Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metroid Prime

83
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
akce > 1st person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
17.11.2002 NGC
24.08.2009 Wii
29.01.2015 WiiU
Vývojáři:
Retro Studios, Nintendo (sekundární)
Oficiální stránky:
http://ms.nintendo-europe.com/metroidprime…
Nájemná lovkyně Samus Aran zachytila nouzový signál fregaty vesmírných pirátů. Na ní kromě mrtvé posádky nalezla svého starého soka draka Ridleyho, kterého po krátké honičce následovala na planetu Tallon IV. Zde našla ruiny kdysi mocné civilizace Chozo a zmínky o nebezpečné látce Phazon, se kterou vesmírní piráti experimentovali. Cílem Samus je najít dvanáct Chozo artefaktů otevírající cestu ke kráteru, ve kterém sídlí zdroj Phazon korupce a učinit jí přítrž...

Metroid Prime přesouvá klasickou šablonu série Metroid do perspektivy první osoby. Opět se odehrává v částečně otevřeném světě, kde nacházíte powerupy, které vám odemykají cestu do dříve nepřístupných oblastí, ale s tím rozdílem, že 3D grafika dovolila tvůrcům z Retro Studios vytvořit daleko komplexnější svět, než jaký byl k nalezení v 2D Metroid hrách.

Schopnosti Samus až na výjimky zůstaly stejné jako v 2D dílech, dostala ale k dispozici možnost přepínat mezi módy jejího vizoru. Kromě termovize stojí za zmínku i skener, který slouží k řešení hádanek a k zapisování informací o obyvatelstvu Tallon IV a jejich příběhů.

Série Metroid Prime pokračuje druhým dílem s podtitulem Echoes.


Poslední diskuzní příspěvek

Charllize: Četl jsem, že se tím odložilo i vydání portu původní trilogie, co už je prý nějakou dobu hotový. Co se dá dělat, no, aspoň nemusím…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.