Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rocket League

Psyonix •  Panic Button (XOne, Switch)
07.07.2015
17.02.2016
14.11.2017
kompatibilní
82
162 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Rocket League je unikátna športová hra, ktorá využíva futbalové pravidlá. S tým rozdielom, že namiesto hráčov kopú do lopty rôzne autá. Na výber je niekoľko vozidiel, pričom väčšina má podobné vlastnosti a hra neobsahuje žiadne upgrady. Takže všetko je čisto o zručnosti.

Pravidlá je ľahké naučiť sa, ale zdokonaliť sa vyžaduje veľa snahy a tréningu. Na všetky autá sa dajú dať rôzne obtlače a vlajky. Každý gól je zvýraznený výbuchom, ktorý odhodí autá do diaľky. Dôležité je zbierať power-upy, ktoré poskytujú vozidlám boost, vďaka ktorému naberajú rýchlosť. Na štadióne sa dá sa jazdiť po stenách a autá môžu robiť aj dvojité skoky, čo umožňuje vytvárať rôzne štýlové manévre.

K hraniu je odporúčaný gamepad. K dispozícii je aj offline mód proti botom a tréningový mód. Hlavnou časťou je však multiplayer – lokálny, globálny a split-screen. Je možné hrať za oranžový alebo modrý tím, multiplayer podporuje hru od 2 do 8 hráčov. Každý zápas trvá len 5 minút.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Zelená je tráva, futbal to je hra! Autá góly strieľajú, je to zábava!

Toto asi čakal málokto, ale z Rocket League sa stala jedna z najpredávanejších (momentálne za mesiac už takmer 1 milión predaných kusov) najhranejších a momentálne najoblúbenejších hier na Steame.

Autíčka zmiešané s futbalom priniesli jednoduchú, no maximálne zábavnú hru. Zápasy trvajú 5 minút, pohyb áut a lopty je rýchly, celý zápas prebieha veľmi dynamicky. Hra potrebuje nejaký čas, aby sa človek naučil všetky finty, ale inak má každý jeden hráč rovnaké možnosti už od prvého spustenia. Hra obsahuje levelovanie, ale odráža to len váš čas v nej strávený (rookie, semi-pro, pro, veteran) a podľa vášho času vám potom hľadá približne rovnakých súperov. Po každom zápase sa vám odomknú nejaké kozmetické úpravy auta - ornamenty, kolesá, klobúky a antény (aj vlajky krajín). Na výber má hráč z niekoľkých áut, ale rozdiel je tiež len kozmetický.

Graficky jednoduché, ale príjemné online súboje, ktoré môžete hrať 1vs1, 2vs2, 3vs3 alebo 4vs4. Čím viac hráčov, tým vačší chaos. Hra je ako stvorená pre partiu kamarátov.

Tiež som tejto hre neveril, ale skúsil som to a som maximálne spokojný :)

Pro: jednoduchá ale príjemná grafika, maximálna zábava, rýchle a veľmi dynamické

Proti: veľmi návykové :)

+34
  • PC 90
Přečkal jsem úvodní šílenství a hru si pořídil až teprve nedávno. Ale od té doby si pár zápasů dávkuju každý den, tak návykový a zábavný je tento počin.

Hned po spuštění jsem rozehrál režim sezóny proti počítačovým protivníkům. Ze začátku jsem se choval opravdu zvláštně. K míči jsem se dostal zhruba jednou dvakrát za minutu a když už se tak stalo, tak jsem ho stejně poslal úplně jinam než jsem chtěl (ale většinou jsem ho ani netrefil) :) Nicméně druhý den se mi povedlo sezónu dohrát (vítězně) a naskočily titulky. Neznalý člověk by si mohl říct, že to teda je sakra krátká hra, pár hodin a je hotovo. Ale tohle byl teprve začátek.

Pravá zábava začíná teprve s nástupem multiplayeru. Sice jsem zjistil, že to co jsem se naučil a vcelku fungovalo proti PC mi je proti některým borcům úplně nanic, ale i tak to bylo zábavné a člověk se dál učil vše dělat ve větší rychlosti a všemožně vypočítávat úhly odrazu a někdy je dokonce i aplikovat v praxi.

Dnes už můžu tvrdit, že moje hraní je relativně dobré, sice nestačím na matadory typu zdejšího Maxima, ale zařadil bych se do lepšího průměru, který je schopen dát gól, když týmu teče do bot. To s bráněním je to horší, tam mám ještě velké rezervy (proto se někdy možná až sobecky držím v útoku a do brankářské pozice se moc nehrnu, ale když není zbytí, tak i to někdy zvládnu).

Hru jsem sice "dohrál", ale ona se vlastně dohrát ani nedá, budu ji hrát asi ještě hodně dlouho a když bude upadat můj zájem, tak dokoupím nějaká DLC a ono se to zas zlepší.

Sejdeme se na hřišti ;)

Pro: návykovost, sebezdokonalování, odměna za každý zápas

Proti: návykovost, málo singleplayeru

+24
  • PC 90
Rocket League přišla s docela absurdním konceptem, který jsem rozhodně netipoval jako něco, co by mi mohlo sednout. Po několika stovkách hodin musím říct, že je to sakra povedené a návykové, a to i po několika letech. Když se vám povede nějaká ta parádička v letu, tak je to velmi příjemný opojný pocit. Ideální byl pro mě herní mód 2v2, ve kterém je podle mě dostatek prostoru na spolupráci, ale i na sólové parádičky. Pokud by to však někoho omrzelo, jsou do hry pořád přidávány nové speciální módy, jako je basketbal, hokej a podobné šílenosti. Navíc musím říct, že je zde celkem dobře zpracovaný koncept skinů a dalších estetických doplňků. Zvlášť různé modely aut vytvořené ve spolupráci s Hotwheels jsou docela lahůdka. A navíc můžete na autě nosit klobouky, no neberte to.
+20
  • PC --
Tato hra mi během několika hodin způsobila mozkovou mrtvici, vypálila sítnice a natrhla bránici. Takovou srandu vám může dát jen něco tak jednoduchého, a protože jsem jednoduchý tvor, dělalo mi problém se od hry odtrhnout.

Je to zábavné hrát, je zábavné se na to dívat, ty okamžiky, kdy se vám podaří vstřelit neuvěřitelně efektní gól do vlastní brány, nebo když se vám podaří zabránit, aby na poslední chvíli míč vpadl do branky soupeře je k nezaplacení. Má to jednoduché ovládání a pokud se všichni za mičudou nehoní jako koťata za klubíčkem - což má rozhodně také něco do sebe - tak i slušnou porci strategie a hlavně týmové spolupráce. Trpělivost, timing a schopnost předvídat je něco, co by jste měli trénovat pokud to v Rocket Legue chcete někam dotáhnout. Tedy, někomu (pajmičovi) udělá radost, když se mu podaří do toho kulatého nesmyslu vůbec trefit. Je jednoduché do toho proniknout, avšak tuto hru ovládnout nebo jen nevypadat jako trotl zabere mnoho hodin. Graficky je to pěkné, i když na můj vkus možná moc barevné.

Jediná věc, která mi trochu vadí, že jsem po několika hodinách začal mít problémy s orientací. Všechny ty točenice, výkruty a neustálé změny úhlů kamer na mě měly mírný opilecký efekt. Tak či onak mohu po dlouhé době poděkovat steamu, že jsem měl možnost si Rocket League vyzkoušet. Myslím, že by si ji Pajma mohl koupit, jo jo jo vruuum...
+18
  • PC 90
První setkání s touto hrou bylo na kouladačce, kdy jsme to hráli na PS4. Moc mě to nenadchlo, abych se přiznal. Ani mi to nešlo.

Po několika letech od památné akce jsem si pořídil Epic Games a na každé jeho stránce v tom klientu (i webu) otravovali s Rocket League. Tož si říkám, je to zdarma, zkusit to? Vyhrabal jsem svůj XBox ovladač a zapl to. A hrál to až dlouho do noci. Až taková návyková hra to je. Hlavně, když se její hraní prokládá pivem.

Ale i bez něj je to velká sranda. Vyhrát není těžké. Některé kola, jako basketbal nebo hokej už jsou velká výzva.

Musím pochválit i nekonečné možnosti úpravy autíčka, ať už se jedná o barvu, nebo exkluzivní balíčky laků, efektů, kol a dalších nesmyslů, které jsou pro potěchu oka. Na chování autíčka to nemá žádný vliv.

Velké + si odnáší hra i za to, že nejsou potřeba reálné peníze ke hraní. Ve hře není nutné kupovat vůbec nic, žádný jejich Rocket Pass není potřeba. Většinou jde jen o tuning auta, který nemá vliv na hru.

Co vytknout? Možná, že při hraní chybí nějaká ingame hudba.

Pro: Velký výběr vozidel, včetně rozsáhlého tuningu. Spousta herních modů a stadionů. Návykové.

Proti: Chybí herní hudba

+13