Metroid Prime Remastered

08.02.2023

Metroid Prime Remastered je předělávkou akční adventury z pohledu první osoby Metroid Prime z roku 2002, která sérii Metroid převedla do třetího rozměru a zároveň stála na počátku vlastní subsérie Metroid Prime. Příběhově a hratelnostně je hra totožná s originálem a opět tak nabízí příběh lovkyně odměn Samus Aran, v jejíž kůži na nás čeká průzkum planety Tallon IV, skrývající ruiny starobylé civilizace Chozo a zároveň nebezpečnou látku Phazon, která stojí za jejím pádem.

Hlavní změnou Remastered verze je grafická stránka, která byla kompletně předělána od nuly a nabízí tak nové textury, modely, komplexnější geometrii lokací, kompletně nový systém světel a stínů, nové postprocessing efekty a vylepšenou fyziku. Vylepšení se dočkalo i ovládání, které na rozdíl od původní hry nabízí dnes již standardní dual-stick ovládací schéma. Nechybí však ani klasický lock-on systém z GameCube verze, pohybové ovládání ve stylu Wii verze či hybridní režim, který dva předchozí systémy kombinuje. Nová verze dále přidává i několik nových nastavení pro lepší přístupnost, jako nastavení barev pro barvoslepé či rozšířený systém nápověd.

Je to docela dobrý, hru jsem koupil když jsem zjistil že na ign to dostalo 10/10, to jsem koukal. Zatím jsem ve druhé misi a na zabavení dobrý.