Rocket League

sportovní > nezařazeno *
07.07.2015
Psyonix
Rocket League je unikátna športová hra, ktorá využíva futbalové pravidlá. S tým rozdielom, že namiesto hráčov kopú do lopty rôzne autá. Na výber je niekoľko vozidiel, pričom väčšina má podobné vlastnosti a hra neobsahuje žiadne upgrady. Takže všetko je čisto o zručnosti.

Pravidlá je ľahké naučiť sa, ale zdokonaliť sa vyžaduje veľa snahy a tréningu.
Na všetky autá sa dajú dať rôzne obtlače a vlajky. Každý gól je zvýraznený výbuchom, ktorý odhodí autá do diaľky. Dôležité je zbierať power-upy, ktoré poskytujú vozidlám boost, vďaka ktorému naberajú rýchlosť.
Na štadióne sa dá sa jazdiť po stenách a autá môžu robiť aj dvojité skoky, čo umožňuje vytvárať rôzne štýlové manévre.

K hraniu je odporúčaný gamepad. K dispozícii je aj offline mód proti botom a tréningový mód. Hlavnou časťou je však multiplayer - lokálny, globálny a split-screen. Je možné hrať za červený alebo modrý tím, multiplayer podporuje hru od 2 do 8 hráčov. Každý zápas trvá len 5 minút.

Rocket League je dostupná aj na PS4 a podporuje aj multiplayer naprieč platformami.

Podpořte Databázi a kupte si hru přes Heureka.cz

Zelená je tráva, futbal to je hra! Autá góly strieľajú, je to zábava!

Toto asi čakal málokto, ale z Rocket League sa stala jedna z najpredávanejších (momentálne za mesiac už takmer 1 milión predaných kusov) najhranejších a momentálne najoblúbenejších hier na Steame.

Autíčka zmiešané s futbalom priniesli jednoduchú, no maximálne zábavnú hru. Zápasy trvajú 5 minút, pohyb áut a lopty je rýchly, celý zápas prebieha veľmi dynamicky. Hra potrebuje nejaký čas, aby sa človek naučil všetky finty, ale inak má každý jeden hráč rovnaké možnosti už od prvého spustenia. Hra obsahuje levelovanie, ale odráža to len váš čas v nej strávený (rookie, semi-pro, pro, veteran) a podľa vášho času vám potom hľadá približne rovnakých súperov. Po každom zápase sa vám odomknú nejaké kozmetické úpravy auta - ornamenty, kolesá, klobúky a antény (aj vlajky krajín). Na výber má hráč z niekoľkých áut, ale rozdiel je tiež len kozmetický.

Graficky jednoduché, ale príjemné online súboje, ktoré môžete hrať 1vs1, 2vs2, 3vs3 alebo 4vs4. Čím viac hráčov, tým vačší chaos. Hra je ako stvorená pre partiu kamarátov.

Tiež som tejto hre neveril, ale skúsil som to a som maximálne spokojný :)

Pro: jednoduchá ale príjemná grafika, maximálna zábava, rýchle a veľmi dynamické

Proti: veľmi návykové :)

Přečkal jsem úvodní šílenství a hru si pořídil až teprve nedávno. Ale od té doby si pár zápasů dávkuju každý den, tak návykový a zábavný je tento počin.

Hned po spuštění jsem rozehrál režim sezóny proti počítačovým protivníkům. Ze začátku jsem se choval opravdu zvláštně. K míči jsem se dostal zhruba jednou dvakrát za minutu a když už se tak stalo, tak jsem ho stejně poslal úplně jinam než jsem chtěl (ale většinou jsem ho ani netrefil) :) Nicméně druhý den se mi povedlo sezónu dohrát (vítězně) a naskočily titulky. Neznalý člověk by si mohl říct, že to teda je sakra krátká hra, pár hodin a je hotovo. Ale tohle byl teprve začátek.

Pravá zábava začíná teprve s nástupem multiplayeru. Sice jsem zjistil, že to co jsem se naučil a vcelku fungovalo proti PC mi je proti některým borcům úplně nanic, ale i tak to bylo zábavné a člověk se dál učil vše dělat ve větší rychlosti a všemožně vypočítávat úhly odrazu a někdy je dokonce i aplikovat v praxi.

Dnes už můžu tvrdit, že moje hraní je relativně dobré, sice nestačím na matadory typu zdejšího Maxima, ale zařadil bych se do lepšího průměru, který je schopen dát gól, když týmu teče do bot. To s bráněním je to horší, tam mám ještě velké rezervy (proto se někdy možná až sobecky držím v útoku a do brankářské pozice se moc nehrnu, ale když není zbytí, tak i to někdy zvládnu).

Hru jsem sice "dohrál", ale ona se vlastně dohrát ani nedá, budu ji hrát asi ještě hodně dlouho a když bude upadat můj zájem, tak dokoupím nějaká DLC a ono se to zas zlepší.

Sejdeme se na hřišti ;)

Pro: návykovost, sebezdokonalování, odměna za každý zápas

Proti: návykovost, málo singleplayeru

Tato hra mi během několika hodin způsobila mozkovou mrtvici, vypálila sítnice a natrhla bránici. Takovou srandu vám může dát jen něco tak jednoduchého, a protože jsem jednoduchý tvor dělalo mi problém se od hry odtrhnout.

Je to zábavné hrát, je zábavné se na to dívat, ty okamžiky, kdy se vám podaří vstřelit neuvěřitelně efektní gól do vlastní brány, nebo když se vám podaří zabránit, aby na poslední chvíli míč vpadl do branky soupeře je k nezaplacení. Má to jednoduché ovládání a pokud se všichni za mičudou nehoní jako koťata za klubíčkem - což má rozhodně také něco do sebe - tak i slušnou porci strategie a hlavně týmové spolupráce. Trpělivost, timing a schopnost předvídat je něco, co by jste měli trénovat pokud to v Rocket Legue chcete někam dotáhnout. Tedy, někomu (pajmičovi) udělá radost, když se mu podaří do toho kulatého nesmyslu vůbec trefit. Je jednoduché do toho proniknout, avšak tuto hru ovládnout nebo jen nevypadat jako trotl zabere mnoho hodin. Graficky je to pěkné, i když na můj vkus možná moc barevné.

Jediná věc, která mi trochu vadí, že jsem po několika hodinách začal mít problémy s orientací. Všechny ty točenice, výkruty a neustálé změny úhlů kamer na mě měly mírný opilecký efekt. Tak či onak mohu po dlouhé době poděkovat steamu, že jsem měl možnost si Rocket League vyzkoušet. Myslím, že by si ji Pajma mohl koupit, jo jo jo vruuum...

Nečekaná pecka, která na papíře zní dementně, ale v akci je naprosto parádní. Nemám moc rád závodní hry a ani sportovní. Fotbal je pro mě velkou neznámou. Okolo aut je to trochu lepší, ale můj koníček to prostě není.
Problém je, že ať hru uvidíte v gameplaye nebo čtete recenzi, tak na vás nemůže dýchnout to kouzlo jednoduchosti, soutěživosti, zlomyslnosti a humoru.
Smysl hry je jednoduchý. Dát se svým týmem autíček gól do brány nepřítele. Můžete s autíčkem skákat a ve vzduchu se točit. Díky tomu vzniká spousta vtipných, smutných a dramatických momentů.
Jde o hru odpočinkovou. Přijdete domů a dáte pár zápasů. Můžete však samozřejmě stoupat po ranked žebříčku, jehož systém se mění, ale pro mě se nenašel žádný atraktivní systém, který by byl fér a spojil mě s přiměřeným nepřítelem. Než se však k tomu ještě dostaneme, tak bych rád zmínil zábavné modifikace vašeho autíčka. Vlaječky, kloboučky a různé typy předmětů dodávají vašemu autu určitou jedinečnost. Předměty získáváte skrz zápasy a tudíž máte motiv neustálého hraní dál a dál.
Problémem je zesratý matchmaking. Povětšinou (ne vždy) mě hodí k moc silnému nebo moc nezkušenému protivníkovi. Nemluvě o ranked zápasích, které jsou díky tomu pro mě celkem nehratelné. Druhým problémem jsou časté lagy. Od určitého patche mi začala hra často lagovat a ping skákal kolem 300. To už na hře poznáte. Nevím, jestli masivní úspěch zajistil i problémy se servery, každopádně je tato hra zatraceně zábavná.
Nice shot!

Pro: autíčka! fotbal! soutěživost, návykovost, modifikace autíček, velká komunita

Proti: prozatím špatně vymyšlený matchmaking, problémy s odezvou, občas "toxický" hráč