi kamarády a předháněli se, kdo tu či onu hru dojel první. První hra, kterou jsem si pořídil, byla Lands of Lore za 39DM,- v jednom obchodě v Hamburku. Rodiče, když viděli mé nadšení z PC her, tak bylo nad slunce jasné, že mi ke svátkům, narozeninám a Vánocům udělají největší radost nějakou tou hrou a aby věděli z čeho vybírat, každý rok jsem jim dával seznam her, které bych chtěl a za pár let jsem už měl hezkou sbírku. Rok 2005 byl přelomový, protože jsem byl zachvácen epidemií jménem World of Warcraft a další 3 roky jsem strávil v Azerothu, nemajíce čas hrát ještě single hry. Loni v srpnu jsem s WoWkem praštil nadobro a dneska už jen občas hraju staré pecky, ale abych byl stále v obraze, kam se herní vývoj posouvá, zkouším dema nových her, čtu si previews a recenze.

Ze všech herních žánrů mi jsou nejblíže Dungeony/RPG, adventury a strategie všech typů. Záliba v akčních hrách, zejména v FPSkách u mě končí Quakem III:Arena, neboť to je poslední střílečka, kterou považuji za skutečně zábavnou. Od té doby mě žádné jiné už nenadchly, tedy až na FPS z prostředí Star Wars, ale to je dané mou zálibou ve Hvězdných válkách jako takových. Ze sportů mě bavilo jen pár ročníků NHL. Letecké simulátory mě baví ty z 2. sv. války a ze závodních her prvních pět dílů NFS a pak takové ty arkády jako Wacky Wheels, Wreckin Crew, Re-Volt atd. A když nemám chuť na žádnou složitější hru, zapnu nějakou z osvědčených hopsaček, ty nikdy nezklamou.

TOP 10:

1. Heroes of Might&Magic III Complete
2. Might&Magic VI
3. Might&Magic VII
4. Caesar III
5. Civilization II
6. Baldur's Gate
7. Wizardry VIII
8. Age of Empires
9. Dungeon Keeper
10. Settlers II

a všechny hry od Blizzardu.

Hry, na které jsem se těšil, ale nikdy nevyšly:

1. Wacraft Adventures
2. Duke Nukem Forever
3. Golgotha
4. Secret of Vulcan Fury
5. Dungeon Master III - trvalo mi asi tři měsíce, než jsem si uvědomil, že si ve Score udělali vážně skvělého apríla :)

Hry, které mě nejvíce zklamaly:

1. Daikatana
2. Heroes of Might&Magic IV
3. Heroes of Might&Magic V
4. Might&Magic IX
5. C&C: Red Alert III