Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Violet

18.11.2022
78
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Nejznámější značka věnovaná chytání příšerek pokračuje v hlavní sérii již devátou generací s tituly Scarlet a Violet. Ač princip zůstává stále stejný, na předchozí generaci navazuje hra otevřeným světem v novém regionu Paldea, kde si hráč sám zvolí směr cesty k průzkumu v roli mladého trenéra nebo trenérky, kteří jsou zároveň studenty místních dvou akademií: Naranja s profesorkou Sadou (Scarlet) a Uva s profesorem Turem (Violet). Během své cesty budou muset porazit nejen rivalku jménem Nemona, ale i tým výtržníků zvaných Team Star, a stejně tak i osm stadionů a nakonec elitní ligu, aby se stali šampionem. Každá verze hry obsahuje své exkluzivní Pokémony, které v opačné verzi nejsou.

Tento region inspirovaný Španělskem a Portugalskem opět nabízí řadu nových příšerek i nových forem vztahujících se k dobám minulým a budoucím; společně s výběrem některých z předchozích generací a jako hlavní bojovou mechaniku hry představuje dočasnou proměnu zvanou Terastallizing, při níž je možné do konce tahové bitvy díky Tera orbu přeměnit Pokémona v jeho Tera verzi. Takový Pokémon získává vzezření opracovaného drahokamu s individuální typovou korunkou nad hlavou a jeho bojový typ se může kompletně změnit do kteréhokoliv jiného typu, pokud ho má Pokémon právě k dispozici. Také jeho útoky příslušné danému typu se zesilují. Divoké Terastallizované Pokémony lze potkat v otevřené přírodě, ale také v Tera Raidech – v obou případech hráči mohou využít i online multiplayer funkce (placená služba), utvořit partu až o čtyřech lidech a cestovat společně otevřeným světem. V orientaci jim přitom pomůže aplikace mapy v Rotom telefonu.

Trenéři započnou cestu s jedním ze tří typově různých startérů jménem Sprigatito, Fuecoco nebo Quaxly a během pohybu po světě jistě ocení pomoc legendárních maskotů hry. Koraidon (Scarlet) a Miraidon (Violet) dokáží měnit svoji formu podle potřeby; a zdolávat tak mnohé překážky s trenéry přímo na svých hřbetech – ať už se jedná o rychlý pohyb na zemi, šplhání do výšin, plavbu po vodní hladině anebo let vzduchem. Proto se také lépe dostanou i k větším titánským Pokémonům strážícím vzácné léčivé bylinky Herba Mystica. Sbírat se však dají mnohé další materiály, z nichž si hráči vyrobí například vlastní pokémoní útoky. Nově lze nyní poslat svého Pokémona na některých místech do automatického boje s funkcí Auto Battle, přičemž tento zvolený Pokémon může cestovat s hráčem volně venku a nacházet pro něj předměty.

Kooperativní multiplayer s dalšími hráči není jedinou online funkcí. Jako vždy je díky této placené službě k dispozici i výměna příšerek a také vzájemné souboje. Hra podporuje interakci s aplikací úložiště Pokémon Home na Switchi, kam hráči ukládají příšerky. Přetahovaní Pokémoni však musejí být součástí aktuálního pokédexu ve hře.

V roce 2023 vyšlo ke hře dvoudílné DLC The Hidden Treasure of Area Zero s jednotlivými názvy The Teal Mask a Indigo Disk.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.