Gran Turismo 7

04.03.2022

The complete Real Driving Simulator, 25 years in the making.

Série Gran Turismo nás provází již od roku 1997, kdy světlo světa poznal první díl považovaný tehdy za nejrealističtější okruhové závody na konzolích. Japonské studio Polyphony Digital se této vize pevně drží dodnes a za léta si díky ní získalo přízeň nadšenců do věrných závodních simulací. Gran Turismo 7 se cestou pozvolné evoluce snaží rozvinout to roky prověřené a zároveň definovat trendy u vysokorozpočtových simulátorů, kde asi nejvážnější konkurenci GT představuje Forza Motorsport.

Plnohodnotné Gran Turismo 6 (2013) pro PlayStation 3 v PS4 éře následovalo Gran Turismo SPORT (2017) cílené na online složku a progaming. Sedmička se pokouší o inovativní ohlédnutí do minulosti. Hlavní režim Campaign dává vzpomenout na slavný GT Mode, kde se nachází řidičská škola, licence potřebné k odemknutí přístupu do obtížnějších závodů, virtuální garáž a v neposlední řadě také samotný závodní šampionát zahrnující smyšlené i reálné závodní okruhy rozeseté po celém světě.

Výše zmíněné okruhy i tentokrát zahrnují stálice série, jako je třeba Trial Mountain či High-Speed Ring. Prošly modernizací, nicméně k prohloubení zážitku z jízdy u nich nedošlo za cenu ztráty jejich charakteristické atmosféry. Vozidla lze kromě spektra barev ozdobit i polepy všemožných motivů. Smysl tvůrců pro detail rovněž podtrhuje kolonka na výměnu oleje či myčka spolu se simulací počasí a plynutí denní doby. Všechno se samozřejmě promítá do jízdních podmínek během závodů.

Nechybí ani dealerství nových s prodejem ojetých vozů, GT Café umožňující kompletovat sbírku aut fungující také jako encyklopedie a konečně kategorie Scapes.  V jejím rámci vůz naaranžujete do jedné z 2500 možných lokací a poté vyfotíte dle svého přání. Tuningová kategorie GT Auto pokrývá úpravy od instalace různých dílů až po zevrubné nastavování. Pohrajte si s aerodynamikou a změňte délku jednotlivých převodových stupňů, abyste z auťáku na dráze dokázali vymáčknout maximum!

OMG po přečtení článku během dnešního slunného rána jsem se trochu zděsil co mě čeká a nemine :) Očividně bude nezbytné být hodně trpělivý, viz. https://games.tiscali.cz/tema/trnita-ces ... ran-turismo-7-539865

Zajímavý komentář pod článkem:
" Ja som GT 7 kupoval v den D..  platinu nemam a ani neplanujem... jazdim, jazdil som iba to co ma bavilo... No znechutila sa mi cela hra svojou nenazranostou sony alebo kto moze za tie microtransakcie... a uplny klinec do rakvy a hru som uz ani nezapol ked som cital clanok na nete o superfinale v GT SPORT kde za prve miesto dali chalanovi volant a ked zhasli kamery tak mu ho zobrali... dal by som sem aj link ale zas by som mal ban     FIA asi vie preco zrusila spolupracu... "